ولی فقیه حضرت امام بارها و بارها از کلمه فتنه استفاده کرده اند و فتنه ۸۸ رو هم انقلاب رنگی دانسته اند این کلام برای هر ولایت مدار راستین ( نه کسانیکه منافقانه از ولایت دم می زنند اما در عمل خلاف گفته خود عمل می کنند ) اتمام حجت است .

http://ilyanews.com/wp-content/uploads/2017/01/ravazadeh_25_9_95_16_.jpg

محمد عبدالهی

بسم الله الرحمن الرحیم

از آن جهت که امیرالمومنین (ع) فرمودند وَاعْتَبِرْ بِمَا مَضَى مِنَ الدُّنْیَا لِمَا بَقِیَ مِنْهَا، فَإِنَّ بَعْضَهَا یُشْبِهُ بَعْضاً (از حوادث گذشته دنیا براى باقى مانده و آینده عبرت گیر، چرا که بعضى از آن شبیه بعضى دیگر است) حقیر گوشه ای از حوادث مهم سال ۸۸ رو خدمت بزرگوارن باز خوانی خواهم کرد باشد که مورد فایده واقع گردد .انسان باید مواضع شخصیت های مطرح و تاثیرگذار بر جو اجتماعی و سیاسی را بشناسد چرا که از صدر اسلام تا امروز به فرموده قرآن چه بسیارند کسانیکه قلبهایشان مریض است و انسان های خردمند باید آنها را بشناسند تا در منجلاب ساخته دست آنها گرفتار نشود.

دست پیش را گرفتند تا پس نیفتند !

استفاده عجیب و غیر منتظره از کلماتی هچون فتنه گر ، درگیری و تشنج ، برهم زدن فضای انتخابات ، نکشاندن اعتراضات میان مردم و … در ادبیات بیانیه ها و سخنان میر حسین موسوی و ستاد انتخاباتی او قبل از انتخابات تعجب همگان را برانگیخت و از نقشه هایی شوم پس از انتخابات خبر می داد . این مهم در بیانیه ۲۱ خرداد ستاد موسوی و مصاحبه موسوی و اطرافیان او مشهود بود.

مصاحبه میر حسین موسوی با مجله تایم :

این مصاحبه که یک روز قبل از برگزاری انتخابات بود ، نیت واقعی میر حسین موسوی از حضور در انتخابات را روشن می ساخت.
مجله تایم : او (میر حسین موسوی) موکدا ابراز داشت که تجمعات خیابانی چشمگیر هفته های گذشته احتمالا ماهیت ساختار قدرت را به نحوی بنیادین دگرگون خواهد ساخت و در وقاع این اتفاق با فشار بر رهبر نسبت به پذیرش بیشتر افکار عمومی رخ خواهد داد.
جالب است از حدود یک هفته قبل از انتخابات هواداران میر حسین به نحو سازمان یافته ای شعار می دادند < اگر تقلب بشه شنبه قیامت می شه> و این مطلب را متحد انتخاباتی و همسر میر حسین زهرا رهنورد نیز بر زبان آورد و بدان رسمیت بخشید. در این زمینه چند پرسش از میر حسین مطرح است ۱- منظور از تقلب در شعار فوق چیست و طرفداران شما چگونه متوجه آن می شوند ۲- آیا امکان ندارد که تقلب نشود و در عین حال شما نیز پیروز انتخابات نباشید؟! ۳- آیا پیروز شدن و تقلب نشدن شما باهم ملازمه دارند؟!

