تاریخ انتشار :شنبه ۸ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۲۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

همایش شیرخوارگان حسینی در دیر برگزار شد

 

دوراهک نیوز :همایش شیرخوارگان حسینی عصر امروز در مصلی نماز جمعه دیر برگزار شد و مادران دیری به یاد حضرت علی اصغر(ع) برای شیرخوارگان‌شان لالایی‌ خواندند.

 

به گزارش دوراهک نیوز:در این همایش که با حضور صد‌ها شیرخوار و مداحان اهل بیت برگزار شد مادران به نوزادان خود لباس‌های یک رنگ سبز و سفید پوشانده و پیشانی بندهای «یا حسین(ع)» و «یا ابوالفضل(ع)» را به پیشانی کودکان خود بسته بودند و کودکان و نوزادان خود را برای توسل به حضرت علی‌اصغر(ع) روی دستان خود گرفته و هم ناله با زنان کربلا برای غربت و مظلومیت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گریستند.

 

تصاویر و لحظات بسیار زیبایی امروز در همایش شیرخوارگان حسینی در دیر،ثبت شد و از اشک و گریه‌های مادران گرفته تا لالایی‌هایی که برای فرزندان‌ و شیرخوارگان خوانده می‌شد همه و همه باشکوه و دیدنی بود.

 

 

مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان دیر در حاشیه این همایش در گفتگو با خبرنگار پارس خلیج،گفت:همایش شیرخوارگان حسینی باید محلی برای بیان فلسفه قیام عاشورا و تعمیق فرهنگ و مکتب حسینی باشد.

 

خیرانساء جعفری،افزود:تأثیر این همایش بر روی بُعد تربیتی خانواده‌ها غیر قابل انکار بوده و لازم است، فرزندانی سالم و صالح در خانواده ها با الهام از فرهنگ حسینی تربیت شوند.

 

جعفری اظهار داشت:همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشورا است که به یاد کودکان کشته شده در روز عاشورا در دیر، برگزار می‌شود.

 

مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان دیر،گفت:همایش شیرخوارگان حسینی باید هر سال باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود، تا پیام مظلومیت علی اصغر ۶ ماهه به تمام جهان برسد و دنیا بدانند، کودک کشی رسم هم فکران صهیونیست ها و تکفیری ها بوده است.

 

 

یکی از مادران حاضر در این همایش در حالیکه فرزند خردسال خود را بر روی دستان خود گرفته بود و اشک از چشمانش سرازیر می گشت در گفتگو با پارس خلیج،گفت:بی شک عاشورا بزرگ ترین واقعه تاریخ اسلام است اما لبان تشنه شش ماهه حسین(ع) و گلوی چاک چاک علی اصغر(ع) چنان تصویری از بندگی، اخلاص و تدین از یک انسان در پهنای تاریخ نگاشت که هرگز نمونه اش در هیچ آسمان و زمینی یافت نمی شود.

 

 

مادری دیگر،می گوید:برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی و حضور باشکوه مادران و فرزندانشان با لباسهای ملبس به نام  شش ماهه کربلا، برای نشان دادن مظلومیت حضرت علی اصغر (ع) برگزار می‌شود، زیرا حضرت علی اصغر (ع) قله حقانیت و مظلومیت اهل بیت (ع) در کربلا است.

                        

            

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.