تاریخ انتشار :چهارشنبه ۸ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

«همایون شجریان» در برازجان «هوای گریه» سر می‌دهد

دوراهک نیوز: کنسرت های موسیقی با حضور چهره های مطرح در سالن های غیراستاندارد استان در شرایطی ادامه دارد که کمترین حق مردم هنردوست بوشهر، ایجاد سالنی به این منظور می باشد.

دوراهک نیوز: طی سال های گذشته با همراهی و حمایت دستگاههای مسئول، شاهد اجرای هنرمندان مطرح موسیقی در استان بوشهر هستیم؛ اتفاقی که به دلیل فاصله استان تا مرکز کشور که امکان حضور در چنین کنسرت هایی را کاهش داده، منجر به رضایت خاطر علاقمندان موسیقی شده است.

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ پس از آنکه شهرام ناظری همراه پسرش بعد 20 سال در بوشهر حضور یافته و در میان استقبال هم استانی ها، دو شب کنسرت «ناگفته ها» را اجرا کرد، حالا نوبت به همایون شجریان است که در استان «هوای گریه» سر دهد.

این خواننده سنتی و پسر استاد آواز ایران، قرار است پنجشنبه آینده 16 دیماه در سالن هلال احمر شهر برازجان به اجرای برنامه بپردازد که بلیط های آن بین 40 تا 100 هزارتومان (کف سالن یا سکوها) متغییر می باشد.

«حسین لاله رخ» تهیه کننده این کنسرت گفت: این اجرا پس از دو سال پیگیری و مکاتبات با مدیر برنامهٔ همایون شجریان و همکاری ادارهٔ کل فرهنگ و ارشاد استان بوشهر، در بهترین فصل آب و هوایی این خطه برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این کنسرت بنا بود قبل از اجرای «محسن یگانه»، «آوای موج» و «علی عبد المالکی» در زمستان ۹۴ برگزار شود که متاسفانه هماهنگی‌ها در آن زمان به نتیجه نرسید و اکنون پس از همکاری ارگانهای ذیربط و مردم هنر دوست شهرستان دشتستان، این کنسرت روز ۱۶ دی ماه در سالن ۱۲۰۰ نفری «هلال احمر» برازجان برگزار خواهد شد. خرید بلیط این کنسرت نیز از هم اکنون از طریق سایت ایران کنسرت امکان پذیر است.

البته یکی از مشکلات جدی اجرای کنسرت های موسیقی در بوشهر نبود سالن های استاندارد است که منجر به برگزاری برنامه های پرطرفدار در سالن های ورزشی می شود، نظیر برنامه اخیر ناظری در سالن ورزشی فجر بوشهر و شجریان در سالن هلال احمر. همین موضوع در دو شب اجرای ناظری ها مورد گلایه آنها نیز واقع شد و البته از مردم بخاطر تمرکز و سکوت شان در این شرایط تشکر گردید.

از این رو کمترین حق مردم هنردوست بوشهر، ایجاد سالنی به منظور اجرای با کیفیت برنامه های موسیقی است؛ چرا که بهای بلیط چنین برنامه هایی همانند شهرهای همجوار مثل شیراز است ولی سالن ها استاندارد نمی باشد. در همین خصوص کلنگ پروژه ای در سال 84 در بوشهر و توسط حدادعادل رییس وقت مجلس به زمین زده شد که پیشرفت فیزیکی آن صفر بوده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.