تاریخ انتشار :دوشنبه ۶ آذر ۹۶.::. ساعت : ۴:۳۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت دانش آموز در ۲۲ مدرسه راه دور استان تحصیل می کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان

به گزارش دوراهک نیوز  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، ناصر کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: ۲۳۵۱ دانش آموز در ۲۲ مدرسه راه دور استان تحصیل می کنند.

ناصر کرمی ادامه داد: درعصر اطلاعات که دانایی رمز بقاست و مهارتهای شهروندان آینده و دنیایی که در آن زندگی میکنند تحت تاثیر آموزشها و ارتباطات الکترونیکی قرار می گیرد، آموزش و پرورش در این رهگذر با آموزش از راه دور در راستای تحقق توسعه پایدار کشور فرصت مناسبی فراهم آورده است.

وی تصریح کرد: رسالت اصلی آموزش از راه دور با شعار«آموزش آسان، با کیفیت، همیشه، همه جا و برای همه» این است که اجازه ندهیم حتی یک دانش آموز در هر جایی از کشور و با هر محدویتی که باشد، از تحصیل باز بماند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان

کرمی عنوان کرد: دو گروه لازم التعلیم ها و افرادی که شرایط سنی حضور در مدرسه عادی را از دست داده اند امکان ادامه تحصیل در مدارس آموزش از راه دور برایشان فراهم شده است.

این مقام مسئول بیان داشت: آموزش از راه دور خلاءهایی را که در پوشش تحصیلی بازماندگان از تحصیل داریم را برطرف می کند و رویکرد سال جدید، استفاده از تمام ظرفیت های آموزش از راه دور برای جذب حداکثری دانش آموزان بازمانده از تحصیل است.

کرمی یادآور شد: تامین عدالت آموزشی، تحقق توسعه پایدار، شیوه های مناسب برای محرومیت زدایی از طبقه آسیب پذیر و آسیب دیده جامعه و احیاء فرصت های از دست رفته تحصیل از اهداف این مدارس است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان خاطرنشان کرد: حوزه آموزش از راه دور توانسته است در راهیابی به مدارج بالای علمی برای مشتاقان علم و دانش مشکلاتی همچون پراکندگی جغرافیایی، مشکلات فقر اقتصادی خانواده ها و آموزش و پرورش، تاهل زود هنگام، نیاز به اشتغال زود هنگام و نان آور خانواده بودن، بیماریهای خاص و صعب العلاج و ….. را مرتفع نموده و راه دانش افزایی را تسهیل نماید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.