تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ تیر ۹۶.::. ساعت : ۲:۱۹ ب.ظ
فاقددیدگاه

اولین پرواز تفلیس در بوشهر نشست/ سفر هوایی بوشهری‌ها به استانبول

دوراهک نیوز: البته برای شهرهای هم‌جوار و نزدیک بوشهر درخواست زیادی برای پرواز وجود دارد و هواپیماها مخصوص «ای‌تی‌آر» با ویژگی مسافت های کوتاه هنوز به بوشهر اختصاص نیافته است.

دوراهک نیوز: مدیرکل فرودگاه های استان بوشهر گفت: نخستین پرواز بوشهر به تفلیس گجرستان و بالعکس روز چهارشنبه از طریق فرودگاه بین المللی بوشهر انجام شد.

به گزارش «دوراهک نیوز»؛ کمال دهقان منشادی در گفت و گو با ایرنا افزود: این پرواز که برای نخستین بار توسط شرکت هواپیمایی کیش ایر انجام شد ساعت 14:30 مسافران را از مبدا تفلیس به مقصد بوشهر و سپس 50 مسافر را از مبدا بوشهر به مقصد تفلیس جابجا کرد.

وی بیان کرد: دیگر پرواز خارجی فرودگاه بین المللی بوشهر نیز مسیر بوشهر- دوبی و بالعکس است که طی روزهای های سه شنبه و جمعه هر هفته انجام می شود.

دهقان منشادی ادامه داد: این پرواز نیز توسط شرکت هواپیمایی کیش ایر انجام می شود که در روز سه شنبه با 60 درصد ظرفیت و در روز جمعه با 100 درصد ظرفیت در بین خط پروازی بوشهر-دوبی و بالعکس انجام می شود.

گفتنی است این پرواز روزهای چهارشنبه هر هفته بصورت چارتری (رزور توسط دفاتر مسافرتی) برقرار است. همچنین بلیط های این پرواز در نرخ های 600، 700 و 890 هزارتومان می باشد. (حداقل هزینه یک نفر برای رفت و برگشت یک میلیون و دویست هزارتومان)
پیگیری پرواز بوشهر- استانبول

مدیرکل فرودگاه استان بوشهر در ارتباط با پرواز بوشهر- استانبول ترکیه نیز گفت: براساس ارزیابی صورت گرفته مسافران داوطلب استفاده از پرواز در استان بوشهر وجود داشته و در این راستا مذاکراتی با برخی از شرکت های هواپیمایی داخلی انجام شده و منتظر اعلام آمادگی آنها هستیم.

وی گفت: مقصد های داخلی پروازهای بوشهر نیز استان های تهران، مشهد، اصفهان،فارس و جزیره خارگ است که در طول ماه شمار آن به 110 پرواز می رسد.

دهقان منشادی عنوان کرد: هم اکنون شرکت های هواپیمایی کیش ایر، ایران ایر، آسمان، سپهران، زاگرس، کاسپین و نفت به مسافران پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بوشهر ارائه خدمت می دهند.

بوشهر به ATR های هما نیازمند است

وی در خصوص ضرورت برقراری پروازهای جدید ادامه داد: البته برای استان‌های هم‌جوار و نزدیک بوشهر یعنی شیراز و اصفهان درخواست زیادی برای افزایش پروازها داریم و هواپیماها «ای‌تی‌آر» با ویژگی مسافت های کوتاه را برای به کارگیری در این مسیرها مناسب می‌دانیم.

دهقان تصریح کرد: هواپیماهای ATR که پس از اخیرا وارد کشور شده، برای مسیرهای کوتاه یا فرودگاه‌هایی که به فرودگاه‌های نزدیک‌تر خود پرواز دارند مناسب است. مثل فرودگاه بندرعباس برای برقراری پرواز به فرودگاه‌های قشم و کیش، از این رو پیگیر فعالیت آنها در بوشهر هستیم.

وی ادامه داد: هم‌اکنون یک فروند از هواپیماهای برجامی هما (ایرباس ۳۲۰) در مسیر تهران -بوشهر در هفته دو پرواز دارد که تقریباً در هر پرواز با ظرفیت کامل بوشهر را به مقصد تهران ترک می‌کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.