تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۱ تیر ۹۶.::. ساعت : ۳:۵۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

315 روستای استان بوشهر گازدار شدند

دوراهک نیوز: مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر گفت: 315 روستای استان بوشهر گازدار شده و 80 روستا نیز امسال گازدار می‌شوند.

به گزارش دوراهک نیوز غلامعباس حسینی در خصوص وضعیت گازرسانی به روستاهای این استان بیان داشت: در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیار زیادی به منظور توسعه شتابان گازرسانی به جمعیت روستایی کشور صورت گرفته و استان بوشهر از استان‌های پیشتاز در این زمینه است.

حسینی در این رابطه افزود: از سال 93 با اجرایی شدن “بندق” تبصره 2 قانون بودجه ، گاز رسانی به روستاها با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفت و در همین ارتباط از مجموع 430 روستای واجد شرایط، تعداد 315 روستای استان گازدار شدند.

وی در ادامه تصریح نمود : با گازرسانی به این تعداد روستا ، 85 درصد از جمعیت روستایی استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته و قادر به استفاده از این نعمت ارزشمند می باشند .

به گفته حسینی طی سالجاری نیز عملیات گازرسانی به 80 روستا اجرا می شود که با اتمام عملیات گازرسانی به آنها ظرفیت تحت پوشش گاز در بخش روستایی به 95 درصد می رسد.

مدیر عامل شرکت گاز استان بوشهر اعتبار اختصاص یافته جهت گازدار شدن روستاهای یاد شده را افزون بر 90 میلیارد تومان عنوان نمود و افزود : به منظور گازرسانی به این روستاها 460 کیلومتر شبکه اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول در این رابطه تصریح کرد: طی سه سال گذشته روستاهای گازدار استان از 104 روستا به 315 روستا افزایش یافته که این میزان افزایش، معادل رشدی 200 درصدی در بهره مندی روستاهای استان از نعمت گاز است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.