تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۲:۴۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

کشف مواد دارویی غیر قابل مصرف در عطاری های گناوه

دوراهک نیوز: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: در ۲ ماه اخیر مقادیری مواد دارویی، آرایشی و بهداشتی تاریخ مصرف گذشته از تعدادی عطاری های گناوه کشف و پس از سیر مراحل قانونی جمع آوری شد.
به گزارش دوراهک نیوز دکتر علی زکی زاده افزود: باتوجه به اینکه به خطر انداختن بهداشت و جان مردم توسط هر صنفی خط قرمز شبکه بهداشت ودرمان است، بازدید از عطاری ها و داروخانه ها بصورت مستمر انجام و درصورت مشاهده تخلف با آنان طبق مقررات رفتار می شود.

وی گفت: دراین ارتباط بیش از ۱۴۴ لیتر انواع عرقی جات، ۹۸ عدد قرص و کپسول لاغری، انواع قطره خوراکی(هیل، زعفران)، ۴۲ پاکت جوشانده گیاهی و پودر آویشن، انواع شربت اشتها آور، ۲۶ عدد اسپری خوشبو کننده بدن، ۴۹۰ قرص چای سبز، ۲۰ عدد صابون، ادکلن، کرم زیبایی و جوان سازی پوست که همگی به دلیل پایان تاریخ مصرف و یا نداشتن مجوز ساخت، غیر قابل مصرف بودند ،جمع آوری شدند.

مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: در این شهرستان تعداد ۲۰ عطاری، ۷ داروخانه روزانه و یک داروخانه شبانه روزی وجود دارد که به صورت مستمر بر کار و نحوه ارائه خدمات آنان نظارت می شود.

مرضیه بوستانی افزود: شهروندان می توانند در صورت داشتن شکایتی از این صنوف با تلفن ۰۷۷۳۳۱۲۵۵۴۰ و داخلی ۱۱۷ این شبکه تماس بگیرند./ایرنا

دیدگاه خود را به ما بگویید.