تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۶:۴۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

۶۱۱ میلیارد ریال کالای قاچاق توسط دریابانی در گناوه کشف شد

فرمانده دریابانی استان بوشهر:

دوراهک نیوز: فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: با توقیف سه فروند شناورتجاری و سفاری در شهرستان گناوه، ۶۱۱ میلیارد ریال کالای قاچاق توسط دریابانی کشف شد.

به گزارش دوراهک نیوز سرهنگ ولی‌الله رضایی‌نژاد ظهر امروز در جمع خبرنگاران در گناوه از گشت‌زنی دریابانی استان بوشهر در آب‌های خلیج فارس به صورت شبانه‌روزی خبرداد و اظهار داشت:

تیم‌های عملیاتی فرماندهی دریابانی استان بوشهر با گشت‌های شبانه‌روزی در آب‌های خلیج فارس فعالیت قاچاقچیان را  مورد رصد قرار می‌دهد.

فرمانده دریابانی استان بوشهر اثرات زیان‌بار کالای قاچاق به اقتصاد و اجتماع  را متذکر شد و تصریح کرد: تیم‌های عملیاتی دریابانی استان بوشهر در پایگاه‌های دریابانی این استان فعال هستند و تمام برنامه‌های متخلفان تحت رصد قرار دارد.

رضایی‌‌نژاد از توقیف سه فروند شناور تجاری در گناوه خبرداد و افزود: در راستای مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز و در پی اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر اینکه سه فروند شناور باری در سطح حوزه ساحلی شهرستان گناوه قصد تخلیه غیرمجاز کالای قاچاق را دارد موضوع در دستور کار اطلاعاتی قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد: مأموران پایگاه دریابانی گناوه و مستقر در دیلم طی عملیاتی در شرایط سخت آب و هوایی با اقدامات هوشمندانه با غافلگیری قاچاقچیان کالا موفق به توقیف شناوران مذکور و کشف مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق شدند.

فرمانده دریابانی استان بوشهر، کالای قاچاق کشف شده را  برنج، لوازم خانگی، موبایل، لاستیک خودرو، لوازم آرایشی و بهداشتی، کفش، لوازم جانبی موبایل، پوشاک، پتو مسافرتی، تبلت، اسباب بازی، لوازم یدکی خودرو، نوشت افزار دانست.

رضایی نژاد ارزش ریالی این محموله قاچاق را بر اساس نظر کارشناسان گمرک ۶۱۱ میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: در همین راستا، تعداد ۱۱ نفر از عاملان دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.

وی تاکید کرد: عزم فرماندهی دریابانی استان بوشهر در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری برای مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از تولیدات داخلی جدی و با مخلان پدیده‌ شوم قاچاق کالا برخورد قاطعانه  می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه خود را به ما بگویید.