تاریخ انتشار :شنبه ۲ دی ۹۶.::. ساعت : ۹:۱۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

فقط سه نقطه ساحل بوشهر سالم است

محیط زیست:

دوراهک نیوز : یکی از مسایلی که سبب شده مردم بوشهر را نگران کند، آلوده بودن برخی از نقاط ساحلی این شهر برای شناکردن است.

دوراهک نیوز : رییس حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، نقاط ساحلی در بندرگاه، ریشهر و ساحل دانشجو از جمله نقاطی است که فاقد ایردات بیماری‌زاست و شنا کردن در آن منعی ندارد.

به گزارش «دوراهک نیوز »؛ محمود مقیمی اظهار داشت: یکی از مسایلی که سبب شده مردم بوشهر را نگران کند، آلوده بودن برخی از نقاط ساحلی این شهر برای شناکردن است.

وی افزود: در راستای مشخص‌شدن نقاط آلوده ساحل شهر بوشهر، اقدام به پایش شناگاه‌های این سواحل کرده‌ایم تا ضمن مشخص‌شدن نقاط آلوده، اطلاع‌رسانی لازم به مردم جهت اجتناب از شناکردن در آن نقاط را انجام دهیم.

رییس حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر تصریح کرد: براساس بررسی‌های انجام شده، نقاط ساحلی در بندرگاه، ریشهر و ساحل دانشجو از جمله نقاطی است که فاقد ارگانسیم‌های بیماری‌زاست و شنا کردن در آن منعی ندارد.

مقیمی ادامه داد: برخلاف این نقاط، شناگاه‌های مناطق جفره و سیادت بوشهر به دلیل گستردگی میزان ارگانیسم‌های بیماری‌زا، به شدت آلوده است.

وی افزود: از جمله دلایل این آلودگی‌ها، تخلیه فاضلاب‌های انسانی به دریاست که به شکل  خام و یا نیمه تصفیه وارد این نقطه از دریا می‌شوند.

رییس حفاظت محیط زیست شهرستان بوشهر بیان کرد: البته در منطقه جفره بوشهر، در کنار دلایل یاد شده، صیادان هستند که سبب می‌شود گردش آب  در آن اتفاق نیافتد.

مقیمی گفت: برای حل مشکل نیازمند مشارکت مردم و شرکت آب و فاضلاب بوشهر هستیم تا اقدام به جمع‌آوری آب‌های سطحی کنند تا از روان‌شدن آن به دریا جلوگیری شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.