تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۰ آبان ۹۶.::. ساعت : ۵:۲۸ ق.ظ
فاقددیدگاه

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر/درنشست کمیته تخصصی طرح پایش وزن کیف و کوله پشتی دانش آموزان گفت

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر

به گزارش دوراهک نیوز :حسن قلندری معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان درنشست کمیته تخصصی طرح پایش وزن کیف و کوله پشتی دانش آموزان دختر دوره اول متوسطه اظهار داشت: ۲۰ مدرسه متوسطه دوره اول در سه شهرستان از استان، طرح پایش وزن کیف و کوله پشتی دانش آموزان دختر دوره اول متوسطه را اجرا می کنند که شهر بوشهر به عنوان مرکز استان، شهر گناوه به عنوان شهرستان شمال استان و جم به عنوان شهرستان جنوب استان انتخاب شده است.

قلندری ادامه داد: طرح پایش وزن کیف و کوله پشتی دانش آموزان دختر دوره اول متوسطه در ۵ استان کشور انجام خواهد شد که یکی از ۵ استان، استان بوشهر است.
وی تصریح کرد: بنا به تصویب وزارت آموزش و پرورش، این طرح در ۶۰ درصد مدارس دولتی شهری، ۲۰ درصد مدارس روستایی، ۱۰ درصد مدارس غیردولتی و ۱۰ درصد دیگر از مدارس خاص انتخاب شده اند.

قلندری بیان کرد: امسال ۱۰۶۵ دانش آموز دختر دوره اول متوسطه استان تحت پوشش اجرای طرح پایش وزن کیف و کوله پشتی دانش آموزان، قرار می گیرند.
این مقام مسئول یادآور شد: با توجه به سبک زندگی امروزه و فقر حرکتی و کم تحرکی دانش آموزان خصوصا دختران، اجرای این طرح و خروجی اطلاعات پس از اجرا و تحلیل اطلاعات، می تواند به ارتقای سطح سلامت جسمی و روحی دانش آموزان کمک نماید.

قلندری همچنین با توجه به اینکه مساله ناهنجاری های ساختاری امروزه سلامتی دانش آموزان را به خطر انداخته است خاطرنشان کرد: یکی از عوامل مهم که باید مورد دقت قرار گیرد کیف و کوله پشتی دانش آموزان است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.