تاریخ انتشار :شنبه ۶ آبان ۹۶.::. ساعت : ۵:۲۴ ق.ظ
یک دیدگاه

گزارش تصویری شب شروه در شهر دوراهک

دوراهک نیوز :آیین شب شروه شب گذشته با حضور،نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی،فرماندار شهرستان دیر،فرمانده سپاه سیدالشهدا،شهرستان دیر،فرمانده سپاه شهرستان عسلویه،مسئولان ادارات شهرستان،مسوولین محلی و اقشار محتلف مردم در جوار شهدای گمنام شهر دوراهک برگزار شد.

به گزارش دوراهک نیوز :در این ویژه برنامه که با اجرای شاهین بهرام نژاد مجری توانمند صدا و سیمای مرکز بوشهر،همراه بود، شروه‌خوانان مطرحی از جمله شهسوار گنجی،ماندنی بجلی،پولاد اسماعیلی،حیدر احمدی و محسن سناسیری، حضور داشتند که هم‌نوا با نی‌نوازی سید حمید هاشمی، به اجرای شروه‌خوانی پرداختند.

شروه نوای همدلی و هم‌نشینی است

شب شروه در شهر دوراهک

نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در این آیین گفت:شروه هنری است که هرکجا یادخدا و اهل بیت (ع) باشد شروه ما نیز حضوردارد.

سکینه الماسی،با بیان اینکه،استقبال پرشور مردم از این مراسم،نشان دهنده اهمیت و برتری هنر شروه خوانی در این استان خواهد بود،اظهار داشت:شروه به صورت منفرد و تک نفری با نوای سوزناک نی اجرا می‌شود که البته باید آن را با مرثیه‌خوانی متفاوت دانست.

وی،با بیان اینکه شروه نوای همدلی،هم نشینی و قدر یکدیگر دانستن است،گفت:سخن از شروه گفتن یعنی سخن از زندگانی انسان جنوبی است و درد، رنج، حرمان،غم، شادی، دست افشانی،پایکوبی،و سوزو گداز آنها همه شروه است.

نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته، گام‌های خوبی در حوزه اشتغال در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر برداشته شده است،اظهار داشت: از ابتدای حضورم در مجلس تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ام که مشکل اشتغال جوانان استان را در صنایعی که میزبانشان هستیم حل کنم و  تلاش برای تثبیت اولویت اشتغال بومی‌ها در صنایع  منجر به تصویب ماده ۴۷ در کمیسیون تلفیق شد.

شروه نجیب‌ترین و پر زخم‌ترین آوا است

شب شروه در شهر دوراهک

شهردار دوراهک در این مراسم گفت:جنوبی‌ها شروه را مومنانه‌ترین، نجیب‌ترین و پر زخم‌ترین آوا می‌شمارند و در اکثر نقاط استان بوشهر این نوع آوا توسط شروه خوانان اجرا می‌شود.

هوشنگ احمدی،ضمن تقدیر استقبال کم نظیر مردم و مسئولان از این مراسم ،اظهار داشت:شروه خوانان همواره در استان بوشهر به ویژه در شهرستان دیر، دارای منزلت بالایی بوده‌اند و هنر وآیین شروه خوانی با زندگی مردم درآمیخته است و این استقبال کم نظیر نشان از اهمیت و علاقه مردم به این هنر اصیل در استان بوشهر خواهد بود.

احمدی،با تقدیر و تشکر از همکاری صمیمانه شورای اسلامی شهر،دوراهک،فرماندار شهرستان،مسئولان استان و شهرستان،به ویژه جوانان انقلابی شهر دوراهک،با شهرداری برای خدمت رسانی بهتر به مردم گفت: هیچ عبادتى بالاتر از خدمت صادقانه وبی منت به مردم نیست.

شهردار دوراهک،با بیان اینکه، شهرداری از همه پتانسیلها وظرفیتها وبا بهرگیری از همه امکانات برای خدمت و رفاه مردم استفاده خواهد کرد،گفت:برای ایجاد غرور و حس تعلق به شهر در شهروندان و هویت‌بخشیدن به شهر و درگیرکردن فعالانه مردم در ارتقای وجهه شهر، کار فرهنگی لازم است.

هوشنگ احمدی،ضمن تقدیر از همکاری و حضور صدا و سیمای مرکز بوشهر و اصحاب رسانه مستقر در سطح شهرستان در همه برنامه شهر دوراهک،اظهار داشت:این مراسم به همت هیئت شهدا شهر دوراهک،حوزه مقاومت جندالله ،شهرداری و شورای اسلامی شهر دوراهک، و با حضور گروه شروه خوانی مفتون که هنرمندان بنام استان در این گروه حضور دارند برگزار شد که مورد استقبال خوب مردم نیز قرار گرفت.

یک دیدگاه

  1. Rohi گفت:

    مرسی بابت تصاویر

دیدگاه خود را به ما بگویید.