Image result for ‫موشکافی وقایع 88 عکس‬‎

هشدار پیشگیرانه امام امت

امام خامنه ای (۲۲ خرداد ۸۸ پس از رای دادن پای صندوق ۱۱۰ حسینه امام خمینی (ره) ): امیدوارم مردم تلاش بدخواهان را برای ایجاد تشنج ناکام بگذارند چرا که این تشنج به ضرر کشور و آرا مردم است… مردم به شایعاتی که در روز های گذشته و دیگر شایعات درخصوص بخش های مختلف انتخابات ، که ساخته انسان های ناسالم است توجه نکنند.
اعلام پیروزی قطعی موسوی ۱۰ ساعت قبل از شمارش آرا !
محمد خاتمی ضمن حضور در حسینیه جماران و انداختن رأی خود به صندوق، در جمع خبرنگاران اعلام کرد: « همه باید آنچه مردم انتخاب می‌کنند، بپذیرند و از رأی مردم تمکین کنند… همه شواهد امر حاکی است که مهندس موسوی انتخابات را برده است اما من پیشگو نیستم !
سایت قلم نیوز ساعت ۱۳:۱۱ روز جمعه ۲۲ خرداد به نقل از دکتر ابوالفضل فاتح رئیس کمیته اطلاع رسانی ، رسانه و تبلیغات ستاد میر حسین موسوی اولین خبر زودهنگام پیروزی قطعی موسوی را اعلام کرد !!
قلم نیوز در ساعت ۱۴:۵۵ به نقل از یکی دیگر از نزدیکان موسوی دوباره پیروزی قطعی موسوی را اعلام کرد !!
ادامه این رمالگریها ! سایت قلم نیوز به نقل از شبکه ZDF آلمان به موسوی لقب پرزیدنت داد!!

بیانیه ای که همه را غافل گیر کرد و نیات و تفکرات فتنه انگیز میرحسین را برای همگان روشن ساخت

این بیانیه قبل از اعلام اولین آمار رسمی وزارت کشور از شمارش آرا بود!
بخشی از بیانیه ی موسوی : به اطلاع می رساند طبق گزارش ها و مستندات واصله علی رغم تخلفات و کارشکنی های متعدد و نارسایی های گسترده مستندات واصله حاکی از آن است که رای اکثریت قاطع مردم متوجه این خدمتگذارشان بوده است.
از مسئولان امر می خواهم درشمارش آرا نهایت دقت را بنمایند و اعلام می کنم در غیر اینصورت از همه امکانات قانونی برای احقاق حقوق حقه ی ملت ایران اقدام خواهم کرد.

اول : اگر تخلفاتی صورت گرفته که بگفته خودتان هر کدام می تواند موجب ابطال انتخابات شود و آنچه برای شما مهم است رای مردم است پس چرا خود را پیروز انتخابات دانستید و هواداران خود را برای جشن فرا خواندید در حالی که تخلفات گسترده رخ داده بود؟ اگر تخلف شده خب باید بگفته شما انتخابات ابطال شود تفاوتی نمی کند که چه کسی پیروز انتخابات است ! حالا چون شما پیروز شده اید بی خیال تخلفات و ابطال !!!
دوم : مسعود رضایی پژوهشگر تاریخ معاصر این بیانیه را زیرکانه تحلیل می کند (جنابعالی و دوستانتان در ساعت پایانی روز ۲۲ خرداد در حالت شک و تردید قرار داشتید نه به پیروزی خود مطمئن بودید و نه به شکست … در چنین حالتی امکان اعلام ابطال انتخابات برای شما مقدور نبود چراکه اگر تا ساعتی بعد معلوم می شد شما در این انتخابات پیروز شده اید این کار خبط و خطایی بزرگ و نابخشودنی بشمار می آمد بنابر این حسابگرانه ترین کار این بود که ضمن اشاره به پاره ای مسائل و مشکلات که البته جزو مبطلات انتخابات نیز به شمار نمی آید به ضرس قاطع پیروزی خود در این انتخابات را اعلام کنید و در همان بیانیه نیز به ستاد انتخابات کشور تذکر اکید دهید. به این ترتیب چنانچه جنابعالی پیروز انتخابات شدید معلوم می شد که مسئولان ستاد انتخابات کشور در شمار آرا نهایت دقت و امانت را کرده اند و هیچ نیازی هم به ابطال انتخابات نیست . اما اگر نتیجه به گونه ای دیگر رقم می خورد هشدار قبلی شما زمینه را برای هر گونه اقدامی از سوی جنابعالی و هوادارانتان باز کرده بود در این میان تنها از یک نکته غفلت شده بود و آن اینکه بیانیه شما در ساعت ۲۳:۲۳ روز ۲۲ خرداد بیش و پیش از هر چیز به معنای به رسمیت شناختن روند انتخابات در این روز بود و این مسئله ای نیست که به سادگی بتوانید از زیر بار آن شانه خالی کنید.)
سوم : کسانیکه مدعی قانون مداری بودند و در این بیانیه هم اشاره شده که از مجاری قانونی تخلفات را پیگیری می کند. هر دو کاندید در بیانیه های خود صراحتا قوه ی قضاییه و شورای نگهبان را فاقد مشروعیت خوانده اند!

