تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۴:۵۶ ب.ظ
فاقددیدگاه

حرف های گنده تر از دهان ولی عهد عربستان درمورد ایران

دوراهک نیوز : شایسته است سران آل سعود به یک نکته مهم عنایت داشته باشند چگونه رژیمی که با انواع و اقسام جنگنده های پیشرفته نتوانسته به اهداف خود در یمن برسد و بازهم چگونه کشوری که حتی خلبانانش اجاره ای بوده و کل نظامیانش به اندازه نیروهای مسلحِ شاغل در یک استانِ ایران نیستند، می تواند تهدیدی برای این کشور اسلامی محسوب شود.
به گزارش دوراهک نیوز ولی عهد عربستان در گفتگو با تلویزیون این کشور مدعی شد ایران تلاش دارد «قبلۀ مسلمانان» را اشغال کند.

بن سلمان با اشاره به اینکه هیچ نقطۀ مشترکی میان ایران و عربستان نیست گفت: «چگونه می توان با آنان به تفاهم رسید؟ منطق ایران زمینه سازی برای ظهور مهدی است که آن هم از طریق سیطره بر جهان اسلام محقق می شود».

جانشین ولی عهد و وزیر دفاع عربستان افزود: «هدف اصلی نظام ایران رسیدن به قبلۀ مسلمانان است.  ما منتظر نمی مانیم که عربستان میدان جنگ شود، بلکه ایران را میدان جنگ خواهیم کرد».

او، همچنین، مدعی شد: «فکر افراط گرای ایران مانع گفتگو با تهران است».

حرف های گنده تر از دهان ولی عهد عربستان درمورد ایران
اگرچه جمهوری اسلامی ایران تاکنون بارها چه از منابع رسمی و چه غیررسمی خود اعلام کرده است که دلیلی برای دخالت در امور دیگر کشور ها نمی بیند و سیاست این کشور تنش زدایی و ایجاد رابطه بر اساس احترام متقابل بین تمامی کشورها به ویژه کشورهای منطقه است اما بازهم به نظر می رسد آل سعود برای دلخوشی اربابان خود از جمله آمریکا و اسراییل سعی دارد با فضاسازی و شانتاژ رسانه ای ایران را مسبب ناامنی های منطقه جلوه داده و با این کار افکار عمومی را منحرف سازد.

این روزها کسی از تهاجمات وحشیانه رژیم آل سعود در حمله به مردم مظلوم و بی دفاع یمن با جنگنده های آمریکایی بی خبر نیست.

قحطی و گرسنگی، نسل کشی، فقر و بدبختی ماحصل حملات وحشیانه آل سعود به کشور فقیر یمن بوده است. حملاتی که با چراغ سبز آمریکا و رژیم صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات رژیم اشغالگر قدس در سرزمین های اشغالی صورت می گیرد.

از طرفی آل سعود و چند کشور منطقه با حمایت های آمریکا و رژیم صهیونیستی مسبب اصلی خلق گروه های تروریستی مانند داعش و جبهه النصره بوده و با حمایت مالی و نظامی از گروه های تکفیری، زمینه ویرانی کشور سوریه را فراهم کردند.

همچنین این کشور و اربابانش در عراق فجایعی به بار آوردند که تا سال ها از اذهان مردم این کشور پاک نخواهد شد.

اکنون اما به نظر می رسد آل سعود در منجلابی که خود و اربابانش ایجاد کرده اند گرفتار شده و به همین دلیل سعی دارد با فضاسازی و شانتاژ رسانه ای، دیگر کشورها به ویژه جمهوری اسلامی را باعث ناامنی های منطقه معرفی کرده و این کشور پهناور و مسلمان را به زعم خود تهدید کند غافل از این که اندازه و توان این رژیم بسیار پایین تر از آن است که بتواند از پسِ کشور قدرتمندی همچون ایران برآید.

شایسته است سران آل سعود به یک نکته مهم عنایت داشته باشند چگونه رژیمی که با انواع و اقسام جنگنده های پیشرفته نتوانسته به اهداف خود در یمن برسد و بازهم چگونه کشوری که حتی خلبانانش اجاره ای بوده و کل نظامیانش به اندازه نیروهای مسلحِ شاغل در یک استانِ ایران نیستند، می تواند تهدیدی برای این کشور اسلامی محسوب شود.

بنابراین بهتر است ولی عهد عربستان در سخنان و مصاحبه های خود بیشتر توجه کرده و به این نکته مهم عنایت داشته باشد که اولا ایران اسلامی این کشور را در حد و اندازه ای نمی بیند که بخواهد حتی پاسخی کلامی به آن ها بدهد و چنانچه نیازی باشد قطعا در موقع لزوم واکنشی قاطع به آنان خواهد داد به طوری که برای همیشه ی تاریخ درس عبرتی نه تنها برای آل سعود بلکه برای اربابان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.