تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ آبان ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

رشد ۵۲۷ درصدی مدارس اجرا کننده برنامه تعالی مدیریت مدرسه در سطح استان

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:
به گزارش دوراهک نیوز : رشد ۵۲۷ درصدی مدارس اجرا کننده برنامه تعالی مدیریت مدرسه در سطح استان
دوراهک نیوز  : مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در سال جاری با رشد ۵۲۷ درصدی کلیه مدارس تیزهوشان، نمونه و شاهد مشمول این برنامه خواهند بود و مابقی مدارس متوسطه نیز تدوین برنامه عمل خود را براساس برنامه تعالی مدرسه انجام خواهند داد
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر،ناصر کرمی مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در نشست شورای راهبردی برنامه تعالی مدیریت مدرسه اظهار داشت: سال گذشته برنامه تعالی مدیریت مدرسه، در ۱۷۰ مدرسه استان اجرا شد و در سال جاری با رشد ۵۲۷ درصدی کلیه مدارس تیزهوشان، نمونه و شاهد مشمول این برنامه خواهند بود و مابقی مدارس متوسطه نیز تدوین برنامه عمل خود را براساس برنامه تعالی مدرسه انجام خواهند داد که در واقع ۸۹۶ مدیر مدرسه برنامه تعالی مدارس را اجرا خواهند کرد.
ناصر کرمی افزود: برنامه تعالی مدیریت مدرسه در همه مدارس متوسطه استان اجرایی می شود و نیاز است که سرمایه گذاری بیشتری در این برنامه صورت گیرد.
کرمی ادامه داد: این برنامه همه ی معاونت ها را در برمی گیرد و در برنامه های عملیاتی معاونین از اولویت ها باشد.
وی تصریح کرد: سند تحول بنیادین، نقشه راه آموزش و پرورش استان در چشم انداز توسعه است که برای اجرای برشی از این سند می توان برنامه تعالی مدیریت مدرسه را مثال زد.
کرمی بیان کرد: یکی از آسیب های جدی در مدارس، نگرش مدیرانی است که برنامه محوری را سرلوحه کار خود قرار نمی دهند، داشتن برنامه در مدارس از الزامات است و برای ارئه هر چه بهتر این برنامه دوره های آموزشی مناسبی برای مدیران برگزار شود و در بازدیدها جز اولویت های نظارتی باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان خاطرنشان کرد: داشتن برنامه حتی بدون امکانات هم می تواند راه گشا باشد که امثال بهمن بیگی رادر اینگونه شرایط داشته ایم که درچادر چه انسان های بزرگی تربیت کرد.
گفتنی است، برنامه تعالی مدیریت مدرسه به مدت ۴ سال اجرا می شود که این برنامه  در سال اول به صورت طرح اجرا شد و بعد به شکل یک برنامه مدون تبدیل گردید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.