دلایل زهرا رهنورد برای تقلب توهین به شعور ملت ایران بود!

زهرا رهنورد حوالی ساعت ۱۷ با BBC فارسی مصاحبه کرد و علت تقلب را اینگونه بیان کرد که چون میر حسین ترک است مردم آذربایجان فرزند خودشان را رها نمی کنند و به آقای احمدی نژاد رای بدهند و همین طور چون میر حسین بار ها گفته که من داماد لرستان هستم پس همه لر ها باید به او رای دهند ! و حالا چون رای احمدی نژاد در این مکان ها بیشتر است پس تقلب شده !!

جلسه میر حسین موسوی با افراطیون مشارکت و سازمان مجاهدین
این جلسه با حضور بهزاد نبوی ، تاج زاده و امین زاده برگزار شد . از تصمیمات این جلسه صدور بیانیه شدیداللحن موسوی در زیر سوال بردن انتخابات و برگزاری مصاحبه های تند با رسانه های داخلی و خارجی ، مصاحبه با شبکه های ماهواره ای و ملاقات با مسئولان نظام بود.

حضور غیر منظره ی محمد خاتمی ، موسوی و کروبی در منزل هاشمی رفسنجانی

میرحسین و کروبی با لغو کنفرانس های مطبوعاتی خود در منزل هاشمی رفسنجانی به همراه محمد خاتمی جلسه ای اضطراری تشکیل دادند. در این جلسه برای چگونگی ادامه ی اعتراضات و کشاندن هواداران افراطی به خیابان ها تصمیم گیری شد!
پنج تن از اعضای خانواده هاشمی رفسنجانی در جریان اغتشاشات دستگیر شدند !
پنج تن از اعضای خانواده هاشمی که در تجمعات غیر قانونی خیابان آزادی در حال تحریک و تشویق اغتشاشگران بودند دستگیر شدند
جالب است که بدانید فائزه هاشمی ۲۰۰ هزار لباس سبز برا دوستانش به عنوان هدیه گرفته بوده است !!!
گریزی به امروز : وقتی فاطمه هاشمی به استان آمد تعدادی از نماینده های بخش های مختلف استان در جلسه ی او حضور به عمل آوردند و بیعت نامه خود با هاشمی رفسنجانی را تقدیم او کردند! نماینده ای که وامدار این خانواده باشد چطور می توان از او انتظار داشت آنجا که مخیر شد بین منافع مردم و این خانواده یکی را انتخاب کند ، منافع مردم را انتخاب کند و پشت به کسانی کند که بدهکار آنها می باشد.

بیانیه شماره ۵ موسوی ۳۰ خرداد

… این روز ها و شب ها نقطه عطفی در تاریخ ملت در حال شکل گرفتن است … آیا ما مردم شایستگی هایی را از دست داده بودیم که دیگر آن فضای روح انگیز را تجربه نمی کردیم؟ من آمده بودم بگویم چنین نیست هنوز دیر نیست و هنوز راهمان تا آن فضای نورانی دور نیست ! … اینجانب چون به صحنه می نگرم آن را پرداخته شده برای اهدافی فراتر از تحمیل یک دولت ناخواسته به ملت ، که تحمیل نوع جدیدی از زندگی سیاسی بر کشور می بینم .
کشف اتاق ضبط BBC در ستاد موسوی !
در پی کشف ستاد عملیات روانی و شایعه پراکنی میرحسین در یکی از برج های متعلق به مهدی هاشمی ، نحوه ی ارتباط تشکیلاتی ستاد انتخاباتی میرحسین با BBC لو رفت ! بر اساس گزارش ها ، در ستاد مستقر در این برج ۱۰ طبقه در قیطریه استودیو ضبط برنامه های انتخاباتی که متعلق به BBC بود کشف شد.

