تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۵ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۳:۵۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

نشست خبری شهردار دیر به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد+تصاویر

شهردار بندر دیر،گفت: نبود سیستم فاضلاب شهری مهمترین معضل این شهر ساحلی است که در سال‌های آینده، شهر در این زمینه با مشکل مواجه خواهد شد.

رحیم جمالی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت روز خبرنگار و تجلیل از فعالان این عرصه در شهرستان دیر،برگزار شد با تبریک این روز، اظهار داشت:خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند که با بیان وقایع و روشن ساختن هر چه بیشتر آنها راه را به سوی آینده ای روشن هموار می سازند.
جمالی، دریا و ساحل را یکی از مهمترین پتانسیل های این شهر،برشمرد و افزود:به منظور ایجاد فضایی با نشاط برای شهروندان و مهمانان،اقدام به منظر سازی به منظور دسترسی راحت تر شهروندان به دریا، و ایجاد فضای سبز در کنار ساحل کرده ایم.
وی،از راه اندازی و افتتاح مرکز خرید خانواده،در کنار ساحل این شهر خبر داد و افزود:به منظور رفاه حال همه شهروندان و مهمانان،مرکز خرید خانواده به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال به زودی افتتاح خواهد شد.
شهردار بندر دیر،از انتقال میدان میوه و تره بار و بازارچه ماهی و میگو به مرکز خرید خانواده خبر داد و گفت:این مرکز خرید خانواده دارای ۳۵ غرفه و دو قسمت بازارچه ماهی و میگو و میدان میوه و تره بار می باشد که در حال حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پس از افتتاح به بخش خصوصی اجاره داده می شود.

رحیم جمالی،آسفالت کوچه های خاکی را یکی از مطالبات اصلی این شهر برشمرد و اظهار داشت:در حال حاضر از مجموع ۵۶۰ هزار متر مربع کوچه خاکی در شهر، نزدیک به ۳۰۰ هزار متر مربع عملیات آسفالت آن انجام شده است و همه کوچه های باقی مانده نیز زیرسازی آن رو به اتمام است که در یکسال آینده جشن خودکفایی آسفالت در این شهر برگزار خواهیم کرد.

وی،با بیان اینکه در حال حاضر سرانه فضای سبز در دیّر ۵ متر است،افزود: اسفندماه سال گذشته در پی طغیان دریا نزدیک به ۱۰۰ میلیارد ریال خسارت به زیرساخت های شهری بندر دیّر  وارد شد که تنها ۴ میلیارد ریال آن  از سوی دولت جبران شد.

شهردار دیر،با بیان اینکه کمبود اعتبارات و تخصیص ها باعث نشده که کارگاه عمرانی این شهر تعطیل گردد،گفت: سیستم فاضلاب شهری که مجری آن شرکت آبفاست مهمترین معضل بندر دیّر خواهد بود که سال‌های آینده قطعا در این زمینه شهر با مشکل مواجه خواهد شد و نیازمند توجه ویژه از سوی مسولان و اصحاب رسانه خواهد بود.

در پایان این نشست از خبرنگان با اهدا لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.