تاریخ انتشار :پنج شنبه ۵ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۵:۴۲ ب.ظ
فاقددیدگاه

بنر و پیام‌های تهدیدآمیز در مراکز دولتی ممنوع! + عکس

  دوره برخوردهای تحکمی به پایان رسیده و مسئولین در مقابل مردم باید پاسخگو باشند، نه اینکه با زبان تهدید سخن بگویند.

دوراهک نیوز  : مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر در نامه‌ای به دستگاههای اجرایی، به استناد بخشنامه سازمان اداری و استخدامی تاکید کرد: نصب هرگونه بنر و اطلاعیه تهدید آمیز در دستگاههای اجرایی ممنوع می باشد.

 

به گزارش «دوراهک نیوز »؛  در این نامه با اشاره به حق برخورداری ارباب رجوع از کرامت انسانی و رفتار محترمانه، اعلام شده: در راستای حقوق شهروندی، نصب هرگونه پیام تهدیدآمیز حاوی استناد به ماده های ۶۰۸ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی درخصوص توهین به کارگزاران دولتی و افراد عادی در سازمان ممانعت و درصورت نصب، نسبت به جمع آوری آن اقدام لازم به عمل آید.

 

  دوره برخوردهای تحکمی به پایان رسیده و مسئولین در مقابل مردم باید پاسخگو باشند، نه اینکه با زبان تهدید سخن بگویند.

این نامه در راستای بخشنامه اخیر معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور می باشد که به دستگاههای اجرایی تاکید شده: در اجرای بند «۴» ماده (۹) تصویب نامه حقوق شهروندی در نظام اداری، لازم است که از نصب هرگونه آگهی و اعلان تهدیدآمیز در محیط‌های اداری (از قبیل نصب متن مواد ۶۰۸ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی) که ممکن است مراجعان را در ابراز نظرات انتقادی با خوف و تردید مواجه سازد، خودداری نمایند.

موارد نقض یا عدم رعایت این مقرره، با گزارش شهروندان ویا واحدهای مدیریت عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات یا عناوین مشابه؛ حسب ماده (۱۹) تصویب نامه حقوق شهروندی در نظام اداری در هیات رسیدگی به تخلفات اداری ذیربط مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

 

 

دوره برخوردهای تحکمی به پایان رسیده است

 

در همین خصوص مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر می گوید: دوره برخوردهای تحکمی به پایان رسیده و مسئولین در مقابل مردم باید پاسخگو باشند، نه اینکه با زبان تهدید سخن بگویند.

 

عباس برزگرزاده در گفتگو با «خلیج فارس» ادامه داد: مفاهیم حقوق شهروندی باید در مرحله اول تبدیل به منش شود و سپس کنش، از این رو مدیران دستگاههای اجرایی و خدمت رسان باید برای اجرای حقوق شهروندی به آن معتقد باشند. در این خصوص مصمم هستیم و تاکید استاندار هم همین بوده تا با مقوله حقوق شهروندی برخورد شعاری نشود، چرا که مردم از شعار، ریا و وعده های بی اساس خسته شده اند.

 

وی با اشاره به اینکه ادامه نصب بنر یا پیام های تهدید آمیز خطاب به ارباب رجوع با گزارش مردمی یا واحدهای بازرسی و نظارت بر عملکرد رصد می شود، خاطرنشان کرد: البته مراجعان به ادارات هم حدود قانونی را رعایت کنند و خدای ناکرده زبان توهین نسبت به مدیر یا هر فرد مسئولی باز نشود.

 

این مقام مسئول یادآور شد: رعایت حقوق شهروندی بدون اراده جدی همه ارکان ذیربط امکان پذیر نیست. به عنوان دستیار ویژه استاندار در زمینه حقوق شهروندی آمادگی کامل خودمان را جهت دریافت هرگونه نقض حقوق شهروندی در نظام اداری را اعلام می نماییم، از این رو همه سمن ها و فعالین اجتماعی، وکلا، احزاب سیاسی و همه کسانی که دغدغه حقوق شهروندی دارند را به عنوان یاریپ‌گر خودمان تلقی می کنیم و نسبت به هیچ نقدی واکنش خارج از عرف و قانون را از هیچ مدیری نخواهیم پذیرفت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.