خانه تیمی میدان هفت تیر و خیابان مطهری

پلیس اطلاعات تهران با همکاری سایر نهاد های امنیتی یکی از چند محل ساماندهی آشوب ها که در دفتر روزنامه ی کلمه ی سبز قرار داشت را شناسایی کردند!
مسئولین این روزنامه با همکاری افرادی چون مهدی هاشمی و آزاده سرافراز اصلاحات! مصطفی تاج زاده این دفتر را به مرکزی برای ساماندهی آشوب ها تبدیل کرده بودند!
همچنین در این مرکز برخی فیلم ها که بطور اختصاصی از BBC , CNN ,VOA و برخی دیگر از شبکه های خارجی به صورت اختصاصی پخش می شده در این مرکز مونتاژ و تدوین شده است .
میرحسین پس از خبر از شناسایی این مکان به سمت این خانه تیمی حرکت می کند اما پس از آنکه متوجه می شود اسناد و مدارک موجود توسط پلیس اطلاعات کشف شده از نیمه راه برمی گردد.
* دبیر دوم و دبیر سوم سفارت انگلستان در تهران از ایران اخراج شدند و هشت نفر از اعضای سفارت انگلستان در جریان تظاهرات بازداشت شدند.

میرحسین ، کروبی و شورای نگهبان :

شورای نگهبان برای پیشگیری از سوءاستفاده معارضان داخلی در انتخابات سال ۸۸ اولین هایی را رقم زدند که قبلا سابقه نداشت ! از تشکیل گروه نظارتی کاندیدا ها بر عمل شورای نگهبان گرفته تا تشکیل هیئت شش نفره برای رسیدگی به اعتراض های کاندیدا ها و فرستادن نامه به قالیباف و علی لاریجانی و چند نفر دیگر که اگر مدرکی دال بر تقلب دارند به شورا ارائه دهند! در انتخابات سال ۸۸ سه کاندیدا معترض بودند: محسن رضایی ، میرحسین و کروبی . محسن رضایی با حضور و پیگیری اعتراض خود در دوم تیر ماه اعتراض خود را پس گرفت . اما دو کاندید دیگر حضور پیدا نکردند تا شورای نگهبان مهلت را با اجازه حضرت امام تا ۵ روز دیگر تمدید کرد باز هم میرحسین و کروبی که سندی دال بر تقلب در دستشان نبود در این مدت حضور نیافتند . و نه تتها حضور پیدا نکردند بلکه مشروعیت شورای نگهبان را هم زیر سوال بردند عملی که به فرمایش امام راحل اگر کسی مرتکب آن شود مفسد فی الارض می باشد!
ناگفته نماند که پای هر صندوق تقریبا ۹ تا ۱۲ ناظر شورای نگهبان(به جز ناظران کاندیداها ) حضور داشتند. تعداد صندوق ها هم تقریبا ۴۵ هزار تا بوده است . اگر تعداد ناظران را حداقل ۹ نفر در نظر بگیریم باید تقریبا ۴۰۰ هزار نفر در کل کشور دست به دست هم بدهند تا رای آقای میرحسین موسوی را بقاپند! البته با وجود اینکه خود میرحسین ۴۰هزار ناظر داشته هیچ مدرکی برای ارائه به شورای نگهبان را در دست نداشته جالب است بدانید در یک بیانیه ، ستاد میر حسین از مردم خواسته که اگر مدرکی دارند که در انتخابات تقلب شده به ستادها ارائه دهند!

منافقی که یدک کش عنوان نخست وزیری امام است!

