تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱:۵۴ ب.ظ
فاقددیدگاه

تعطیلی مدارس ۴ شهرستان و دانشگاه ها، آبگرفتگی معابر و غرق شدن یک لنج و بازگشت پروازها+تصاویر

تعطیلی مدارس ۴ شهرستان و دانشگاه ها

دوراهک نیوز: از روز گذشته فعالیت سامانه بارشی در استان بوشهر موجب بارندگی شدید در سراسر استان شده است به طوری که شدت بارش ها به حدی بود که آب بسیاری از معابر شهر بوشهر را فرا گرفت و ترافیک سنگینی را در برخی محورها به وجود آورد و از طرفی مدارس برخی شهرستان های استان را صبح امروز(چهارشنبه) تعطیل کرد.

به گزارش دوراهک نیوز :از روز گذشته فعالیت سامانه بارشی در استان بوشهر موجب بارندگی شدید در سراسر استان شده است به طوری که شدت بارش ها به حدی بود که آب بسیاری از معابر شهر بوشهر را فرا گرفت و ترافیک سنگینی را در برخی محورها به وجود آورد و از طرفی مدارس برخی شهرستان های استان را صبح امروز(چهارشنبه) تعطیل کرد.

Thumbnail

تعطیلی مدارس ۴ شهرستان و دانشگاه ها

بر اساس اعلام آموزش و پرورش استان بوشهر «به علت بارندگی شدید در برخی از نقاط استان بوشهر، نوبت صبح مدارس در شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دیلم و خارگ روز چهارشنبه تعطیل اعلام شده و احتمال تعطیلی در دیگر نقاط وجود دارد.»

مجید اجرایی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مدارس شهرستان‌های بوشهر، گناوه، دیلم و دشتستان صبح امروز به علت بارندگی تعطیل شدند ولی در نوبت عصر همه این مدارس باز هستند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: مدارس در شهرستان دیر و منطقه بردخون در نوبت عصر تعطیل خواهند بود.

بر اساس این گزارش بارش شدید باران که با تندباد و تگرگ در بوشهر همراه بود سبب شکسته شدن تعدادی از درختان حاشیه خیابان ها و افتادن ان وسط جاده شد.

Thumbnail

تعطیلی مدارس ۴ شهرستان و دانشگاه ها

رئیس ستاد مدیریت بحران استان بوشهر گفت: آبگرفتگی و افتادن درختان در خیابان ها، بازگشت پروازهای تهران – بوشهر به تهران و شیراز و غرق شدن یک فروند شناور در آبهای ساحلی بوشهر از پیامدهای بارش شدید باران و تگرگ و وزش باد در سه شنبه شب و بامداد امروز در این استان است.

قاسم قائدی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این سامانه بارشی از ظرفیت بالایی در بارش برخوردار است و تا ساعت ۰۶:۰۰ بامداد بیش از ۳۰ تا ۴۰ میلی متر بارندگی درشهرستان های بوشهر، گناوه، دیلم، خارگ و بندر ریگ ثبت شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شدت و میزان بارندگی ها ستاد مدیریت بحران استان بوشهر در حالت آماده باش قرار دارد.
قائدی یادآور شد: با توجه به آبگرفتگی معابر و افتادن شماری از درختان در خیابان ها بنا به تصمیم فرمانداران مدارس شهرهای بوشهر، گناوه، دیلم، بندر ریگ و خارگ در نوبت صبح امروز (چهارشنبه) و دانشگاه های علوم پزشکی و آزاد اسلامی بوشهر تعطیل اعلام شده است.

وی با بیان اینکه همه راههای ارتباطی استان بوشهر باز است و مشکلی وجود ندارد، گفت: تاکنون تنها گزارش غرق شدن یک فروند لنج در ۱۵ مایلی جنوب بندر بوشهر گزارش شده و نیروهای ناجی اداره بندر ودریانوردی و هلال احمر برای امداد رسانی به ملوانان آن اعزام شده اند.

مدیرکل فرودگاههای استان بوشهر نیز گفت: به دلیل شرایط جوی نامناسب پرواز صبح امروز تهران – بوشهر با شماره ۴۰۷ شرکت ایران ایر بعد از مدتی پرواز بر آسمان بوشهر به تهران بازگشت.

تعطیلی مدارس ۴ شهرستان و دانشگاه ها

کمال دهقان منشادی افزود: همچنین پرواز تهران – بوشهر شرکت زاگرس با شماره ۴۰۲۴ نیز بعد از مدتی پرواز برآسمان بوشهر موفق به فرود در فرودگاه بوشهر شد.
وی تصریح کرد: شب گذشته به دلیل باد شدید و بارندگی نیز پرواز تهران – بوشهر شرکتهای ایران ایر با شماره ۳۱۹ به تهران بازگشت و شرکت زاگرس با شماره پرواز ۴۰۶۳ و شرکت قشم ایر با شماره ۱۲۱۸ نیز در شیراز به زمین نشست.

براساس پیش بینی نقشه های هواشناسی روز پنجشنبه شهرستانهای دشتستان و تنگستان تحت تاثیر این سامانه بارشی قرار می گیرند.
انتظار می رود این سامانه بارشی تا پایان روز پنجشنبه از سمت جنوب استان خارج شود.

همچنین برخی دانشگاه های استان بوشهر همچون علوم پزشکی بوشهر، خلیج فارس و پیام نور با صدور اطلاعیه از تعطیلی کلاس های صبح خبر دادند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر هم در اطلاعیه ای اعلام کرد: به علت بارندگی شدید؛ کلیه کلاس های درسی که امروز چهارشنبه در مجتمع آموزش عالی شهر برگزار می شود در شیفت صبح تشکیل نمی شود اما کلاس های درسی که محل برگزاری آنها بوشهر می باشد، تشکیل خواهد شد.

شایان ذکر است روز گذشته نیز کشتی مسافربری مسیر بوشهر به خارگ در حالیکه اسکله بوشهر را به سمت خارگ ترک کرده بود به دلیل شرایط نامساعد جوی و طوفانی بودن هوا وسط راه به بوشهر بازگشت.

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail

Thumbnail

دیدگاه خود را به ما بگویید.