تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۴۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

خرید مرغ زنده ممنوع!

هشدار دامپزشکی بوشهر درباره آنفولانزای فوق حاد پرندگان:

دوراهک نیوز: وی با اشاره به شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور گفت: با انجام نمونه‌برداری‌ها و آزمایشات مختلف هنوز نمونه مثبتی از این بیماری در استان بوشهر مشاهده و گزارش نشده است.

دوراهک نیوز: مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر با اشاره به شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور گفت: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان بسیاری از کشورهای دنیا را درگیر کرده و کشور ما هم به دلیل اینکه در خط سیر مهاجرت پرندگان قرار دارد، این بیماری ابتدا استان‌های شمالی را درگیر کرد و سپس در برخی از دیگر نقاط کشور شیوع یافت، اما با انجام نمونه‌برداری‌ها و آزمایشات مختلف در استان بوشهر هنوز نمونه مثبتی از این بیماری مشاهده و گزارش نشده است.

http://pgnews.ir/gozaresh/uploads/p1c6lafa4295231f62b5dfunj4.jpg

هشدار دامپزشکی بوشهر درباره آنفولانزای فوق حاد پرندگان:

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ مرتضی بحرانی به تهیه مرغ از مراکز عرضه و فروشگاه‌های مجاز تاکید کرد و افزود: از هم‌استانی‌ها تقاضا داریم از خرید مرغ زنده امنتاع کنند و مواردی که فروش مرغ زنده مشاهده می‌شود را به مراکز پلیس ۱۱۰ و یا شبکه‌های دامپزشکی شهرستان‌ها اطلاع دهند.

این مقام مسئول افزود: خوشبختانه در بحث جلوگیری از فروش مرغ زنده مراجع قضایی، دادستان و نیروی انتظامی استان همکاری لازم و تنگاتنگی با مجموعه دامپزشکی دارند که همین تعامل می تواند سلامت جامعه را تامین و تضمین کند.

دکتر بحرانی در خصوص مصرف گوشت مرغ با توجه به شیوع بیماری آنفلوانزا در کشور تصریح کرد: در صورتی‌که مرغ مصرفی از مرحله کشتارگاه و نظارت بهداشتی دامپزشکی عبور کرده و در مراکز عرضه مجاز به فروش برسد و دارای بسته بندی و تاریخ تولید و انقضای مشخص باشد، هیچگونه خطری برای مصرف وجود ندارد و مردم بدون نگرانی می توانند این محصولات را خریداری و مصرف کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.