دخالتهای بیگانگان
امام راحل فرمودند : ” آن روزی که آمریکا از ما تعریف کند باید عزا گرفت” با توجه به این فرمایش توجه شما را به بعضی از چندصد اظهارات مداخله جویانه آمریکای جنایتکار و کشورهای مسکبر غربی جلب می کنم . هر چند که بیگانگی میر حسین با تفکرات امام از واضحات است !
هیلاری کلینتون وزیر وقت امور خارجه آمریکا: آنچه واقعیت دارد این است که ما پشت پرده درباره حوادث اخیر تهران و حمایت از معترضان کارهای زیادی کرده ایم… ما در وزارت امور خارجه در حمایت از معترضان حوادث اخیر در ایران از جمله در فضای سایبری و مجازی کاملا فعال بودیم… درواقع ما بدون اینکه در ظاهر کار خاصی انجام دهیم در پشت پرده کارهای زیادی برای حمایت از معترضان خیابانی انجام داده ایم
آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان خطاب به مقامات ایران گفت: مقامات ایران به ویژه در عصر ارتباطات مدرن باید بدانندکهما از تمامی توانمان استفاده خواهیم کرد تا به کسانی که در جریان نا آرامی اخیر در ایران دستگیر شده اند این اطمینان را بدهیم که آنها را فراموش نکرده ایم .
وزیر امور خارجه هلند :مسلم به نظر می رسد که تدابیری برای نفوذ در صندوق ها مانند محدود کردن دسترسی به اینترنت و انسداد سیستم پیامک تلفنی ایجاد شده است … گزارش های تقلب در جریان رای گیری و شمارش آرا مشروعیت اتخابات را تضعیف می کند.
اوباما همچنین در حاشیه اجلاس سران G8 برای نخستین بار از میرحسین صراحتا نام می برد و شجاعت فوق العاده و مواضع الهام بخش او را می ستاید
برنارد کوشنر وزیر امور خارجه فرانسه ادعای ایران مبنی بر دخالت کشور های غربی در امور ایران را رد کرد و بلافاصله حرف خود را نقض کرد و خواهان آزادی کلیه بازداشت شدگان در اغتشاشات تهران شد!
جناب آقای میر حسین موسوی که عنوان نخست وزیری حضرت امام را یدک می کشید و دم از راه امام می زنید مگر شما فرموده امام با این مضمون” که هر وقت دشمنان که در صدر آنها آمریکا ست از شما تعریف و تمجید کردند در اصالت حرکت خود شک کنید را نشنیده ای ؟ چرا منافقانه عمل کردید و خط خود را با اغتشاشگران و فتنه گران جدا نکردید و به حرکت خود که به به و چه چه دشمنان تراز اول اسلام و ایران را در پی داشت تردید نکردید.
جالب است یه گذری به انتخابات ۲۰۰۶ مکزیک بزنیم که آقای فیلیپه کالون رئیس جمهور مکزیک که از حامیان آمریکا بود متهم به تقلب شد و این در حالی بود که اختلاف رئیس جمهور پیروز از رقیبش فقط حدود نیم درصد بود ( برخلاف ایران که حدود ۵۰ درصد بود) متعاقب اعلام نتایج اعتراضات مردمی در مکزیک آغاز شد و دو ماه به طول انجلمید ولی در طول این مدت دولت آمریکا و رسانه های آمریکایی و غربی به سود رئیس جمهور منتخب و طرفدار آمریکا سکوت کردند بدین ترتیب می توان گفت که سران و رسانه های غربی دلشان برای صحت انتخابات در کشورهای مختلف نمی سوزد بلکه از هر کس که منافعشان را بهتر و بیشتر تامین کند حمایت بعمل می آورند!

محمد خاتمی صلاح را در عدم حضور خویش دید در عین حال میرحسین را قربانی کرد !!

دوست و همیار اصلی و تئوریسین تفکرات میر حسین موسوی کسی جز محمد خاتمی نیست که در تک تک خیانت های میر حسین موسوی بدون شک شریک است . او همراه با میر حسین پیشگویی می کند همفکر با او درخواست می کند همراه با او بیانیه می دهد و همگام با او در بین اغتشاشگران حضور میابد و همراه با او در جلسات محرمانه می نشیند ! و چهارضلعی سران فتنه را با میر حسین ، کروبی و ……تشکیل می دهد.
محمد خاتمی حضور خود را در انتخابات ۸۸ با دوخطر روبرو می دید اول رقیبی چون احمدی نژاد که توانسته بود در دور اول ریاستش محبوبیت خوبی را در بین اقشار مختلف مردم کسب کند و دوم خطر رد صلاحیت شدنش ! او از شکست در مقابل احمدی نژاد که می توانست جایگاه او را متزلزل کند و ضربه مهلکی به او و منسوبین به او بزند بسیار می هراسید! او چون وقایع از قبل طراحی شده دشمنان داخلی و خارجی را خوب می دانست و از مردم و اوضاع کشور شناخت کافی داشت میر حسین را جلو انداخت تا هم به اهدافش برسد و هم با حفظ جایگاه و شانش سپری برایش باشد.

