تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۵ آبان ۹۶.::. ساعت : ۶:۲۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

نرخ پوشش دانش آموزان استان بوشهر در سفیران سلامت ۳۰هزار نفر است

نرخ پوشش دانش آموزان استان بوشهر در سفیران سلامت ۳۰هزار نفر است

به گزارش دوراهک نیوز حسن قلندری معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان در آیین افتتاحیه ی سفیران سلامت دانش آموزی استان بوشهر در آموزشگاه سعادت شهر بوشهر با بیان فعالیت های حوزه ی سلامت آموزش وپرورش استان اظهار داشت: ۳۰ هزار نفر از دانش آموزان استان بوشهر به عنوان سفیران سلامت دانش آموزی جامعه اند.
قلندری تصریح کرد: نقش نخبگان و خانواده ها درترویج فرهنگ پیشگیری و رشد وظایف سفیران سلامت بی بدیل می باشد.

وی همچنین با توجه به نیاز استان بوشهر به تغییر سبک زندگی افزود: سفیران سلامت تلاش کنند تا فرهنگ ورزش،تحرک،نشاط و پویایی جایگزین رکود و کم تحرکی در جامعه شود.

حسن قلندری با بیان این مساله که آموزش و پرورش در این سال ها توجه خاصی به حوزه سلامت داشته است ادامه داد: شاید تلاش های آموزش و پرورش استان در سال های آتی نتیجه دهد ولی همکاری های درون سازمانی و برون سازمانی، نهادیه کردن فعالیت های سلامت در مدارس در پی داشته است.
این مقام مسئول یادآور شد: امروز در مدارس استان، طرح غربالگری ژنتیک، ویتامین دی، آهن یاری، دادرس، برنامه پیشگیری از ایدز، برنامه پیشگیری از بیماری های دهان و دندان، طرح وارنیش فلوراید دندان به احسن وجه انجام می شود.
قلندری در پایان ضمن تاکید بر انجام کیفی برنامه ها از نخبگان و مدیران استان نیز خواست تا برنامه های حوزه پیشگیری را جدی گرفته، نقد و تجزیه و تحلیل کنند و در راه اشاعه ی این برنامه ها بکوشند زیرا استان بوشهر نیاز مبرم به ترویج حوزه ی سلامت و پیشگیری دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.