تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ آبان ۹۶.::. ساعت : ۶:۲۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

نرخ پوشش دانش آموزان استان بوشهر در سفیران سلامت ۳۰هزار نفر است

به گزارش دوراهک نیوز حسن قلندری معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان در آیین افتتاحیه ی سفیران سلامت دانش آموزی استان بوشهر در آموزشگاه سعادت شهر بوشهر با بیان فعالیت های حوزه ی سلامت آموزش وپرورش استان اظهار داشت: ۳۰ هزار نفر از دانش آموزان استان بوشهر به عنوان سفیران سلامت دانش آموزی جامعه اند.
قلندری تصریح کرد: نقش نخبگان و خانواده ها درترویج فرهنگ پیشگیری و رشد وظایف سفیران سلامت بی بدیل می باشد.

وی همچنین با توجه به نیاز استان بوشهر به تغییر سبک زندگی افزود: سفیران سلامت تلاش کنند تا فرهنگ ورزش،تحرک،نشاط و پویایی جایگزین رکود و کم تحرکی در جامعه شود.

حسن قلندری با بیان این مساله که آموزش و پرورش در این سال ها توجه خاصی به حوزه سلامت داشته است ادامه داد: شاید تلاش های آموزش و پرورش استان در سال های آتی نتیجه دهد ولی همکاری های درون سازمانی و برون سازمانی، نهادیه کردن فعالیت های سلامت در مدارس در پی داشته است.
این مقام مسئول یادآور شد: امروز در مدارس استان، طرح غربالگری ژنتیک، ویتامین دی، آهن یاری، دادرس، برنامه پیشگیری از ایدز، برنامه پیشگیری از بیماری های دهان و دندان، طرح وارنیش فلوراید دندان به احسن وجه انجام می شود.
قلندری در پایان ضمن تاکید بر انجام کیفی برنامه ها از نخبگان و مدیران استان نیز خواست تا برنامه های حوزه پیشگیری را جدی گرفته، نقد و تجزیه و تحلیل کنند و در راه اشاعه ی این برنامه ها بکوشند زیرا استان بوشهر نیاز مبرم به ترویج حوزه ی سلامت و پیشگیری دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.