بکارگیری دستورالعمل های جین شارپ در حوادث سال۸۸

جین شارپ استاد دانشگاه هاروارد و از اعضای برجسته اتاق فکر پنتاگون می باشد او کتابی بنام “از دیکتاتوری تا دموکراسی” دارد به این کتاب عنوان کتاب مقدس انقلاب های مخملی داده اند این کتاب ۷۰ صفحه ای ۱۹۸ دستورالعمل دارد که مشهور است به ۱۹۸ دستورالعمل طلایی برای براندازی حکومت ها ! جین شارپ در اغتشاشات سال ۸۸ آمادگی خود را برای کمک به معترضین اعلام کرد . دستورالعمل های جین شارپ در کشورهایی مانند اوکراین ، صربستان ، گرجستان و… به طور موفقیت آمیزی اجرا شده اند که در هر کدام از کشورها توانسته اند حکومت حاکم را دگرگون کنند . در حوادث سال ۸۸ مشاهده می گردد که دستورالعمل های جین شارپ تک تک اجرا شده اند . بطور مثال در اوکراین رنگ نارنجی ، در قرقیزستان رنگ بنفش ، در گرجستان گل سرخ و در ایران رنگ سبز را به عنوان نماد انتخاب کرده بودند. دوستان می توانند این کتاب را که به ۳۳ زبان از جمله زبان فارسی ترجمه شده است را از اینترنت دریافت کنند و خودشان به تطبیق دستورالعمل ها با حوادث و جریانات سال ۸۸ بپردازند.

فتنه بود؟

اگر وقایع سال ۸۸ را قبل ، حین و بعد از انتخابات بررسی کنیم در خواهیم یافت که برنامه ای از پیش طراحی شده بوده است . از پیشگویی های بی پایه و اساس شخصیت ها برای گل آلود کردن آب و گرفتن ماهی ، زمینه سازی برای کشاندن مردم به خیابان ها و سوء استفاده از عواطف و احساسات مردم و عدم تمکین به قانون تا عدم همکاری با شورای نگهبان درحالی که این شورا تمهیدات فراوانی برای کمک به رسیدگی به اعتراضات کاندیدا ها اندیشید . از زیر سوال بردن ارکان اصلی نظام مانند شورای نگهبان و قوه قضاییه ، شرکت در میان اغتشاشگران و تحریک آنها و شویق آنها به حضور علیه نظام نه علیه دولت قانونی مملکت تا نگرفتن موضع در مقابل کسانی که شعارهایشان مقدسات این نظام را نشانه گرفته اند از دامن زدن به اغتشاشات از طریق بیانیه دادن ها و سخنرانی ها ، حمایت بی قید و شرط آمریکا و کشورهای غربی از آشوب ها ، قصد فراخواندن سازمان های بین المللی برای برگزاری رفراندوم که بزرگترین دهن کجی به نظام است تا خسارت های فراوان اقتصادی از جمله تشدید تحریم ها از امیدوار کردن دشمنان ، خدشه دار شدن عزت نظام تا تطابق مطلق وقایع فتنه با ۱۹۸ دستورالعمل های جین شارپ از تشابه کامل با انقلاب های رنگین در سایر کشورها تا بردن کشور به لبه پرتگاه و … همه و همه خسارت محض بود که نمی توان نامی جز فتنه بر آن نهاد. فتنه ای که قران همه را از آن نهی می کند چرا که دامن گیر همه خواهد شد

کلام آخر

Image result for ‫موشکافی وقایع 88 عکس‬‎
طبق گفته خودِ آقای خاتمی تا میرحسین ، کروبی ، هاشمی و کوچکتر از اونها همه و همه کلام ولی فقیه را فصل الخطاب دانسته اند البته امروز ابراز التزام زبانی به ولایت فقیه وسیله ای دست منفعت طلب ها برای رسیدن به اهدافشان است که هر وقت خرشان از پل گذشت به آن پشت پا می زنند هرگز کلام آقای مهاجرانی وزیر فرهنگ و ارشاد آقای خاتمی را که در مجلس می گفت سخن ولی فقیه فصل الخطاب است را از یاد نمی برم اما امروز می بینم سر از انگلستان در آورده است.
امام خامنه ای فرموده اند که : گناه بزرگ فتنه گران در سال۸۸ غیر قابل اغماض است و بارها با این مضمون فرموده اند که من روی مسئله فتنه حساسم .
حالا همین ولی فقیه حضرت امام بارها و بارها از کلمه فتنه استفاده کرده اند و فتنه ۸۸ رو هم انقلاب رنگی دانسته اند این کلام برای هر ولایت مدار راستین ( نه کسانیکه منافقانه از ولایت دم می زنند اما در عمل خلاف گفته خود عمل می کنند ) اتمام حجت است .