تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۲ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۲۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

راز ماندگاری انقلاب، جهانی بودن شعارها و ایثار و بصیرت مردم است

راز ماندگاری انقلاب، جهانی بودن شعارها و ایثار و بصیرت مردم است

فرمانده مرکز مقاومت سپاه امام حسین(ع) دلوارگفت: غربی ها در تئوری انقلاب ها عبارتی به نام دیالکتیک انقلاب ها را دارند و می گویند که در انقلاب های مختلف جهان، نسل اول انقلاب کنندگان هستند.

به گزارش سپاس-دلوار؛ سرهنگ ایرج سلیمانی  فرمانده مرکز مقاومت سپاه امام حسین(ع) دلوار به مناسبت اغاز دهه مبارک فجر در گفتگو با خبرنگار سپاس،اظهار داشت: اصل موضوع تفاوت ماهوی جهان‌بینی امام خمینی‌(ره) با کسانی هست که انقلاب‌های دیگری را در جهان و در نظام های دیگر رقم زدند.

وی افزود: از آنجا که جهان بینی امام جهان‌بینی توحیدی بود و برخلاف افراد موثر در انقلاب های دیگر در جهان که مردم را به خود سوق می دادند، حضرت امام خمینی(ره) همه مردم را به سوی خداوند و توحید سوق می دادند.

سلیمانی تصریح کرد: خیلی از علمای دیگر بودند که به لحاظ سطوح علمی یا جایگاه اجتماعی به مراتب از امام بالاتر بودند اما آنها نتوانستند چنین حرکتی را رقم بزند، این نکته هم اولا به خواست الهی باز می‌گردد که مساله قابل پوشاندنی نیست اما نکته دیگر این است که حضرت امام(ره)  بالغ بر ۲۰ سال برای این انقلاب اسلامی نیرو تربیت کردند.

وی گفت: یعنی امام راحل عظیم الشان ما به تنهایی شاید موفق نمی شدند که چنین واقعه بزرگی را رقم بزنندو چنانکه امام این سخن به تنهایی  هم بیان می کردند، و می گویند که اگر همه این افرادی که امروز درود بر خمینی می گویند بیایند و شعار مرگ بر خمینی هم بگویند من باز همین حرف ها را میزنم.

راز ماندگاری انقلاب، جهانی بودن شعارها و ایثار و بصیرت مردم است

 فرمانده سپاه دلوار خاطر نشان کرد: حضرت آقا امام حی و حاضر ما نیاز به همان یاران برای ادامه مسیر دارد چنانکه امام خمینی ره هم این مساله را مطرح می کنند که مردم به گوش باشید که ادامه نهضت مهمتر و سخت تر از پیروزی نهضت است.

وی تاکید کرد:غربی ها در تئوری انقلاب ها عبارتی به نام دیالکتیک انقلاب ها را دارند و می گویند که در انقلاب های مختلف جهان، نسل اول انقلاب کنندگان هستند که انقلاب را حادث می کنند، نسل دوم نسبت به آرمان های اولیه انقلاب بی تفاوت می شود و نسل سوم انقلاب ها بعضا به ضد آرمانهای اولیه آن انقلاب بدل می شوند.

سلیمانی با اشاره به اینکه وقتی فرد محوری انقلاب مردم را به خودش دعوت و جلب می کند نه به خداوند متعال،اظهار داشت: باید گفت که نسل های بعدی به آن آرمان ها پایبند نیستند ولی در انقلاب اسلامی ما حضرت امام اولا مردم را به خودشان جلب نمی کنند و این می شود راز ماندگاری انقلاب و با عبور از دوران ها و با گذشت نسل ها آرمان ها عوض نمی شود چون این انقلاب قائم به شخص و فرد نیست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.