تاریخ انتشار :شنبه ۴ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۱۰:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

حمایت از کالای داخلی نیازمند فرهنگ سازی است

حمایت از کالای داخلی نیازمند فرهنگ سازی است

حمایت از کالای داخلی نیازمند فرهنگ سازی است

امام جمعه بندر دیر گفت:برای حمایت از کالای داخلی و ایرانی باید فرهنگ لازم بین مردم نهادینه شود.

به گزارش دوراهک نیوز  حجت الاسلام سیدعلی حسینی امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تبریک سال نو و میلاد امام جواد(ع) اظهار داشت:هر آنچه از محبت، وفا و خیرخواهی از دیگران انتظار داریم خود نیز به آن پایبند باشیم.

وی با اشاره به همزمانی بهار طبیعت و بهارمعنویت در سال جاری خواستار حضور جوانان در مراسم معنوی اعتکاف شد و اضافه کرد: اعتکاف معجونی شفابخش  و داروی دردهای روان و سوء اخلاق افراد است که افراد متمکن به برگزاری باشکوه آن کمک کنند.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به پیام نوروزی و بیانات مقام معظم رهبری در حرم رضوی خاطرنشان کرد: یکی از نکات مهم برای تحقق شعار سال اصلاح فرهنگ غلط برتر دانستن  هر جنس خارجی در برابر جنس ایرانی می باشد.

حمایت از کالای داخلی نیازمند فرهنگ سازی است

وی گفت:متأسفانه گاهی اوقات کار به جایی می رسد که تولید کننده  ما برای فروش بهترین کالای تولید داخلی مارک خارجی بر روی آن می چسباند که این یک درد است.

حسینی با بیان اینکه بسیاری از کالای های ایرانی از مشابه خارجی خود برتر هستند، ادامه داد: باید فرهنگ ، نگاه و تفکر مردم نسبت به کالای خارجی را تغییر و تحولی در این زمینه ایجاد شود.

وی عنوان کرد:همزمان با اصلاح فرهنگ مصرف کالای خارجی در بین مردم ، تولیدکنندگان  نیز نسبت به بالا بردن کیفیت کالای داخلی اقدام کرده و بهانه بدست دیگران ندهند.

خطیب جمعه دیر تصریح کرد:  برای کمک به اشتغال باید واردات دولتی و بخش خصوصی کنترل  و از ورود کالاهای مشابه داخلی به کشور جلوگیری و مردم نیز اجناس قاچاق نخرند.

وی با بیان اینکه کلید حل مشکلات کشور در  دستان مردم و مسوولین است،افزود:دشمنان بدنبال بزرگنمایی مشکلات وسیاه نمایی علیه نظام اسلامی هستند که باید هوشیار باشیم.

حمایت از کالای داخلی نیازمند فرهنگ سازی است

حسینی با تأکید  بر لزوم استفاده از جوانان خلاق در پست های مدیریتی کشور اظهارکرد: نظام  اسلامی با اقتدار و نشاط  روبه جلو در حرکت است و دشمنان مثل گذشته غلطی نمی کنند ونقشه هایشان نقش بر آب می شود.

وی درباره پیام نوروزی ترامپ نیز بیان کرد:استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جهانخوار که به اهداف خود در منطقه نرسیده است بار دیگر یاوه گویی کردند  اما همگان باید بدانند که ایران اسلامی به تقاضای خود کشورها و بر اساس منطق و محاسبات عاقلانه و منافع ملی در این کشورها حضور پیدا کرده است.

امام جمعه بندر دیر گفت: انبوه بنرهای پیام تقدیر و اطلاع رسانی برنامه ها در سطح شهر  که پس از پایان مراسمات جمع آوری نمی شوند و سنت غلط نصب بنر اموات که جز هزینه هیچ نفع و سودی ندارد زیبنده نیست .

حسینی ابراز کرد: مسافران  و شهروندان در ایام نوروز ضمن استفاده از مواهب الهی قوانین راهنمایی  و رانندگی را رعایت و پلیس راهور نیز با مخلفان  برخورد اسلامی داشته باشد.

وی در پایان با اشاره به سالروز حمله آل سعود به ملت مظلوم یمن یاد آور شد: رژیم عربستان سعودی مورد حمایت استکبار و در رأس آن آمریکاست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.