تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ اسفند ۹۵.::. ساعت : ۱:۲۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

نشست هم اندیشی جذب طلاب در مدرسه علمیه دیّر برگزار شد+عکس

دوراهک نیوز :نشست هم اندیشی روحانیون، ائمه جمعه وجماعات، فعالین فرهنگی و اساتید مدرسه علمیه موعود(عج) در رابطه با راه های جذب افراد برای حضور در مدرسه علمیه دیّر در سالن اجتماعات آموزش و پرورش دیّر برگزار شد.

 

به گزارش دوراهک نیوز :امام جمعه دیّر در نشست هم اندیشی  روحانیون،ائمه جمعه و جماعات ،فعالین فرهنگی و اساتید مدرسه علمیه مهدی موعود(عج) دیّر با تسلیت ایام فاطمیه در خصوص  راه های جذب و حضور نوجوانان در مدرسه علمیه دیّر  اظهار داشت: با توجه  به تبلیغات فضای مجازی آن فضای مساعد برای جذب طلبه وجود ندارد که نیاز است  تلاش بیشتری برای جذب طلاب داشته باشیم.

حجت الاسلام  سیدعلی حسینی  با بیان اینکه بهترین مکان برای  فهم دین حضور در حوزه های علمیه است ، بیان داشت:اگر آگاهی برپایه بصیرت نباشد دچار مشکل می شویم لذا بصیرت و دین شناسی مسئله مهمی است.

وی افزود:یکی از جاهایی که انسان می تواند عفاف داشته باشد وعامل به ارزش های اسلامی باشد حوزه علمیه است.

حسینی در رابطه با فرصت های شغلی پیش روی روحانیون و طلاب نیز اضافه کرد: اگر طلبه درس خوانده و عالم باشد همه جا از دانشگاه، امامت جمعه و دستگاه قضایی گرفته تا شورای نگهبان و مجلس خبرگان می تواند مسوولیت به عهده گیرد.

امام جمعه دیّر گفت:یک طلبه با یادگیری مبانی دین باید نسبت به تبلیغ ارزش های اسلامی در سطح جامعه همت بگمارد و در هدایت مردم به صراط مستقیم نقش آفرینی کند.

وی با اشاره به نقش آفرینی عالمان دینی در طول تاریخ اظهار کرد: نقش آفرینی روحانیت در لغو امتیاز تنباکو،روشنگری های مدرس در مجلس  و در عصر خودمان به ثمر نشستن انقلاب اسلامی با رهبری ها و هدایت های امام راحل که دین و اسلام را احیا کرد از جمله نقش آفرینی های روحانیت در طول تاریخ است.

حجت الاسلام حسینی افزود: امروز نگاه دنیا به مقام معظم رهبری،سید حسن نصرالله ،آیت الله سیستانی وعبدالملک بدرالدین است واین این حوزه های علمیه هستند که چنین شخصیت هایی را به جامعه تحویل داده اند.

وی یکی از عوامل جذب را رفتار خوب روحانیون دانست و یاد آور شد: مربیان پرورشی، ائمه جماعات وپایگاه های مقاومت می توانند در جذب نوجوانان مستعد نسبت به حضور در مدارس  و حوزه های علمیه تأثیر گذار باشند.

 

امام جمعه آبدان گفت:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی  روحانیت از جایگاه ویژه ای برخوردار شد و هجوم افراد به حوزه های علمیه نسبت به قبل از انقلاب بیشتر شد.

حجت الاسلام  محمد حمیدی نژاد افزود: بهترین زمینه برای نزدیک شدن به خدا در حوزه های علمیه  فراهم است.

نماینده طلاب استان بوشهر نیز اظهار داشت:روحانیت همواره  نقش رهبری جامعه را برعهده داشته و نقش تأثیرگذاری در تبیین و نهادینه شدن ارزش های اسلامی در جامعه  دارد.

حجت الاسلام  عبدالرضا محمودی در خصوص راه های جذب دانش آموزان و نیروهای مستعد جهت حضور در حوزه های علمیه بیان کرد:  برای جذب و هدایت دیگران  باید از خودمان شروع کنیم تا رفتار ما برای جامعه الگو باشد.

وی  افزود: تحصیل در حوزه های علمیه  نیازمند دید معنوی و حرکت در راستای قرب الهی  و تبلیغ دین خدا است.

محمودی  با بیان اینکه در صورت توجه به تقویت امکانات حوزه ها و مدارس علمیه شهرستان ها و استفاده از اساتید بالای علمی سیل هجوم طلاب به قم کاهش می یابد گفت: استان بوشهر همواره محل رشد بزرگانی همچون  آیت الله حاج میرزا احمد نجفی دشتی، آیت الله حسینی بوشهری، ،آیت الله صفایی بوشهری،آیت الله نمازی و دیگران  بوده است.

وی در پایان  تصریح کرد: امیدواریم بار دیگر این منطقه  همچون گذشته محل خیزش بزرگان دینی در سطح کشور و جهان اسلام باشد.

مدیر مدرسه علمیه مهدی موعود(عج)گفت:تلاش بر این است که نیروهای علاقه مند و با کیفیت جذب مدرسه علمیه کنیم تا برای آینده نظام بتوانند خدمتگزار خوبی باشند.

حجت الاسلام  ابراهیم بحرانی افزود: ثبت حوزه های علمیه از ۱۰ بهمن تا ۱۵ فروردین ادامه دارد که به صورت اینترنتی انجام می شود و دانش آموزان مقاطع هشتم ونهم متوسطه مد نظر ما هستند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.