تاریخ انتشار :سه شنبه ۷ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۸:۳۱ ب.ظ
فاقددیدگاه

درخواست اتصال فارس به دریا؛ از اعتراض نماینده هرمزگان تا توضیحات وزیر

درخواست اتصال فارس به دریا؛ از اعتراض نماینده هرمزگان تا توضیحات وزیر

درخواست اتصال فارس به دریا؛ از اعتراض نماینده هرمزگان تا توضیحات وزیر

دوراهک نیوز : اظهارات علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه درباره درخواست از دولت برای اتصال استان فارس به دریا با توضیحات وی همراه شد.

دوراهک نیوز: اظهارات علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه درباره درخواست از دولت برای اتصال استان فارس به دریا با توضیحات وی همراه شد.

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه انتقال آب از خلیج‌فارس به استان فارس کار بزرگی است، گفت: باید در دولت از این طرح حمایت شود چرا که با انتقال آب توسعه ایجاد می‌شود و می‌تواند مسائل بزرگ در مورد اتصال به دریا هم حل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، علی ربیعی عصر دوشنبه در کارگروه اشتغال شهرستان‌های لامرد و مهر که در محل سالن اجتماعات فرمانداری لامرد برگزار شد اظهار داشت: ایجاد صنایع پایین‌دستی آلومینیوم ۵ برابر کارخانه آلومینیوم در لامرد می‌تواند شغل ایجاد کند و با احداث این صنایع و میزان سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد که کیک اقتصادی کشور در حال بزرگ شدن است.

اعتراض نماینده بندرعباس به اظهارات وزیر

پیش از ظهر سه شنبه رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهتر است وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی به‌جای اظهارنظر در خصوص انتزاع بخشی از استان هرمزگان و الحاق به استان فارس در جهت اتصال این استان به دریا به دنبال ایجاد راهکارهایی برای حل معضل اشتغال در جامعه باشد.

احمد مرادی در خصوص انتشار خبری از سوی برخی خبرگزاری‌ها از قول وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کارگروه اشتغال شهرستان‌های لامرد و مهر در استان فارس که وی خواستار اتصال این استان به دریا شده بود، در گفت‌وگو با ایسنا افزود: این اظهارنظرها در رسانه‌ها تعجب‌برانگیز و بدون کارشناسی و اظهارات سخیفی بود.

وی بابیان اینکه همین سخنان و چنین اقداماتی سبب می‌شود که نمایندگان مجلس برافروخته و حتی حاضر به استیضاح وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی شوند، اظهار کرد: اگر شخصی می‌خواهد چنین اظهارنظری کند بهتر است ابتدا دغدغه‌های طرف مقابل را درک کند، سپس تصمیم‌گیری و سخنی منتشر کند.

مرادی با اشاره به اینکه اگر امروز به دنبال اتصال استان فارس به دریا باشیم روز دیگر استان کرمان و یزد و سایر استان‌ها هم می‌خواهند به دریا متصل باشند، اضافه کرد: این اتصال به دریا مشکلی را حل نخواهد کرد و بهتر است به‌جای چنین اقداماتی سعی در فراهم کردن زمینه‌های سرمایه‌گذاری را برای استان‌های مختلف در دریا ایجاد کنیم که چنین فضایی در استان هرمزگان فراهم است.

درخواست اتصال فارس به دریا؛ از اعتراض نماینده هرمزگان تا توضیحات وزیر

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اکنون باید به دنبال یکپارچه کردن و اتحاد مردم باشیم نه آنکه با چنین اظهاراتی سعی در برافروخته کردن مردم هرمزگان داشته باشیم، خاطرنشان کرد: انتزاع بخشی از استان هرمزگان و الحاقش به استان فارس موضوعی بود که در دولت گذشته مطرح شد و انتظار مردم هرمزگان در دولت تدبیر و امید آن بود که این موضوع باطل اعلام شود که حتی رئیس‌جمهور قول لغو آن را داد پس دیگر این صحبت‌ها جایی ندارد.

مرادی ایجاد آرامش در کشور را امری ضروری دانست و عنوان کرد: مشکلات معیشتی، اقتصادی و اشتغال از مهم‌ترین معضلات جامعه است و بهتر است دولتمردان به‌جای طرح مباحثی که سبب ناراحتی مردم شود به دنبال حل مشکلی از مشکلات مردم باشند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس این اظهارات را پیگرد قانونی کرده و خواستار عذرخواهی وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی هستند، بیان کرد: بهتر است وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی به‌جای اظهارنظر در خصوص انتزاع بخشی از استان هرمزگان و الحاق به استان فارس در جهت اتصال این استان به دریا به دنبال ایجاد راهکارهایی برای حل معضل اشتغال در جامعه باشد زیرا شرح وظایفش به این موضوع بیشتر ارتباط دارد.

توضیحات وزیر کار

ربیعی وزیر کار که روز سه شنبه به استان بوشهر سفر کرده بود، در حاشیه کلنگ زنی مجموعه ورزشی کارگری تنگستان در پاسخ به خبرنگاری اظهار داشت: اظهارات دیروز من در لامرد صحیح منتقل نشده و منظورم انتقال آب برای صنایع آلومینیوم بوده است.

وی ادامه داد: نظر من ارتباطی به تقسیمات کشوری  انتزاع نقطه ای از جنوب نبوده  و در مجموع سخنانم صحیح منتقل نشده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.