تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ آبان ۹۶.::. ساعت : ۵:۰۶ ق.ظ
فاقددیدگاه

شرکت ١/۵ برابری دانش آموزان استان در جشنواره نوجوان خوارزمی

شرکت ١/۵ برابری دانش آموزان استان در جشنواره نوجوان خوارزمی

به گزارش دوراهک نیوز:  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، ناصر کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان در همایش تقدیر از دانش آموزان و همکاران برگزیده کشوری و استانی سومین جشنواره نوجوان خوارزمی اظهار داشت: شرکت ١/۵ (یک و نیم) برابری دانش آموزان استان در جشنواره نوجوان خوارزمی که سال های زیادی از اجرای آن در آموزش و پرورش نمی گذرد نشان از اهمیت آن در بین دانش آموزان استان دارد و باید با برنامه ریزی جدی و بالا بردن سطح کیفی برای شرکت بهتر در جشنواره تلاش کنیم.

ناصر کرمی ادامه داد: سال قبل ۶۵۹۵۵ نفر از استان در شش محور جشنواره خوارزمی شرکت کردند که ۶۷۱۴ نفر در محور مسابقات آزمایشگاهی، ۶۶۱۶ نفر در محور تصویرسازی زبان انگلیسی ،۷۰۷۷ نفر در محور پژوهش،۱۴۳۸۶ نفر در محور دست سازه ها،۱۰۵۴۷ نفر در محور زبان و ادبیات فارسی و ۲۰۶۱۵ نفر در محور بازارچه ها بودند.

کرمی افزود: از تعداد ۶۵۹۵۵ در جشنواره خوارزمی نوجوان سال قبل، ۱۲ برگزیده کشوری و ۸۲ برگزیده استانی داشتیم.

وی بیان کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی تجلی روح علمی در آموزش و پرورش است، این جشنواره یک وجه نمادین و الگو بخشی در آموزش و پرورش پیدا کرده است که نیاز است گستره ی آن حتی در مدارس کم جمعیت روستایی ما هم راه پیدا کند و شاهد شرکت آن دانش آموزان باشیم.

این مقام مسئول یادآور شد: آموزش و پرورش وظیفه تربیت همه جانبه دانش آموزان را بر عهده دارد که جنبه علمی آن بیشتر مورد توجه خانواده ها و جامعه است.

کرمی تصریح کرد: این جشنواره الگوی جدیدی برای تقویت پژوهشی و علم در بین دانش آموزان است که به عنوان یکی از ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین در نظر گرفته شده است.

شرکت ١/۵ برابری دانش آموزان استان در جشنواره نوجوان خوارزمی

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: نیاز به تلاش است تا جایگاهی که ما در آن قرار داریم ارتقا پیدا کند چون ظرفیت و توانایی دانش آموزان ما خیلی بالاتر از این است و خوشبختانه در ساحت های دیگر مثل ساحت معنوی و مذهبی دانش آموزان جایگاه خوبی در کشور قرار داریم و در ساحت زیستی و بدنی باز رتبه های بسیار خوبی کسب کردیم.

کرمی اضافه کرد: با همراهی ویژه خانواده ها،شورای اسلامی،دهیاریها و استانداران سابق و کنونی ارتقای سطح علمی داشته ایم.

وی عنوان کرد: استان بوشهر نه تنها در برنامه بلند مدت،بلکه در برنامه کوتاه مدت هم می تواند تغییر ایجاد کند که ارتقای ۲جهشی رتبه کنکور و همچنین ارتقای معدل نشان از آن است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: پیشنهاد می کنم که جشنواره در سطح عمومی و اجتماعی به طور کلی گسترش پیدا کند و فعالیت های علمی دانش آموزان را باید برجسته کرد تا الگویی برای سایرین شود.

کرمی در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه ما از سطح مدرسه تا سطح استان ترغیب و حمایت دانش آموزان خلاق است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.