تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۰۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

بودجه قطره‌چکانی برای فاضلاب بوشهر

بودجه قطره‌چکانی برای فاضلاب بوشهر

دوراهک نیوز : شرایطی که نشان می دهد تکمیل شبکه فاضلاب بوشهر در مناطق باقی مانده شهر بوشهر، بسیار بیش از آنچه اعلام شده، زمان می برد.

دوراهک نیوز : در سفر سال ۱۳۹۳ هیات دولت به بوشهر، یکی از مصوبات مربوط به اختصاص بودجه ۱۷۰ میلیارد تومانی برای تکمیل شبکه فاضلاب شهر بوشهر بود.

 

به گزارش «دوراهک نیوز »؛ اگرچه براساس اعلام دولت مقرر بود با تامین اعتبار موردنظر، فاضلاب شهر بوشهر تا پایان فعالیت دولت یازدهم (شهریور ۹۶) به پایان برسد، اما طبق اعلام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، تزریق این اعتبار به صورت قطره چکانی می باشد.

 

اتفاقی که نشان می دهد تکمیل شبکه فاضلاب بوشهر در مناطق باقی مانده شهر بوشهر، بسیار بیش از آنچه اعلام شده، زمان می برد، این درحالی است که شبکه فاضلاب در شهرهای دیلم و گناوه نیز نواقص بیشتری نسبت به مرکز استان دارند.

بودجه قطره‌چکانی برای فاضلاب بوشهر

در همین خصوص، مدیرعامل آبفا استان در بازدید استاندار از پروژه فاضلاب شهر بوشهر می گوید: از ۱۷۰ میلیاردتومان مصوب هیات دولت برای تکمیل فاضلاب شهر بوشهر، تاکنون ۳۹ میلیارد تومان تخصیص یافته است. امسال نیز ۵۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شد.

 

به گفته کیقباد یاکیده، ۵۱ هزار خانوار بوشهری از طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب بهره‌مند هستند که روزانه بطور متوسط ۴۵ هزار متر مکعب فاضلاب شهری جمع آوری، دفع و تصفیه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تاکنون ۳۴۳ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهر بوشهر اجرایی شده است اظهار داشت: این درحالیست که برای شهر بوشهر دو برابر میزان فعلی شبکه جمع‌آوری فاضلاب طراحی شده یا موردنیاز است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.