تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ دی ۹۶.::. ساعت : ۹:۴۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

پرسپولیس- طارمی؛ معامله دو سربرد یا دو سر باخت؟!

در حاشیه انتقال مهاجم بوشهری به لیگ قطر

دوراهک نیوز : انتقال مهدی طارمی به الغرافه قطر مهمترین نقل و انتقال زمستانی فوتبال ایران تا اینجای فصل است. انتقالی که هر دو طرف یعنی باشگاه و طارمی می توانند از آن هم سود ببرند و هم زیان.

دوراهک نیوز: انتقال مهدی طارمی به الغرافه قطر مهمترین نقل و انتقال زمستانی  فوتبال ایران تا اینجای فصل است. انتقالی که هر دو طرف یعنی باشگاه و طارمی می توانند از آن هم سود ببرند و هم زیان.

در حاشیه انتقال مهاجم بوشهری به لیگ قطر

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ الغرافه قطر طی روزهای اخیر با به خدمت گرفتن وسلی اشنایدر ستاره سابق هلند و باشگاه اینترمیلان در صدر اخبار رسانه های آسیایی بوده است. البته آنها علاوه بر تقویت خط هجومی برای افزایش قدرت تهاجمی خود به سراغ بهترین گلزن دو فصل گذشته لیگ برتر و ملی پوش فوتبال ایران رفتند و رضایت او را برای اضافه شدن به تیمشان جلب کردند.

باشگاه الغرافه شب گذشته تایید کرد با مهدی طارمی به توافق نهایی رسیده و این مهاجم ملی‌پوش ایرانی پس از حضور در قطر بلافاصله در تست‌های پزشکی شرکت کرده تا پس از آن قراردادش را امضاء نماید.

مهدی طارمی که امروز ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه به سمت کشور همسایه پرواز کرده بود، با استقبال مسئولین تیم الغرافه مواجه شد تا به زودی سایر کارهای قانونی برای رسمی شدن قراردادش صورت گیرد.

بررسی سودهای این انتقال

قرارداد طارمی در پایان فصل با پرسپولیس به پایان می رسد، از آنجایی که طارمی در پایان فصل بازیکن آزاد می شد می توانست خیلی راحت و بدون پرداخت پولی به عنوان بازیکن آزاد به هر تیمی که می خواست برود. طبق مصاحبه امروز افشین پیروانی، مدیر تیم فوتبال پرسپولیس، باشگاه بارها به او پیشنهاد تمدید قرارداد داده که طارمی نپذیرفته است، در این شرایط بهترین کار برای پرسپولیس برای بازیکنی که دلش با این تیم نیست فروش او به الغرافه بود که مشتری دست به نقدی هم بود.

نکته دیگر این است که طارمی مدتهاست قصد بازی در خارج از کشور را دارد. بازی در لیگ ستارگان قطر می تواند شروع خوبی برای مهدی طارمی در سال جام جهانی باشد، باتوجه به اتفاقات چندماهه اخیر و محرومیتی که نصیب پرسپولیس شد طارمی می خواهد از این فضا فاصله بگیرد و در پایان فصل با درخشش در جام جهانی به اروپا برود. فراموش نکنید دایی، نکونام و کریمی هم با درخشش در تیمهای عربی به اروپا رفتند. این نکته نباید فراموش شود که در این ماجرا مثالهای نقضی هم داریم.

بررسی ضررهای این انتقال

پرسپولیس فقط دو مهاجم تخصصی به نامهای منشا و علیپور دارد و از دو پنجره نقل و انتقالاتی هم محروم است. اگر یکی از آنها مصدوم یا محروم شود، با توجه به بازیهای فشرده پرسپولیس در لیگ و آسیا مطمئنا دست برانکو در پوست گردو می ماند.

در حاشیه انتقال مهاجم بوشهری به لیگ قطر

به نوشته نود، برخی معتقدند شاید معرفت حکم می کرد با توجه به محرومیت پرسپولیس که به واسطه مدیریت وقت باشگاه و خود طارمی به وجود آمد مهدی طارمی برای بدست آوردن دل هواداران هم شده در پرسپولیس می ماند و جبران مافات می کرد اما او چمدانها را بست و به قطر سفر کرد. حرکتی که خشم بخش قابل توجهی از هواداران پرسپولیس را برانگیخته است.

انتقالی که اگر با عدم نتیجه گیری پرسپولیس در ادامه فصل همراه باشد هواداران هرگز او را نخواهند بخشید. هر چند با توجه به وضعیت لیگ، امکان قهرمان نشدن پرسپولیس کم است اما به قول آن جمله معروف، در فوتبال هیچ چیز قابل پیش بینی نیست!

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.