تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۷:۴۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

سرمایه ی آموزش و پرورش در مدارس غیردولتی ، اعتماد مردم است

معاون وزیر آموزش و پرورش:

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: سرمایه ی ما در مدارس غیردولتی ، اعتماد مردم است و زمانی این اعتماد ایجاد می شود که نظارت بر مدارس باعث شود که مدیر مدرسه تحلیل روزانه و نمودار پیشرفت روزانه و ماهانه برای مدرسه خود داشته باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، مجتبی زینی وند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش درگردهمایی مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق و  شورای موسسان مدارس و مراکز غیردولتی استان بوشهر اظهار داشت: سرمایه ی ما در مدارس غیردولتی ، اعتماد مردم است و زمانی این اعتماد ایجاد می شود که نظارت بر مدارس باعث شود که مدیر مدرسه تحلیل روزانه و نمودار پیشرفت روزانه و ماهانه برای مدرسه خود داشته باشد.

زینی وند ادامه داد: با افزایش تعداد مدارس، بدون شک مدارس کیفیت بالاتری خواهند داشت پس وجود مدارس غیردولتی یک نعمت است که بدون بار مالی افزایش تعداد مدارس را داشته است.

معاون وزیر آموزش و پرورش:

وی خاطرنشان کرد: درکشور با ۱۸ /۱۰ (ده و هیجده صدم) درصد دانش آموز غیردولتی نسبت به کل دانش آموزان، پایین ترین مشارکت مردمی در سطح منطقه به مدارس ایران تعلق دارد.

زینی وند تصریح کرد: افزایش سهم دانش آموزان غیردولتی نسبت سهم دانش آموزان کل کشور طبق برنامه ششم توسعه باید به ۱۵ درصد برسد.

این مقام مسئول بیان کرد: رشد ۳ درصدی دانش آموزان غیردولتی در استان بوشهر در جای خود خوب است ولی این استان ظرفیت هایی بیشتری دارد و سهم این استان باید بیشتر شود و نیاز است روسای شهرستان ها و مناطق در این امر، همت بیشتری داشته باشند.

زینی وند افزود: طبق مصوبه مجلس تنها صدور کننده مجوز پیش دبستانی آموزش و پرورش است و هیچ نهادی و سازمانی به جز آموزش و پرورش حق دادن مجوز پیش دبستانی را ندارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: در سال آینده شهریه ها در مدارس غیردولتی بنا اقتضای آن شهرستان یا منطقه توسط مسئولین آموزش و پرورش استان و شهرستان تعیین می شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: گزینش نیروهای مدارس و مراکز غیردولتی با سرعت بیشتری اتفاق می افتد تا مدارس و مراکز غیردولتی با کمبود نیرو مواجه نشوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.