تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۰ دی ۹۶.::. ساعت : ۱:۳۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

شانس سه بار در نمی‌زند!

آیا مهدی قایدی از خوش شانسی‌هایش استفاده خواهد کرد؟

دوراهک نیوز: فاصله مهدی قائدی با تیم ملی، تنها به اندازه یک فصل موفقیت آمیز است و فاصله اش با لژیونر شدن نیز، به همین اندازه کوتاه به نظر می رسد.

او صاحب یک استعداد هیجان انگیز است و تنها کسی که می تواند مانع تبدیل شدن مهدی به یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران شود، هر روز در آیینه رو به رویش می ایستد!

هیوا یوسفی

مهدی طارمی وقتی در پرسپولیس پذیرفته شد که از اولین سال های جوای فاصله گرفته بود. او پیش از قبول شدن در آزمون علی دایی برای امضای قرارداد با سرخپوشان، ناچار شده بود دوران سربازی را در پادگان نیروی دریایی بوشهر پشت سر بگذارد.

او به اندازه «مهدی قائدی» خوش شانس بود که بلافاصله بعد از شروع درخشش در ایرانجوان، مورد توجه بهترین باشگاه های فوتبال ایران قرار بگیرد.

فوتبال جنوب از جمله بوشهر، سرشار از استعدادهای ناب و فوق العاده است امّا راه همه این استعدادها به سطح اول فوتبال هموار نمی شود و بسیاری از آنها برای همیشه پشت خط می مانند.

قائدی امّا خیلی زود فرصت خودنمایی در پنجره نقل و انتقالات را به دست آورد. یک فصل رویایی در لیگ یک، کافی بود تا این بازیکن با پیشنهادهای متعددی رو به رو شود. هم پرسپولیس و هم استقلال، خواهان جذب پسرک بااستعداد فوتبال بوشهر بودند.

آیا مهدی قایدی از خوش شانسی‌هایش استفاده خواهد کرد؟

به نظر می رسید او به پرسپولیس نزدیک تر است امّا استقلالی ها در دوئل بر سر قائدی، رقیب سنتی شان را شکست دادند و این بازیکن را به خدمت گرفتند. صحنه، مهیای درخشش مهدی بود و او با اولین حرکات در زمین، سکوهای آبی را به وجد آورد.

همه قدم های بعدی پسر کوچک استقلال امّا با همین صلابت برداشته نشدند. با این وجود او به کمک خوش شانسی، از هر مهلکه ای جان سالم به در برد.

این علیرضا منصوریان بود که پای مهدی قائدی را به استقلال باز کرد امّا اخراج این مربی، دومین خوش شانسی قائدی پس از امضای قرارداد با یک تیم بزرگ در ۱۷ سالگی به شمار می رفت. علی منصور دست مهدی را باز گذاشته بود و آزادی عمل زیادی برای این بازیکن به وجود آورده بود.

او در استقلال با انبوهی از مشکلات رو به رو بود و نمی توانست تمرکز چندانی روی رفتارهای جزئی بازیکنان جوان تیمش داشته باشد.

به نظر می رسید ادامه این روند برای یک فوتبالیست کم سن و سال، خطرناک خواهد بود. از طرف دیگر، باشگاه در بحران قرار داشت و در چنین وضعیتی، شکوفایی استعداد بازیکنان کم تجربه جایی میان اولویت های کادر فنی نداشت.

آیا مهدی قایدی از خوش شانسی‌هایش استفاده خواهد کرد؟

مهدی قائدی در ۲۰ دقیقه پایانی هر مسابقه به زمین فرستاده می شد و در این دقایق کم، ناچار بود جریان بازی را به سود تیمش تغییر داد.

سرمربی آلمانی در یکی از اولین تصمیم های کلیدی اش روی نیمکت استقلال، مهدی را از تیم کنار گذاشت. اولین اعتراض پسرک بوشهری، با شدیدترین تصمیم ممکن از سوی شفر همراه شد تا مشخص شود که دوران کنار آمدن با بی نظمی در باشگاه سپری شده است.

این تلنگر، کمک بزرگی به قایدی کرد تا دوران تازه ای از زندگی در استقلال را آغاز کند. او حالا دوباره آمادگی اش را به دست آورده و امیدوار است در تیم شفر، تنها به حرکت عقربه ها و گذر زمان خیره نشود و اولین گل هایش در لباس آبی را جشن بگیرد.

ودی آلن در فیم تماشایی «امتیاز نهایی» بین خوب بودن و خوش شانس بودن دومین گزینه را به مراتب مهم تر می داند. گزینه ای که مهدی قائدی تا امروز به خوبی از آن بهره مند شده است.

حتی بعد از ماجراهای اینستاگرامی و حواشی مربوط به زندگی شخصی او، بیشتر بازیکنان و هواداران فوتبال در ایران به دفاع از مهدی پرداخته اند و در انتظار نمایش های باشکوه او در لیگ برتر هستند.

آیا مهدی قایدی از خوش شانسی‌هایش استفاده خواهد کرد؟

قائدی به تلنگرهایی از این جنس نیاز داشت که تصویر واقعی تری از هیاهو و حواشی فوتبال در قلب پایتخت برای خودش ترسیم کند. او برای تبدیل شدن به ستاره ای که استقلالی ها در جست و جویش هستند، باید شبیه همین فوتبالیست زهردار فصل گذشته باشد.

پدیده ای که همه دنیایش در دریبل زدن و موقعیت ساختن خلاصه می شد و آن قدر خالص فوتبال بازی می کرد که انگار بیرون زمین، دنیایی وجود ندارد و آن بیرون، هیچ چیز منتظرش نیست.

قائدی ایرانجوان، قدر فرصت های بزرگ را می دانست و این درست همان شیوه ای است که قائدی استقلال نیز باید در پیش بگیرد. این خوش شانسی ها تا ابد ادامه نخواهند داشت.

در شرایط فعلی برخوردها با او، مقادیری از عطوفت را در خود دارد امّا وقتی که این بازیکن دیگر ۱۸ ساله نباشد، واکنش ها به بازی و رفتارهای او نیز به این اندازه مهربانانه نخواهند بود.

فاصله مهدی قائدی با تیم ملی، تنها به اندازه یک فصل موفقیت آمیز است و فاصله اش با لژیونر شدن نیز، به همین اندازه کوتاه به نظر می رسد.

او صاحب یک استعداد هیجان انگیز است و تنها کسی که می تواند مانع تبدیل شدن مهدی به یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران شود، هر روز در آیینه رو به رویش می ایستد!

دیدگاه خود را به ما بگویید.