تاریخ انتشار :سه شنبه ۲ آبان ۹۶.::. ساعت : ۵:۴۷ ق.ظ
یک دیدگاه

سمینار مدیریت عشق تلنگری بر دل کسانی است که به امام حسین (ع) ارادت دارند.

به گزارش دوراهک نیوز :جناب مهندس شهبازی در خصوص سمینار مدیریت بر مبنای عشق برای ما و خوانندگان محترم توضییح دهید ؟ مدیریت بر مبنای عشق کاربردی بیرونی خواهد داشت یا تنها یک شعار است ؟
به گزارش دوراهک نیوز: امسال پنجمین سال متوالی است که ما سمینار مدیریت بر مبنای عشق را به یاری خداوند برگزار می کنیم هدف ما چه بوده ؟ ثابت شده که دین و مذهب ما کامل است و سرشار از عشق .عشق و علاقه در مذهب تشیع موج می زند . وقتی می گوییم حسین، این کلمه خود عشق دارد.
حدیثی از پیامبر اکرم ص داریم مبنی بر اینکه ، در قلوب مومنین حرارتی برای حسین است که هیچ گاه سرد نخواهد شد . شور و اشتیاق و نشاط در جان تمام ایرانی ها ی مسلمان وجود دارد و با شیر مادر به تک تک ما انتقال پیدا کرده اما آیا این کافیست؟
آیا فلسفه ی قیام عاشورا همین ابراز ارادت کردن هاست؟ این عشق و ارادت ها باید در زندگی شخصی و کاری ما نیز تجلی پیدا کند ؛ که ما مسلمانان چگونه و چه زمانی می توانیم عشق و ارادت عملی خود را نشان دهیم ؟زمانی می توانیم این کار را انجام دهیم که معرفت پیدا کرده باشیم، به وجود معصومین و آقا ابا عبدالله.
یعنی آموزه های رفتاری امامان معصوم به ویژه امام حسین علیه السلام در زندگی کاری تک تک ما ظهور و بروز پیدا کرده باشد . ما در مجموعه ی موفق مرکز آموزش بازرگانی و شرکت تعالی گستر جنوب تصمیم گرفتیم ؛ برای برکت کار و حرفه ی خود دین خود را ادا نماییم .
با توجه به رسالتی که بر دوش داریم که همانا ارتقاء سطح مدیریتی در استان عزیزمان بوشهر است ، تصمیم گرفتیم تفکرات و نکات کاربردی ارتقاء سطح مدیریتی را با آموزه های امام حسین ع تلفیق نماییم .ایشان بسیاری از درس ها را در واقعه ی کربلا به ما آموخت. از بدو ورود به کربلا، یعنی ازدوم تا دهم محرم که واقعه ی کربلا اتفاق افتاد پر از اموزه های مدیریتی است .
یا اگر بخواهیم قبل تر از آن را بررسی کنیم؛ نوع حرکت استراتژیک ایشان برای ماندگاری در قلب ها و ذهن ها. می بینیم که امام حسین ع تنها یک حرکت عاشقانه نداشت، علاوه بر یک انجام حرکت مدبرانه و متفکرانه ، یک دیدگاه استراتژیک مدیریت نیز داشتند .
ما می گوییم مدیران محترم کشور و استان بوشهر ! شما چقدر تفکر استراتژیک را در تصمیم گیری هایتان اجرا می کنید ؟ پس این ها آموزه های کربلاست . باید از آن ها استفاده کنیم. من به عنوان مدیر وقتی ابراز ارادت به آقا ابا عبدالله می نمایم ؛ چقدر با ارباب رجوع خود خوب برخورد می کنم ؟آیا در برخورد با ارباب رجوع هوای نفسم را مقدم می دانم یا قانون و مقررات را؟ نکند یک وقت هایی نقش شمر را بازی کنم ؟
«کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» همه ی زمان ها عاشوراست ، وقتی به یک مظلوم ظلم می کنم ؛ بی شک در جایگاه شمر قرار گرفته ام و یا در نقش عمر بن سعد قرار می گیرم و تفکرات حسینی قربانی می شوند .
دوستان عزیز ما با طراحی این سمینار به بحث معرفتی و اجرایی کربلا در زندگی خود توجه نموده ایم . برای تمام افرادی که ابراز ارادت به امام حسین دارند، یک تلنگر است که شما که عشق ایشان را در دل دارید؛ با همسر و فرزندان ، با همسایه و ارباب رجوع چگونه رفتار می کنید؟ آیا محبت حسین در اعماق قلب یکایک ما با معرفت و شناخت کافی جای گرفته ؟ امام حسین حر را پذیرفت؛ در صورتی که از او بدی دیده بود. آیا ما حاضر به بخشش کسانی که به ماظلم روا داشته اند هستیم ؟ پس ما با سمینار مدیریت بر مبنای عشق آموزه های عملی کربلا را زندگی شخصی و شغلی خود نهادینه می کنیم .
درپایان از تمام مدیران استان ، پزشکان و مهندسین ، دانشجویان و اساتید ، اهالی محترم رسانه و تک تک همشهریان نجیبم دعوت می کنم که در این سمینار باشکوه که به صورت رایگان ، روز پنج شنبه ۴ آبان ماه از ساعت ۲۱:۳۰ تا ۱۹در محل سینما کانون برگزار خواهد شد ، شرکت نمایند.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را به ما بگویید.