تاریخ انتشار :چهارشنبه ۳ آبان ۹۶.::. ساعت : ۵:۱۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در ۵۴ مدرسه شهرستان دیر برگزار شد+تصاویر

دوراهک نیوز:انتخابات شوراهای دانش‌آموزی همزمان با سراسر کشور در ۵۴ مدرسه شهرستان دیر برگزار شد.

به گزارش دوراهک نیوز:رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دیر در آیین نمادین آغاز رای گیری انتخابات شورای دانش آموزی در مدرسه شهید آیت الله سعیدی شهر دیر،گفت:انتخابات شوراهای دانش آموزی در شهرستان دیر،در ۵۴ مدرسه مستقل،با حضور ۷۰۰۰ دانش آموز و برای انتخاب ۳۳۰ دانش آموز به عنوان منتخبان شوراهای دانش آموزی برگزار می گردد.

احمد عبدالله زاده،هدف از برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی افزایش مسئولیت پذیری و بالا بردن اعتماد به نفس دانش آموزان برشمرد و اظهار داشت:برگزاری انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدارس در حقیقت تمرین دموکراسی از ابتدای دوران تحصیل و جوانی است.

عبدالله زاده،افزود:بهره‌مندی از توانمندی و تقویت مسئولیت‌پذیری در نسل آینده کشور از اهداف انتخابات شوراهای دانش‌آموزی است.

وی با بیان اینکه،شورای دانش آموزی در مدرسه نقش همراهی با مدیر مدرسه را ایفا می کند،گفت:انتخابات شوراهای دانش آموزی به منظور رشد مهارتهای فردی، اجتماعی و توسعه مشارکت دانش آموزان در امور آموزش و پرورش و تعامل بین مسئولان مدرسه و دانش آموزان، تکریم شخصیت دانش آموزان انجام می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان دیر،اظهار داشت:با اجرای این برنامه دانش آموزان برای انتخابات آینده کشور آماده می شوند و می توانند به بهترین شکل در انتخابات شرکت کنند و افراد توانمند را انتخاب کنند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان دیر در حاشیه این مراسم،در گفتگو با پارس خلیج،گفت:شوراها برای دانش آموزان یک تمرین اجتماعی در جهت حضور موثر در مشارکت‌های اجتماعی، آینده آنان و تمرینی برای حضور آنها در عرصه انتخابات واقعی و مهم کشور،خواهد بود.

اسماعیل مختار زاده،اظهار داشت:شرکت در شورای دبیران، انجمن اولیا مربیان، تصمیمات مدیر مدرسه، فعالیت‌های مهم اجرایی و اجتماعی مدرسه و غیره از وظایف تک تک اعضای انتخابی این شوراهاست.

معاون پرورشی آموزش و پرورش شهرستان دیر،با بیان اینکه انتخابات شورای دانش آموزی در دو نوبت صبح و بعد ازظهر در آموزشگاههای این شهرستان برگزار می گردد،گفت: همه باید نسبت به کیفیت بخشیدن به تعلیم و تربیت اهتمام ورزیم و از خانواده‌ها انتظار داریم حضور موثرتری در مدارس داشته باشند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.