تاریخ انتشار :شنبه ۴ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۹:۵۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

مسافران نوروزی مراقب وای فای رایگان باشند

مسافران نوروزی مراقب وای فای رایگان باشند

مسافران نوروزی مراقب وای فای رایگان باشند

دوراهک نیوز : اطلاعات کاربری فرد استفاده‌کننده از وای‌فای اماکن عمومی ممکن است توسط هکرها یا افراد فرصت‌طلب سرقت شود…

دوراهک نیوز: پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات هشدار داد: اطلاعات کاربری فرد استفاده‌کننده از وای‌فای اماکن عمومی ممکن است توسط هکرها یا افراد فرصت‌طلب سرقت شده و این افراد به این طریق به اطلاعات شخصی دسترسی پیدا کنند.

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ امروزه بسیاری از گوشی‌های تلفن همراه به گنجینه‌ای از اطلاعات شخصی تبدیل شده‌اند که باید بسیار بیشتر از معمول مراقب آنها باشیم.

در اطلاعیه پلیس فتا آمده: از آنجا که ممکن است بسیاری از کاربران در مسافرت‌های نوروزی از کافی‌نت‌ها یا اینترنت‌های دارای وای‌فای رایگان اماکن تفریحی و رستوران‌ها استفاده کنند، احتمال دستیابی به رمزهای اینترنتی آنها وجود دارد.

اطلاعات کاربری فرد استفاده‌کننده از وای‌فای اماکن عمومی ممکن است توسط هکرها یا افراد فرصت‌طلب سرقت شده و این افراد به این طریق به اطلاعات شخصی دسترسی پیدا کنند.

توصیه می‌شود کاربران در صورت استفاده از اینترنت وای‌فای رایگان در طول سفر تا حد ممکن از انجام عملیات‌های بانکی و خرید اینترنتی خوداری کنند.

در پایان یادآور شده: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه مسئله خاص مرتبط با امنیت فضای مجازی یا موارد مشابه مراتب را سریعا به قسمت گزارش مردمی سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir گزارش دهند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.