تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ آذر ۹۶.::. ساعت : ۷:۲۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

دانش آموزان به عنوان سطح اول آموزش و پرورش باید به یک خود ارزیاب تبدیل شوند

معاون وزیر آموزش و پرورش:

معاون وزیر و رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان به عنوان سطح اول آموزش و پرورش باید به یک خود ارزیاب تبدیل شوند به نوعی که اولین ارزیاب دانش آموز خود دانش آموز باشد.

به گزارش اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، عبدالرسول عمادی معاون وزیر و رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در در کارگاه آموزشی مدل تعالی مدیریت مدرسه اظهار داشت: دانش آموزان به عنوان سطح اول آموزش و پرورش باید به یک خود ارزیاب تبدیل شوند به نوعی که اولین ارزیاب دانش آموز خود دانش آموز باشد.

عمادی ادامه داد: ما ۴ سطح کار در آموزش و پرورش داریم که سطح پایه ی آن دانش آموزان هستند.
وی تصریح کرد: وقتی دانش آموز مسئول امورات خودش باشد بهتر می تواند به حساب و کتاب خودش رسیدگی کند و معلم نیز نقش راهنمایی و نظارت را دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش:

این مقام مسئول افزود: خود ارزیابی برای مدرسه قابل تعریف است و نظارت بر فعالیت و عملکردهای مدرسه برعهده شورای مدرسه است، برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی و آزمون های دیگر به شورای مدرسه ربط دارد.

معاون وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: برنامه تعالی مدیریت مدرسه سعی دارد مدارس را خود ارزیاب کند و اختیار را به خود مدارس تفویض کند و نقش نظارتی مدارس و اجرای برنامه ها برعهده ی عوامل ستادی باشد.

عمادی خاطرنشان کرد: دانش آموز،معلم و مدیر در نظام آموزشی شهروند سطح اول هستند و مدیران ستادی نقش شهروند دومی را دارند.
رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: ارزشیابی از کار دانش آموز باید توسط معلم صورت گیرد ولی ضرورت نیاز به سوابق تحصیلی و ارائه مدرک دیپلم باعث برگزاری امتحانات نهایی شده است.

وی افزود: حذف کنکور به طور کامل امکان پذیرنیست زیرا حضور در دانشگاه های مادر و رشته های پرطرفدار نیازمند یک گزینش است، البته کنکور محدود شدنی است.

معاون وزیر آموزش و پرورش:

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: در آموزش و پرورش هیچ ملاک طبقه بندی اصولی نیست و هر چیزی که نظام آموزشی و تربیتی را طبقه بندی می کند باید لغو شود.
وی اضافه کرد: در اسلام سیستم نظارت بر انسان درونی است، همانگونه که نظارت بر اعمال انسان با وجود خدا در انسان بیان می شود پس یکی از وظیفه های مهم آموزش و پرورش در قبال دانش آموزان، درونی سازی ارزشیابی است.

عمادی در پایان خاطرنشان کرد: طرح تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانی یکی از برنامه های مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش است و پایلوت آن در آینده ای نزدیک اجرا می شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.