تاریخ انتشار :شنبه ۱۶ دی ۹۶.::. ساعت : ۶:۰۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

مخالفت کمیسیون تلفیق بودجه با افزایش قیمت بنزین/تعیین سقف ۳۷ هزار میلیاردی برای یارانه‌ها/ تصمیم‌گیری درباره توزیع یارانه‌ها در نشست آینده

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ از مخالفت اعضای این کمیسیون با افزایش قیمت بنزین خبر داد.

 

مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در تشریح نشست امروز عصر کمیسیون متبوعش اظهار داشت: بنا بر مصوبه امروز کمیسیون درباره هدفمندی یارانه‌ها، سقف پرداختی یارانه‌ها ۳۷ هزار میلیارد تومان تعیین شد.

وی افزود: چگونگی پرداخت این مبلغ در بخش هزینه‌ها خواهد بود که باید به تفصیل در مورد آن بحث کرد.

لاهوتی ادامه داد: در رابطه با افزایش قیمت بنزین هم با توجه به اینکه مبلغ پیشنهاد‌ی دولت ۱۵۰۰ تومان و رقم پیشنهادی یکی از نمایندگان مجلس ۱۲۰۰ تومان بود، درنهایت پس از بحث و تبادل نظر بسیار هر دو پیشنهاد رد شده و به‌اتفاق  آراد موضوع افزایش قیمت بنزین در سال ۹۷ در کمیسیون تلفیق با موضوع افزایش قیمت بنزین مخالفت شد.

لاهوتی در ادامه در خصوص جزئیات مصوبه مربوط به سقف پرداختی هدفمندی یارانه‌ها عنوان کرد که با توجه به اینکه ۳۷ هزار میلیارد تومان سقف درآمد دولت برای پرداخت یارانه‌ها است، بنابراین مقرر شد چگونگی تنظیم و توزیع آن در جلسات آینده کمیسیون مورد بحث قرار گیرد چرا که هنوز وارد مباحث هزینه‌ای نشده‌ایم.

لاهوتی به فارس خبر داد

وی افزود: در جلسات قبلی کمیسیون تلفیق موضوع افزایش قیمت حامل‌های انرژی مورد بحث قرار گرفته بود که بر این اساس اعضای کمیسیون با هر گونه افزایش قیمت حامل‌های انرژی مخالفت کرده بودند و در جلسه امروز هم منحصراً به موضوع افزایش قیمت بنزین پرداخته شد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس حداکثر آرای مأخوذه و نظر نمایندگان موضوع افزایش قیمت بنزین در سال ۹۷ در کمیسیون تلفیق رد شد.

لاهوتی بر همین اساس اضافه کرد: دولت پیشنهاد قیمت بنزین را در هر لیتر ۱۴۰۰-۱۵۰۰ تومان اعلام کرده بود که نمایندگان نیز روی قیمت ۱۲۰۰ تومان اتفاق‌نظر داشتند اما با توجه به رد قیمت‌های مذکور اعضای کمیسیون اعلام کردند که ما به هیچ وجه افزایش قیمت حامل‌های انرژی به ویژه بنزین را در سال ۹۷ نخواهیم داشت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.