تاریخ انتشار :شنبه ۹ اردیبهشت ۹۶.::. ساعت : ۳:۲۸ ب.ظ
فاقددیدگاه

جریانات سیاسی القائات ناصحیح به جامعه منتقل نکنند

امام جمعه دیّرگفت: به هر دو جریان اعلام می‌کنیم که در طول مناظرات و تبلیغات انتخاباتی به جامعه القا نکنند که اگر جریان آنها رأی نیاورد، آزادی بیان از بین رفته و جنگ رخ می دهد و یا حکومت امریکایی مستقر و ارزشها کمرنگ می شود.

به گزارش  دوراهک نیوز حجت الاسلام سیدعلی حسینی  در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر دیّر اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های رسیده از سطح کشور کسانی که سابقه حضور در گروهک‌ها و فتنه 88 داشته اند و سابقه محکومیت دارند و دلشان با نظام اسلامی صاف نیست تأیید شده‌اند که هیئت مرکزی نظارت به این قضایا رسیدگی کند.

وی با بیان این که شوراهای اسلامی جای بازی‌ها و کار سیاسی نیست افزود: فلسفه شوراهای اسلامی خدمت به مردم،کمک به مسوولین در گسترش عمران و آبادی و کار فرهنگی و اقتصادی است و مردم کسانی را انتخاب کنند که تجربه ، پاکدستی و دلسوزی آنان زبانزد باشد.

امام جمعه دیّر با تبریک اعیاد شعبانیه بیان کرد: مردم محبت خود به اهلبیت را با آذین‌بندی و چراغانی‌کردن شهر در این ایام نشان دهند.

وی با تسلیت شهادت مظلومانه 9 نفر از مرزبانان کشور توسط ایادی بیگانه و تروریست‌ها عنوان کرد: چنین مواردی قبلا نیز سابقه داشته و دستگاه دیپلماسی از مسوولان پاکستانی بخواهد تا با تروریست‌ها برخورد کنند و یا اجازه دهند نیروهای جمهوری اسلامی این تروریست‌ها را به سزای اعمالشان برسانند.

حسینی درباره روز ملی خلیج فارس گفت:کسانی که بخواهند با جعل اسم، این نام زیبا را خدشه‌دار کنند راه به جایی نمی‌برند و کسانی که از هزاران کیلومتر آمده‌اند در این آب‌ها و می‌خواهند قلدری کنند بدانند ایران اسلامی خلیج فارس را به گورستان آنها تبدیل خواهد کرد.

وی در رابطه با روز کار و کارگر نیز ابراز کرد: قشر کارگر زحمتکش، ستون تولید است و باید امنیت شغلی کارگران تضمین شود ، از هزینه‌های اضافی و زائد کاسته  و به دستمزد کارگران افزوده و به موقع پرداخت شود.

خطیب جمعه دیّر کار بزرگ معلم را انسان‌سازی دانست و افزود: اگر جامعه‌ای بخواهد به توسعه دست یابد از رهگذر توسعه نیروی انسانی  این مهم حاصل می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری اولین مناظره زنده بین کاندیداهای ریاست جمهوری تصریح کرد: مناظره از جهاتی برای مردم و انتخاب‌کنندگان مفید است اما باید اخلاق اسلامی در این مناظرات رعایت شود.

حسینی با بیان این که سیاه‌نمایی نسبت به گذشته و حال کار درستی نیست، افزود: در همه ادوار و دولت‌ها کارهایی انجام شده و نقاط ضعف و قوت نیز وجود داشته است.

وی خطاب به جریان های سیاسی در کشور گفت: به هر دو جریان اعلام می‌کنیم که جوری به جامعه القا نکنید که اگر جریان ما رأی نیاورد، آزادی بیان نخواهد بود و جنگ رخ می‌دهد و  جریان دیگر نیز بگوید اگر ما رأی نیاوریم حکومت آمریکایی مستقر می‌شود و ارزش‌ها از بین می رود، این القائات درست نیست و نباید به گونه‌ای حرف بزنیم که بعد نتوانیم آن را ثابت کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.