تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱ تیر ۹۶.::. ساعت : ۳:۰۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

روز قدس؛ نمایش اتحاد مسلمین برای دفاع از اسلام

دوراهک نیوز: از همه مردم شریف و روزه دار استان بوشهر دعوت می شود فردا همچون سنوات گذشته همزمان با ملت شریف ایران اسلامی، با حضوری پرشکوه در راهپیمایی روز قدس، روحیه استکبارستیزی، مقاومت، ایستادگی و وحدت امت اسلامی را به جهانیان نشان داده و انزجار خود را از پدیده شوم داعش که تربیت شده مکتب صهیونیست است،اعلام نمایند.

به گزارش  دوراهک نیوز ایجاد جهانی مبتنی بر صلح، دوستی، عدالت و حفظ کرامت انسانی آرزوی همه انسانها، ملت ها، فرهنگ ها و ادیان است. اما برخی تحولات و وقایع موجود در عرصه روابط بین الملل به خوبی نشانگر آن است که در «سده اخیر» آنچه بیش از همه مورد تهدید و نقض قرار داشته است؛ صلح، عدالت و کرامت انسان ها بوده است.

در این میان آنچه بیش از همه باید در معرض قضاوت جهانیان و آزاد اندیشان جهان قرار گیرد مسأله فلسطین و تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این سرزمین است که به عنوان یکی از مهمترین و طولانی ترین مسائل عرصۀ بین الملل به ویژه در رابطه با نقض حقوق بشر و کرامت انسانی در جریان است.

علیرغم این که، هدف اصلی از ایجاد سازمان های بین المللی از جمله سازمان متحد حفظ صلح و امنیت و جلوگیری از تهاجمات غیرقانونی و یکجانبه گرایی در روابط بین الملل بوده است؛ قریب به ۶۰ سال است که سرزمین فلسطین و ساکنان آن مورد انواع تهدیدات و تهاجم های یکجانبه و غیرقانونی برخی قدرت های زورگو و مستبد قرار گرفته و حتی گروهی از ساکنان این سرزمین در کرانه باختری و نوار غزه تحت شدیدترین تحریم ها قرار دارند.

بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) با تیز هوشی فراوان و اقدامی تاثیر گزار در جهان، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس و روز حمایت همه جهان اسلام از مردم رنج کشیده و مظلوم فلسطین نامگذاری کرد و از همه مسلمانان عالم خواست به پا خیزند و اسرائیل را نابود کنند.

از همین رو روز جهانی قدس در سالیان گذشته به بستر و جایگاهی برای دفاع از مردم مظلوم فلسطین و مقابله با رژیم غاصب صهیونسیتی و همه رژیم های استکباری و غاصب در سراسر دنیا مبدل شده است.

از آن پس حمایت همه جانبه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم همیشه در صحنه ایران، شجاعت مقابله با ظلم و زمینه های وحدت مسلمان در دنیای اسلام را افزایش داده است.

همه ساله در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، مسلمانان  روزه دار با لب های خشکیده، قلب های مملو از محبت و اتحاد در یک صف واحد می ایستند و انزجار خود را از رژیم کودک کش اسرائیل اعلام می کنند و خواهان آزادی فلسطین  و قدس شریف می گردند.

روز قدس از زوایای گوناگونی در میان مسلمانان دارای اهمیت است. خارج کردن مسئله فلسطین از بعد ملی و تبدیل آن به بعد جهانی و اسلامی ومخالفت همگانی جهان اسلام با موجودیت نامشوروع رژیم غاصب اسرائیل از نشانه های اهمیت این روز است.

این روز، روز اقتدار و همبستگی امت مسلمان است. روز نماد وحدت و اراده مسلمانان در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، غزه و دیگر کشورهای اسلامی می‌باشد.

برپایی باشکوه چنین روزی را می توان فرصت مهمی برای به نمایش گذاشتن اتحاد مسلمانان جهان و موضع گیری در قبال اشغال فلسطین و جنایات رژیم جعلی صهیونیستی دانست.

رژیم صهیونیستی با حمایت اربابان خود همچون آمریکا، برخی دول غربی و کشورهای مرتجع منطقه و با طراحی نقشه های شوم برای تضعیف و تجزیه کشورهای اسلامی تلاش کردند تا مقابله، جنگ و مبارزه اسلامی- صهیونیستی را به جنگ اسلامی – اسلامی مبدل نماید و با تاسیس و حمایت از گروه‌های افراطی، تفریطی و تروریستی علیه امت اسلامی جنایت نمایند و حاشیه امنی را نیز برای این رژیم جعلی فراهم نمایند اما روز قدس نشان خواهد داد که امت اسلامی در حمایت از قبله اول مسلمین و مردم مظلوم فلسطین تا محو این غده سرطانی استقامت خواهد کرد.

این روز بزرگ مزین به نام قدس، مظهر ظلم‌ستیزی و وحدت امت اسلامی است که بی‌تردید ذره‌ای از مقاومت و ایستادگی در برابر جنایات رژیم اشغالگر قدس عقب‌نشینی نخواهند کرد به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این ظلم و جنایت باقی نخواهد ماند و مقاومت پیروز خواهد شد.

از همین رو از همه مردم شریف و روزه دار استان بوشهر دعوت می نماییم فردا همچون سنوات گذشته همزمان با ملت شریف ایران اسلامی، با حضوری پرشکوه در راهپیمایی روز قدس، روحیه استکبارستیزی، مقاومت، ایستادگی و وحدت امت اسلامی را به جهانیان نشان داده و انزجار خود را از پدیده شوم داعش که تربیت شده مکتب صهیونیست است، اعلام نمایند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.