تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۴ آذر ۹۶.::. ساعت : ۸:۳۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

شورای حفظ حقوق بیت المال در دیر تشکیل شد+تصاویر

دوراهک نیوز:جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی در دیر برگزار شد.

به گزارش دوراهک نیوز:رئیس دادگستری شهرستان  دیر در این جلسه گفت:پیشگیری از تعرض به اراضی ملی در اولویت دستگاه قضایی شهرستان دیر می باشد.

عیسی نوشاد با تاکبد بر لزوم حفظ حقوق بیت المال در عرصه منابع طبیعی،اظهار داشت:حفاظت از اراضی ملی در حفظ حقوق بیت‌المال اهمیت زیادی دارد و نقش نهادهای نظارتی، ادارات و دستگاه های مربوطه در پیشگیری و کاهش انگیزه زمین خواری بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه مبارزه با زمین خواری و تغییر کاربری زمین های زراعی و ملی از تاکیدات مقام معظم رهبری است،افزود: متاسفانه در چند سال اخیر شاهد زمین خواری،کوه خواری و دریا خواری در این شهرستان بوده ایم که دستگاه های اجرایی با ایجاد حساسیت در بین مسئولان، پیشگیری از تعرض به اراضی ملی را در اولویت کار خود قرار دهند.

نوشاد ضمن تاکید بر برخورد جدی دستگاه قضایی با پدیده زمین خواری، گفت:زمین خواری همواره یک جرم محسوب می‌شود و خرید و فروش زمین‌هایی که مشمول زمین خواری شده اند ممنوع است.

رئیس دادگستری شهرستان دیر،با تاکید بر شناسنامه دار کردن و پلاک بندی املاک و اراضی ملی، اظهار داشت:برای شناسایی هویت املاک و اراضی ملی در محاکم قضایی، لازم و ضروری است که املاک شناسنامه دار و پلاک بندی شوند.

عیسی نوشاد،خواستار همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها برای جلوگیری از هرگونه تصرف منابع طبیعی شد و افزود: متاسفانه برخی از دهیاری ها و اعضای شوراهای اسلامی در روستاها با نهادهای قضایی همکاری ندارند و دهیاری ها و شوراهای اسلامی باید نقش فعال تری در این زمینه داشته باشند.

نوشاد گفت: دستگاه قضایی با آمادگی کامل سعی دارد تا با کسانی که می‌خواهند بیت‌المال را غارت کنند مقابله و ادارات و نهادهای ذی‌نفع نیز باید در این راستا نهایت همکاری و تعامل را با دادگستری داشته باشند.

شورای حفظ حقوق بیت المال در دیر تشکیل شد

فرماندار شهرستان دیر نیز در این جلسه گفت:وظیفه شورای حفاظت از اراضی ملی حفظ و حراست از بیت‌المال است.

جمزه اعتماد افزود:حفظ منابع طبیعی کشور و اجرای طرحهای صیانت از اراضی ملی یک وظیفه ملی است و دستگاههای اجرایی درآن نقش مهمی داشته و باید دراین راستا از هیچ تلاشی فروگذار نباشند .

اعتماد با بیان اینکه، متعرضان به املاک دولتی و عمومی باید شناسایی شده و به دستگاه قضایی معرفی شوند،اظهار داشت: باید با کسانی که به صورت غیرقانونی عرصه های منابع طبیعی را تصرف می کنند برابر قانون برخورد شود .

فرماندار شهرستان دیر،گفت:انتقال منابع طبیعی پایدار به نسلهای آینده از مهم ترین وظایف جامعه است و همه ما در این راستا باتوجه به جایگاهی که داریم مسئول هستیم .

دیدگاه خود را به ما بگویید.