تاریخ انتشار :شنبه ۴ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۸:۴۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

امام جمعه موقت دیر:عید غدیر خم بهترین فرصت برای تبیین جایگاه امامت و رهبری است

دوراهک نیوز:امام جمعه موقت دیر،گفت:عید غدیر خم بهترین فرصت برای تبیین جایگاه امامت و رهبری است.

به گزارش دوراهک نیوز:حجه السلام ابراهیم بحرانی صبح امروز در جلسه هماهنگی ستاد غدیر،اظهار داشت:عید غدیر هویت شیعه و مایه ی وحدت جهان اسلام است و باید ارزش غدیر برای نسل جوان تبین شود.

بحرانی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت مردم، به خصوص کودکان،جوانان و نوجوانان در پررنگ کردن فرهنگ غدیر و انتظار،افزود:استمرار برنامه های ارزشمند فرهنگی مذهبی می تواند باعث تقویت باورهای دینی جامعه شده و خانواده ها را از خطر آسیب های اجتماعی مصون نگه دارد.

امام جمعه موقت،دیر،شهر دوراهک را یکی از شهرهای پیشتاز و خودجوش در برگزاری مراسمات مذهبی در شهرستان دیر،برشمرد و گفت:این روحیه انقلابی،جهادی و خودجوش مردمی باید در بین همه اقشار جامعه تقویت شود.

حجه السلام ابراهیم بحرانی،ضمن تقدیر از حضور با شکوه مردم و مسئولان در مراسم تشیع پیکر شهید تازه تفحص شده،حجه السلام مهدی اندرواژ (خیر اندیش) اظهار داشت:نسل جوان امروز ما باید بیش از پیش با عید غدیر آشنا شود چرا که واقعه غدیر در واقع تمام کننده و کامل کننده دین پیامبر اکرم (ص) است.

رئیس بنیاد بین المللی غدیر در شهرستان دیر نیز در این نشست، گفت:عید غدیر خم که عید ولایت و امامت شیعیان به شمار می رود روز بزرگ تبیین مباحث امامت و ولایت است.

حسین چاهبندی،با بیان اینکه دهه ولایت و امامت فرصت ارزشمند و مغتنمی برای عرض ارادت به رسول خدا و خاندان اهل بیت(ع) است،اظهار داشت:هیئت های مذهبی می بایست در همه مراسمات مربوط به اتمه نقش آفرین باشند.

چاهبندی ،افزود:بنیاد بین المللی غدیر با ترویج فرهنگ امامت و ولایت و غدیر،با مشارکت مردم،جوانان،خواهران و برادران و همچنین مسئولان، در حال اجرای طرح نهادینه کردن فرهنگ غدیر را در روستاها و دهیاری ها،می باشد.

رئیس بنیاد بین المللی غدیر در شهرستان دیر،با بیان اینکه،در حال حاضر،۱۱۰ موکب در شهرستان دیر فعالیت می‌کنند،گفت:موکب بیت الزهرا(س) شهرستان دیر امسال با مشارکت مردم و مسئولان این شهرستان در کربلا مستقر و آماده خدمت‌رسانی به زایران اربعین است و تا کنون بیش از ۱۸۰ میلیون ریال و طلا و جواهرات برای ساخت ضریح ائمه اطهار در عراق جمع آوری و بیش از  ۵۰۰ پتو به ارزش ۱۷۰ میلیون ریال از محل کمک‌های مردمی برای موکب شهرستان خریداری شده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.