تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۸:۴۶ ق.ظ
فاقددیدگاه

چاله مالی در طرح فاضلاب گناوه

چاله مالی در طرح فاضلاب گناوه

دوراهک نیوز: تاکنون از مجموع ۱۶۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب گناوه، ۱۱۵ کیلومتر اجرا و حدود ۸۰ کیلومتر آن وارد مدار شده است.

چاله مالی در طرح فاضلاب گناوه

دوراهک نیوز: تشکل های مردم نهاد (سمن ها) گناوه ای با تهیه و ارسال نامه ای به رضا اردکانیان وزیر نیرو خواستار اقدام مناسب برای وضعیت ناهمگون و نامناسب سیستم ناتمام فاضلاب این شهر شدند.

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ در این نامه آمده است: زحمات بی دریغ آن مقام و وزارتخانه متبوع در راستای پیگیری و بمنصه ظهوررساندن مشکلات مردمان جای جای نقاط ایران عزیز بر هیچ وجدان بیداری پوشیده نیست و بدیهی است برقراری عدالت در هر جامعه ای نیازمند اهتمام همه سطوح اجتماعی است .

به نوشته ایرنا، در ادامه این نامه اضافه شده: طرح فاضلاب شهر گناوه پس از ۱۶ سال براساس نقشه اولیه تاهنوز به اتمام نرسیده و باتوجه به گسترش فضای جمعیتی و توسعه شهر مناطق دیگری نیز نیاز به اجرای این طرح دارد که در طرح مطالعاتی اولیه محاسبه نشده است.

نویسندگان این نامه یادآورشده اند: مردم این بندر در طول سال های اخیر هر روز شاهد سرریزشدن فاضلاب های خانگی و تجاری در کوچه، خیابان و ساحل زیبای خلیج تا ابد فارس هستند که این معضل علاوه بر نازیباشدن چهره این شهر گردشگرپذیر باعث بیماری فراگیر و عوارض زیست محیطی فراوان شده است.

در این نامه آمده است: شهر گناوه بلحاظ موقعیت تجاری خود به یکی از قطب های گردشگری جنوب کشور تبدیل شده و سالانه پذیرای میلیون ها مسافر از اقصی نقاط کشور است و باید به این منطقه نگاه و توجه خاصی شود.

Image result for ‫فاضلاب گناوه‬‎

چاله مالی در طرح فاضلاب گناوه

سمن های این شهرستان در این نامه اضافه کردند: مردم این دیار همواره در حفاظت و پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیشگام بوده و در زمان به ثمررسیدن انقلاب با مبارزات و در ۸ سال دفاع مقدس با خون فرزندان خود به اثبات رساندند و انتظار دارند که مطالبه های بحق آنان رسیدگی شود.

درپایان این نامه چنین آمده است:جناب وزیر بخشی از دردل های خود را به شما گفتیم و هزاران را درسینه خود حبس کردیم ،از جنابعالی انتظار داریم در راستای بهبود وضعیت فعلی فاضلاب گناوه تصمیم و تدبیری بیاندیشید.

این نامه که توسط انجمن یاوران سبزاندیش طبیعت، انجمن حقوق شهروندی راه روشن و شورای خانه مشارکت سلامت شهرستان گناوه تهیه شده ،رونوشت آن به استاندار و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، امام جمعه و فرماندار گناوه نیز ارسال شده است.

طرح مطالعاتی فاضلاب گناوه در سال ۱۳۷۳ انجام و در سال ۸۰ عملیات اجرایی آن آغاز شده که پس از ۱۶ سال تکمیل نشده است.

بگفته مدیر آب وفاضلاب گناوه برای تکمیل طرح فاضلاب این بندربراساس طراحی نقشه اولیه آن یکهزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

غلامرضا مختاری حل این مشکل را تنها از طریق اعتبار ملی امکان پذیر دانسته است.

بگفته وی تاکنون از مجموع ۱۶۰ کیلومترشبکه جمع آوری فاضلاب گناوه، ۱۱۵ کیلومتر اجرا و حدود ۸۰ کیلومتر آن وارد مدار شده است.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.