تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

سرنوشت تلخ ۸ صیاد بوشهری/ جستجو با ۳ بالگرد

سرنوشت تلخ ۸ صیاد بوشهری

دوراهک نیوز :«با صخره‌ها برخورد کردیم، حوالی «مطاف» به گل نشستیم، لنج شکسته. این‌جا هوا خراب است و معلوم نیست تا کی دوام بیاوریم.»

Image result for ‫در انتظار پیدا شدن لنج‬‎

سرنوشت تلخ ۸ صیاد بوشهری

دوراهک نیوز:«با صخره‌ها برخورد کردیم، حوالی «مطاف» به گل نشستیم، لنج شکسته. این‌جا هوا خراب است و معلوم نیست تا کی دوام بیاوریم.»

به گزارش«دوراهک نیوز»؛ این آخرین جملات ناخدای لنج «یاقوت» است که حوالی ساعت ١٠شب پنجشنبه هفته گذشته در یک ارتباط تلفنی از صاحب لنج تقاضای کمک کرد.

از آن شب به بعد کسی از این لنج و ٨ صیاد و ناخدای آن خبری ندارد. ارتباط آنها به‌طورکلی با خشکی قطع شده و گشت‌های دریایی هم هیچ ردی از آنها پیدا نکرده‌اند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ۳ فروند بالگرد از بوشهر و هرمزگان و دو شناور ناجی به منطقه مفقود شدن شناور صیادی بوشهری اعزام شدند.

سرنوشت تلخ ۸ صیاد بوشهری

محمد مهدی بنچاری افزود: این شناور با ۸ سرنشین شامل ناخدا و ملوان از اسکله جفره بوشهری برای صید ماهی راهی دریا که با طوفان مواجه شد و آخرین تماس آنها در منطقه راس مطاف می باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به تغییر موقعیت شناور حادثه دیده افزود: با توجه به شرایط نامساعد دریا، در چنین مواقعی موقعیت شناورهای حادثه دیده تغییر می‌یابد و با این تغییر موقعیت مکانی جست‌وجوها براساس الگوی پیش بینی صورت می‌گیرد.

بنچاری از اعزام تیم‌های تخصصی جست‌وجو و نجات دریایی به منطقه حادثه دیده خبرداد و  تاکید کرد: در پنجمین روز عملیات جستجو و نجات  موتور لنج صیادی و هشت ملوان، سه بالگرد از  بوشهر، هرمزگان و شرکت نفت و گاز پارس جنوبی و شناورهای ناجی از دیر و عسلویه به منطقه اعزام شدند.

چشم‌انتظار بازگشت مردان دریا
«اصغر بوالخیر» ناخدای لنج مفقود شده است. مرد ٢۵ساله‌ای که به جای ناخدای اصلی این لنج شبانه راهی دریا شد و دیگر بازنگشت. پدر اصغر، حالا با چشمانی پر از اشک چشم به آب‌های دریا دوخته و همچنان امید به بازگشت پسرش دارد، چراکه در بیشتر ماموریت‌ها در کنار پسرش بود. هیچ‌وقت او را تنها نمی‌گذاشت. اصغر همیشه با لنج پدرش سفر می‌کرد، اما یک تماس باعث شد تا او برای اولین‌بار با لنج دیگری به دریا برود.

سرنوشت تلخ ۸ صیاد بوشهری

عبدالعلی پدر اصغر درحالی‌ که چشم‌انتظار پسرش است، از چندین ‌سال کار و تلاش پسرش در آب‌های جنوب کشور می‌گوید: پسرم همیشه با لنج خودم به دریا می‌رفت، اما ناخدای آن لنج که نامش یاقوت است، در آخرین لحظه مشکلی برایش پیش آمد و با پسرم تماس گرفته بود. او خواهش کرده بود که اصغر به جای او به این سفر دریایی برود. پسرم هم قبول کرد و سحر پنجشنبه راهی این سفر شد. من بعدا متوجه شدم.

وی درباره این سوال که با توجه به تجربیاتش، سرنوشت لنج در این حوادث چگونه است؟ می گوید: اگر لنج خودش را پایین نکشیده باشد و آنها همچنان روی لنج باشند، احتمال زنده بودنشان هست، اما اگر لنج تمام هوایش خارج شده باشد و بشکه‌های آب خالی شود و لنج به سمت پایین برود، از شناور جدا شده و دیگر زنده بودنشان بعید است. اما من امید دارم. پسرم مرد دریاست و نباید به این زودی ما را ترک کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.