تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ بهمن ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

بازارچه مواد غذایی و صنایع دستی دانش آموزی در دوراهک راه اندازی شد+تصاویر

بازارچه مواد غذایی و صنایع دستی دانش آموزی در دوراهک راه اندازی شد

دوراهک نیوز:بازارچه مواد غذایی، با هدف توسعه توانمندی‌های دانش آموزان در راستای ایجاد فرهنگ کارآفرینی و ایجاد کسب‌وکار در دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی شهر دوراهک راه‌اندازی شد.

بازارچه مواد غذایی و صنایع دستی دانش آموزی در دوراهک راه اندازی شد

به گزارش دوراهک نیوز:در این بازارچه، دانش‌آموزان این آموزشگاه محصولات خود از جمله شیرینی‌ها، غذاهای سنتی، صنایع‌دستی و انواع تولیدات دست‌ساز خود را به نمایش گذاشتند و به سایر هم‌کلاسی‌ها، اولیای دانش‌آموزان و بازدید‌کنندگان فروختند و بیش از ده میلیون ریال درامد فروش حاصل از این محصولات دست ساز دانش آموزی بود.

بازارچه مواد غذایی و صنایع دستی دانش آموزی در دوراهک راه اندازی شد

هوشنگ احمدی ،شهردار دوراهک،در حاشیه بازدید از این بازارچه با تبریک دهه فجر،گفت:مدرسه به‌عنوان پایه و اساس آموزش به نوجوانان و تأثیرگذارترین نهاد در زمینه خودسازی آن‌ها محسوب می‌شود.

احمدی، اظهار داشت:ایجاد فضای پویا و فعال مبتنی بر جامعه محوری در مدارس و توسعه فرهنگ کارآفرینی و مهارت‌آموزی، یکی از دستاوردهای برگزاری جشنواره‌ها و نمایشگاهای دانش‌آموزی در مدارس است.

شهردار دوراهک،با بیان اینکه، یکی از معیارهای توسعه یافتگی کشور‌ها، میزان مشارکت زنان در جامعه است، افزود: امروزه نگاه جهان، بیشتر به سوی زنان معطوف شده است چرا که زن به عنوان نیروی فعال و سازنده، تأثیر بسیاری در روند توسعه و افزایش کمّی و کیفی نیروی انسانی هر جامعه خواهد داشت.

هوشنگ احمدی،گفت: برگزاری چنین برنامه‌هایی در سطح مدارس زمینه‌ساز فعالیت بیشتر دانش‌آموزان در زمینه خوداشتغالی خواهد بود و فرهنگ خودکفایی را به آینده‌سازان این مملکت آموزش خواهد داد.

بازارچه مواد غذایی و صنایع دستی دانش آموزی در دوراهک راه اندازی شد

نایب رئیس شورای اسلامی شهر،دوراهک نیز در این بازدید،گفت:استقلال و خودکفایی زمانی در کشور اتفاق می‌افتد که کارآفرینان و نوآوران در نظام آموزشی امکان رشد و پرورش پیدا کنند.

حسن دوراهکی،افزود: باید این باور را برای دانش آموزان تبیین کنیم که یک جامعه توسعه یافته نیازمند نیروی انسانی خلاق است و مهارت‌های حرفه‌ای یک ضرورت برای مشارکت فعال زنان در جامعه است.

دوراهکی،اظهار داشت: تقویت روحیه خودباوری و ضرورت آشنایی دانش آموزان دختر با مهارت‌های حرفه‌ای و صنایع دستی برای کمک به اقتصاد خانواده و کشور لازم و ضروری است.

بازارچه مواد غذایی و صنایع دستی دانش آموزی در دوراهک راه اندازی شد

مدیر دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی شهر دوراهک نیز در این آیین،گفت:این بازارچه با هدف بهره‌‌وری از درس ، آشنایی دانش‌آموزان با حرفه کسب‌وکار‌،کسب ایده‌های خلاق و تبدیل آن به محصول، افزایش روحیه تولید در دانش‌آموزان، آشنایی با خلاقیت و توانایی‌های دانش‌آموزان و عملی کردن داشته‌های دانش‌آموزان برگزار شده است.

زینب انبیاء، با بیان اینکه،بیش از ده میلیون ریال درآمد حاصل از فروش مواد غذایی و صنایع دستی ساخته شده توسط دانش آموزان این آموزشگاه بود،اظهار داشت:دانش آموزان این آموزشگاه، انواع تولیدات دست‌ساز خود را به نمایش گذاشتند و به سایر هم‌کلاسی‌ها، اولیای دانش‌آموزان و بازدید‌کنندگان فروختند و بیش از ده میلیون ریال درامد کسب نمودند.

انبیا،گفت:دانش آموزان به صورت گروهای چند نفره، محصولات خود را در ۳۷ غرفه به نمایش گذاشتند و در یک روز خود را در بازار شبیه سازی شده احساس و تجربه سالمی را کسب کردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.