تاریخ انتشار :شنبه ۹ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۳:۳۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

همایش زندگی سالم با نشاط و امید در دیر برگزار شد

همایش زندگی سالم با نشاط و امید به مناسبت هفته سلامت با حضور پرشور مردم ، مسئولان، پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر، و همچنین مهندس شهبازی به عنوان سخنران اصلی این همایش، در سالن شهید حکیمی دیر برگزار شد.

به گزارش دوراهک نیوز  امام جمعه دیر در این همایش ضمن تبریک مبعث حضرت محمد(ص) گفت:سلامت یکی از مباحث مهم و حیاتی یک جامعه است و داشتن رفاه مادی بدون سلامتی روحی و جسمی خوشبختی به همراه ندارد.

حجت الاسلام سید علی حسینی با بیان اینکه افسردگی آمار بالایی را در بین مردم از خود برجای گذاشته و از اصلی ترین بیماری های بهداشت روان می باشد، افزود: هفته سلامت فرصت مناسبی است تا پیرامون موضوع مهم سلامت روان و افسردگی با مردم ارتباط برقرار گردد و به صورت اختصاصی به آن بپردازیم.

وی با تاکید بر ایجاد امید و نشاط در جامعه ،اظهار داشت:انتظار ظهور امام زمان(عج) امیدآفرین است و نشاط را به جامعه تزریق می‌کند.

امام جمعه دیر،با بیان اینکه آینده درخشانی برای جامعه بشری ترسیم شده و فرهنگ انتظار نیز در همین راستاست،گفت: انتظار ظهور امام زمان(عج) امیدآفرین است و باید تلاش کنیم فرهنگ انتظار در جامعه نهادینه گردد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر، در این همایش گفت:با اجرای طرح تحول سلامت،اقدامات بسیار خوب و ارشمندی در حوزه سلامت شهرستان دیر صورت گرفته است.

عادل مقدس از رشد ۲۰۸ درصدی اعتبارات تملک دارایی در این حوزه خبر داد و افزود:بهره برداری از ۱۰ پروژه با اعتباری بالغ ۵۵ میلیارد ریال در شهرستان دیر از جمله اقداماتی است که در حوزه سلامت در این شهرسان صورت گرفته است.

وی از بهسازی تمام مراکز درمانی سطح شهرستان دیر خبر داد و اظهار داشت:تمام مراکز درمانی شهرستان دیر به ویژه درمانگاه شبانه روزی حضرت مهدی (عج) که از نظر فضای فیزیکی در خور شان مردم نبود به صورت کامل بهسازی و تعداد تخت های این مراکز نیز با تلاش همکاران افزایش یافت.

مقدس،با بیان اینکه،در حوزه سلامت و بهداشت خدمات خوبی از دولت های گذشته تاکنون ارایه شده که از مهم ترین آن طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم است،گفت: ارائه بیش از ۶۰۰ هزار خدمت از جمله دستاوردهای مهم طرح تحول سلامت در سطح شهرستان دیر خواهد بود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر،با بیان اینکه،افسردگی بیماری شایعی است و بسیاری از مردم از آن رنج می برند و نیازمند مراقبت هستند،تصریح کرد:افسردگی که آمار بالایی را نیز در بین مردم از خود برجای گذاشته از اصلی ترین بیماری های بهداشت روان می باشد که با اندکی خواستن می توان بر این بیماری غلبه کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.