تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ آبان ۹۶.::. ساعت : ۵:۴۷ ق.ظ
یک دیدگاه

سمینار مدیریت عشق تلنگری بر دل کسانی است که به امام حسین (ع) ارادت دارند.

سمینار مدیریت عشق تلنگری بر دل کسانی است که به امام حسین (ع) ارادت دارند.

به گزارش دوراهک نیوز :جناب مهندس شهبازی در خصوص سمینار مدیریت بر مبنای عشق برای ما و خوانندگان محترم توضییح دهید ؟ مدیریت بر مبنای عشق کاربردی بیرونی خواهد داشت یا تنها یک شعار است ؟

به گزارش دوراهک نیوز: امسال پنجمین سال متوالی است که ما سمینار مدیریت بر مبنای عشق را به یاری خداوند برگزار می کنیم هدف ما چه بوده ؟ ثابت شده که دین و مذهب ما کامل است و سرشار از عشق .عشق و علاقه در مذهب تشیع موج می زند . وقتی می گوییم حسین، این کلمه خود عشق دارد.

حدیثی از پیامبر اکرم ص داریم مبنی بر اینکه ، در قلوب مومنین حرارتی برای حسین است که هیچ گاه سرد نخواهد شد . شور و اشتیاق و نشاط در جان تمام ایرانی ها ی مسلمان وجود دارد و با شیر مادر به تک تک ما انتقال پیدا کرده اما آیا این کافیست؟

سمینار مدیریت عشق تلنگری بر دل کسانی است که به امام حسین (ع) ارادت دارند.

آیا فلسفه ی قیام عاشورا همین ابراز ارادت کردن هاست؟ این عشق و ارادت ها باید در زندگی شخصی و کاری ما نیز تجلی پیدا کند ؛ که ما مسلمانان چگونه و چه زمانی می توانیم عشق و ارادت عملی خود را نشان دهیم ؟زمانی می توانیم این کار را انجام دهیم که معرفت پیدا کرده باشیم، به وجود معصومین و آقا ابا عبدالله.
یعنی آموزه های رفتاری امامان معصوم به ویژه امام حسین علیه السلام در زندگی کاری تک تک ما ظهور و بروز پیدا کرده باشد .

ما در مجموعه ی موفق مرکز آموزش بازرگانی و شرکت تعالی گستر جنوب تصمیم گرفتیم ؛ برای برکت کار و حرفه ی خود دین خود را ادا نماییم .

با توجه به رسالتی که بر دوش داریم که همانا ارتقاء سطح مدیریتی در استان عزیزمان بوشهر است ، تصمیم گرفتیم تفکرات و نکات کاربردی ارتقاء سطح مدیریتی را با آموزه های امام حسین ع تلفیق نماییم .

ایشان بسیاری ازدرس ها را در واقعه ی کربلا به ما آموخت. از بدو ورود به کربلا، یعنی ازدوم تا دهم محرم که واقعه ی کربلا اتفاق افتاد پر از اموزه های مدیریتی است .

یا اگر بخواهیم قبل تر از آن را بررسی کنیم؛ نوع حرکت استراتژیک ایشان برای ماندگاری در قلب ها و ذهن ها. می بینیم که امام حسین ع تنها یک حرکت عاشقانه نداشت، علاوه بر یک انجام حرکت مدبرانه و متفکرانه ، یک دیدگاه استراتژیک مدیریت نیز داشتند .

سمینار مدیریت عشق تلنگری بر دل کسانی است که به امام حسین (ع) ارادت دارند.

ما می گوییم مدیران محترم کشور و استان بوشهر ! شما چقدر تفکر استراتژیک را در تصمیم گیری هایتان اجرا می کنید ؟ پس این ها آموزه های کربلاست . باید از آن ها استفاده کنیم. من به عنوان مدیر وقتی ابراز ارادت به آقا ابا عبدالله می نمایم ؛ چقدر با ارباب رجوع خود خوب برخورد می کنم ؟آیا در برخورد با ارباب رجوع هوای نفسم را مقدم می دانم یا قانون و مقررات را؟ نکند یک وقت هایی نقش شمر را بازی کنم ؟

«کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» همه ی زمان ها عاشوراست ، وقتی به یک مظلوم ظلم می کنم ؛ بی شک در جایگاه شمر قرار گرفته ام و یا در نقش عمر بن سعد قرار می گیرم و تفکرات حسینی قربانی می شوند .

دوستان عزیز ما با طراحی این سمینار به بحث معرفتی و اجرایی کربلا در زندگی خود توجه نموده ایم . برای تمام افرادی که ابراز ارادت به امام حسین دارند، یک تلنگر است که شما که عشق ایشان را در دل دارید؛ با همسر و فرزندان ، با همسایه و ارباب رجوع چگونه رفتار می کنید؟ آیا محبت حسین در اعماق قلب یکایک ما با معرفت و شناخت کافی جای گرفته ؟

سمینار مدیریت عشق تلنگری بر دل کسانی است که به امام حسین (ع) ارادت دارند.

امام حسین حر را پذیرفت؛ در صورتی که از او بدی دیده بود. آیا ما حاضر به بخشش کسانی که به ماظلم روا داشته اند هستیم ؟ پس ما با سمینار مدیریت بر مبنای عشق آموزه های عملی کربلا را زندگی شخصی و شغلی خود نهادینه می کنیم .

درپایان از تمام مدیران استان ، پزشکان و مهندسین ، دانشجویان و اساتید ، اهالی محترم رسانه و تک تک همشهریان نجیبم دعوت می کنم که در این سمینار باشکوه که به صورت رایگان ، روز پنج شنبه ۴ آبان ماه از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۱۹در محل سینما کانون برگزار خواهد شد ، شرکت نمایند.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را به ما بگویید.