تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۰ مهر ۹۶.::. ساعت : ۷:۵۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

گوسفند هم از فرانسه وارد می کنیم!/اقتصاد مقاومتی در کجای برنامه های دولت قرار دارد؟

دوراهک نیوز : تلاش برای وابستگی به صنایع و اکنون کشاورزی کشور فرانسه در حالیست که این کشور در زمان مذاکرات هسته ای نقش پلیس بد را بازی کرده و سعی می کرد به نظرات آمریکا و رژیم صهیونیستی نزدیک باشد.
به گزارش سوک در حالی که طی سال های اخیر رهبر معظم انقلاب بارها بر توجه دولت به اقتصاد مقاومتی و درون نگری به جای نگاه به خارج تاکید داشتند اما مشاهده می شود دولتی ها به ویژه پس از برجام سیاست عجیبی را درپیش گرفته و بیش از گذشته کشور را وابسته به اروپایی ها به خصوص فرانسه کرده اند.

پس از عقد قراردادهای سنگین با ایرباس، رنو، پژو، توتال و دیگر شرکت های فرانسوی این بار نوبت به بخش دامداری رسید و خبری منتشر شد مبنی بر این که یکی از شرکت های زیرمجموعه سازمان اقتصادی کوثر طی قراردادی با طرف فرانسوی قرار است تا سه سال آینده ۱۳ هزار راس گوسفند مولد برای پرواربندی و تامین گوشت به کشور وارد کند.

این در حالی است که کشورهایی مانند استرالیا، برزیل و نیوزلند در تولید گوشت قرمز و نژادهای برتر دردنیا سرآمد هستند.

تلاش برای وابستگی به صنایع و اکنون کشاورزی کشور فرانسه در حالیست که این کشور در زمان مذاکرات هسته ای نقش پلیس بد را بازی کرده و سعی می کرد به نظرات آمریکا و رژیم صهیونیستی نزدیک باشد.

این کشور حتی کار را تا جایی برد که در یکی از جلسات علی رغم نزدیکی دیدگاه ها اما مانع از توافق ایران و ۱+۵ شد و چند ماه رسیدن به توافقات را به تعویق انداخت.

همچنین فرانسه در زمان تحریم ها نشان داد که به قراردادهای بین المللی اش پایبند نبوده و مردم ایران نیز خاطرات تلخی از رها کردن فعالیت دو شرکت توتال و پژو در ایران در ذهن دارند.

اکنون باید پرسید به چه دلیل مدیران کشورمان از تجربیات گذشته درس نمی گیرند و صنایع غذایی کشور به ویژه گوشت قرمز را می خواهند وابسته به یکی از نزدیک ترین حامیان آمریکا و رژیم صهیونیستی کنند؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.