تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۰ مهر ۹۶.::. ساعت : ۷:۵۷ ق.ظ
فاقددیدگاه

انتقاد لنجداران و ملوانان از آلودگی اسکله بندر کنگان

لنجداران و ملوانان بندر کنگان در استان بوشهر از آلودگی اسکله انتقاد دارند.

لنجداران و ملوانان بندر کنگان در استان بوشهر از آلودگی اسکله انتقاد دارند.
آنها می‌گویند: پس از آتشسوزی زباله های زیادی در اسکله شناور است و همچنین اسکله کنگان به محل ریختن زباله تبدیل شده؛ در این شرایط کارکردن در این اسکله با دشواری همراه است.

به گفته این افراد، مسئولان باید فکری به حال نظافت این اسکله بکنند تا کسانی که از طریق آن امرار معاش می‌کنند، دچار مشکل نشوند.

ابوذر حسین پور (مدیر روابط عمومی شهرداری کنگان) در ارتباط با این مساله ضمن تایید این معضل گفت: شهرداری، جمع‌اوری زباله‌ها در معابر و اماکن عمومی را بر عهده دارد؛ ولی نظافت و جمع آوری زباله در مکان‌هایی که در محدوده داخلی نهاد و سازمان خاصی باشد، برعهده شهرداری نیست.

وی ادامه داد: محوطه داخلی اسکله کنگان در حیطه مدیریت اداره بندر شهرستان کنگان است و این اداره وظیفه دارد زباله‌ها را جمع کند و در درب‌های خروجی قرار دهد تا شهرداری این پسماندها را به خارج از محدوده منتقل کند.

به گفته حسینی پور از آنجا که در اسکله کنگان، شناورهای زیادی هر روز پهلو می‌گیرند، حجم زباله زیاد می‌شود و اداره بندر بایستی به این مساله رسیدگی کند.

به گفته این مقام مسئول، شهرداری حاضر به همکاری با اداره بندر در جهت رفع این مشکل است؛ منتها خود این اداره باید ابتدا اقداماتی را در دستور کار قرار دهد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.