تاریخ انتشار :شنبه ۹ دی ۹۶.::. ساعت : ۷:۰۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

بوشهر میزبان جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

برای سومین سال پیاپی؛

دوراهک نیوز: در این جشنواره هفت نمایش صحنه ای اجرا خواهد شد که سه نمایش از تهران، دو نمایش از استان ها و دو نمایش از تولیدات استان بوشهر می باشد.

برای سومین سال پیاپی؛

دوراهک نیوز: جشنواره بین المللی تئاتر فجر بزرگترین رویداد تئاتری کشور است که هر ساله بهمن ماه در تهران و با حضور گروه های منتخب از سراسر کشور برگزار می شود.

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ در چند سال گذشته، سیاست گزاران تئاتر بر آن شدند تا گستره اجرای نمایش ها و جشنواره فجر را فراتر از تهران در استان های دیگر هم توسعه دهند. بر همین اساس استان های متقاضی برگزاری این جشنواره پس از تایید از اداره کل هنرهای نمایشی، برای میزبانی مشخص شدند.

براین اساس بوشهر به عنوان استان منتخب برای سومین سال پیاپی میزبان جشنواره بین المللی تئاتر فجر طی روزهای ۱۶ تا ۲۱ دیماه خواهد بود.

رییس انجمن هنرهای نمایشی استان و دبیر این جشنواره می گوید: دوری جغرافیایی ما از پایتخت باعث شده که تنها عده کمی، نمایش های تولید شده در سطح حرفه ای کشور را در تهران ببینند از این رو،

برای سومین سال پیاپی؛

جشنواره فجر فرصت خوبیست که نمایش های تولید شده را در بوشهر به معرض دید عموم بگذاریم. به همین خاطر این جشنواره به نوعی یک کلاس آموزشی به شمار می آید و جامعه تئاتری از آن استقبال می کنند.

جهانشیر یاراحمدی ادامه داد: برگزاری موفق دو دوره باعث شده که امسال نیز بوشهر به عنوان میزبان جشنواره فجر معرفی شود و امیدواریم دوره سوم نیز بتوانیم به بهترین شکل ممکن این جشنواره را برگزار کنیم.

برای سومین سال پیاپی؛

یاراحمدی درمورد نمایش های این جشنواره و برنامه اجرایی می گوید: در این جشنواره هفت نمایش صحنه ای اجرا خواهد شد که سه نمایش از تهران، دو نمایش از استان ها و دو نمایش از تولیدات استان بوشهر می باشد.

به گفته وی، سه نمایشی که از تهران در این جشنواره حضور خواهند داشت عبارتند از: نمایش «گل» نوشته و کار یاسر خاسب که قبلا در برخی کشورهای خارجی احرا شده و مورد تحسین قرار گرفته است.

نمایش «نوای اسرار آمیز» نوشته امانوئل اشمیت و کارگردانی ساقی عطایی و نمایش «بوی خواب» نوشته محمد چرمشیر و کار سهراب سلیمی از آن جمله می باشند.

این اثر را یک گروه کاملا حرفه ای تولید کرده و بازیگرانی همچون اصغر همت، شهره سلطانی و قاسم زارع در آن به ایفای نقش می پردازند.

یاراحمدی افزود: دو نمایش هم از استان ها خواهیم داشت که شامل «سرگذشت چند غریق به استشهاد دار و درخت» کار مهرداد علی پور و علی شفیعی از گچساران، نمایش «بادبان و دریا را باد برده است» کار مصطفی محمدی و هوشنگ عزیزی از چهارمحال و بختیاری است.

علاوه بر این دو نمایش از استان بوشهر نیز در این جشنواره حضور خواهند داشت که «رییس» نوشته و کار شیما جوادپور و نمایش «موسیو ابراهیم» کار علیرضا کوشک جلالی می باشد.

یاراحمدی با اشاره به برگزاری برنامه های جنبی در حاشیه جشنواره فجر که طی روزهای آینده اعلام می گردد، افزود: این جشنواره ۱۶ تا ۲۱ دی ماه در مجموعه تئاتر شهر بوشهر برگزار خواهد شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.