امام جمعه آبدان گفت: مشکلات کشاورزان همچنان برجاست و برای رفع مشکلات این قشر برنامه و طرح‌هایی روی کاغذ نوشته شد، اما عمل نشده است.

به گزارش دوراهک نیوز، حجت الاسلام محمد حمیدی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه آبدان با اشاره به ویژگی‌های متقین در آخرالزمان بیان داشت: قدرت تشخیص حق از باطل نیروی درونی است که در هر مسیری می‌تواند حق را از باطل تشخیص دهد. در اعتقادات، افکار و اعمال این موضوع بسیار مهم است؛ در فتنه‌های آخر الزمان این یک نیاز ضروری است. کسانی که قدرت تشخیص نداشته باشند سقوط می‌کنند.

وی اضافه کرد: در قرآن افرادی مثال می‌زند تا ما دچار آن آسیب نشویم. افرادی که از نظر علمی، دین و مذهبی در درجات بالا بودند اما با خروج از تقوا و تمایل به دنیا قدرت تشخیص از دست دادند.

امام جمعه آبدان با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در دیدار با مهمانان کنفراس اسلامی یاد آور شد:  خداوند دستور به جهاد می‌دهد. همه جا نیاز به کشتن دشمن نیست. همه باید با دشمن جهاد کنیم، از نظر سیاسی، فرهنگی و جنگ نرم و علمی همیشه در حال مبارزه باشیم و از نظر تسلیحاتی هر زمان لازم بود بجنگیم.

وی تصریح کرد: جان اسلام محنت‌های بزرگی دارد که راه حل آن اتحاد است. کشورهای اسلامی برای نابودی دشمن باید متحد شوند. اگر این‌طور شود آمریکا و اسراییل عددی نیستند.

حمیدی نژاد با اشاره به اینکه انگلیس غدار منحوس وقتی با کشورهای مسلمان صحبت می‌کند ایران را فتنه‌گر می‌نامد، افزود: وسیله‌ای که دشمن از آن بهره می‌جوید تفرقه است. شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی مثل هم هستند. اینها دشمنان اسلام هستند که در لباس شیعه و سنی قرار دارند که می‌خواهند امت اسلامی را مانند قیچی پاره کند.

وی تاکید کرد: شیعه و سنی که دشمن از او حمایت کند دشمن است حتی اگر در لباس روحانی باشد و یا حتی اگر در کشور ما مسئول باشد.

امام جمعه آبدان افزود: هفته آینده سالروز نهم دی‌ماه است، این روز حماسه بی‌نظیری بود که این حماسه با حضور گسترده مردم برای بیعت با رهبری بود. شاخه و برگ هایی که ما فکر می‌کردیم از درخت تنومند انقلاب است باید جدا می‌شدند، دشمن با کنار زدن پرده، با کمک افرادی که زمانی استوانه انقلاب بودند می خواست ریشه انقلاب را بکند اما مردم چنان ریشه انقلاب را محکم کردند که دشمن این خیال را به سر خود راه ندهد.

وی خاطرنشان کرد: شناخته شدن این افراد برای ما خوب است. امام فرمود کسانی که در مقابل ملت ایستادند از ملت نیستند، یا ضد انقلاب هستند، یا از روی غفلت حرکت می‌کنند. این گروه ضد انقلاب هستند. توده مردم همراه با انقلاب و امام هستند و عده‌ای کم بصیرت هستند.

حمیدی نژاد با اشاره به اینکه فتنه ۸۸ با بصیرت مردم شرش کم شد، اضافه کرد: ما باید آماده و روشن باشیم؛ به معجزه وجود نائب امام زمان معتقد باشیم. امام زمان پشتیبان اوست. زیرا توطئه‌ها از جایی که دشمن می‌داند خنثی می‌شود. رهبر فرمود این انقلاب قطعا پیروز خواهد شد و دشمنان نابود می شوند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور در رونمایی از منشور حقوق شهروندی صحبت‌هایی کرد که جملات زیبایی بود اما واقعیت نداشت. حامیان دولت را هم این را می‌گویند؛ آمار رشد اقتصادی که رکود را می‌بینیم.

امام جمعه آبدان اظهار داشت: ساکتین فتنه با گذشته این همه سال حاضر نیستند اعمال فتنه گران را محکوم کنند. چرا از فتنه گران تبری نمی‌جویید؟ پس او خود فتنه گر است. در استان ها می‌گردند و دروغ‌ها را توجیه می کنند. برجام را آفتاب تابان می‌داند. این دروغ ها را بچه ها هم قبول ندارند.

وی ادامه داد: مشکلات کشاورزان همچنان برجاست. روی کاغذ نوشته شد، اما عمل نشده است. کشاورزان با وام های سنگین دچار ورشکستگی شده‌اند. باید آنها را امیدوار کنیم با عمل، ستاد بحران باید تشکیل جلسه دهد.

حمیدی‌نژاد افزود: دنبال سیاسی کاری و جناح بازی نباشیم. پس از رای آوردن مردم را رها می‌کنیم. میلیاردها تومان دزدی می‌شود، همین ها را به محرومان دهید.