تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ آبان ۹۶.::. ساعت : ۵:۴۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

امام جمعه دیر: تصمیم عجولانه درباره مساله ته‌لنجی کارگشا نیست

دوراهک نیوز:امام جمعه دیر گفت: اگر گمرک بسته شود با توجه به مرز گسترده آبی افراد سودجو راحت نمی‌نشنید و این بار به جای کالای ملوانی شاهد واردکردن کالای‌های ممنوعه خواهیم بود که تصمیم عجولانه درباره مساله ته‌لنجی کارگشا نیست.

تصمیم عجولانه درباره مساله ته‌لنجی کارگشا نیست

به گزارش دوراهک نیوز:، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های امروز نماز جمعه بندردیر با تسلیت سالروز ارتحال پیامبر اسلام(ص)  و شهادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: اگر زندگی خود را متناسب با سبک زندگی اسلامی انتخاب کنیم هیچ‌گاه به بیراهه نخواهیم رقت

وی با اشاره به صفات شخصیتی حضرت محمد(ص) افزود: نباید در مقابل هتک حرمت به مقدسات دین بی‌تفاوت باشیم .

امام جمعه دیر با توجه به در پیش بودن سالروز شهادت امام رضا(ع) گفت:این امام بزرگوار از رهگذر برگزاری جلسات و مناظرات فرهنگی، اهل‌بیت(ع) را به جامعه معرفی می کرد.

حسینی با بیان این که همه کسانی که فرهنگ ایثار، اخلاص، بصیرت و ولایت‌مداری دارند بسیجی هستند، عنوان کرد: هفته بسیج فرصتی مناسب برای زنده‌نگهداشتن ارزش‌ها و تزریق روحیه و فرهنگ بسیجی به جامعه است.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس و بعد از آن ایستادگی در مقابل تهدیدات و تحریم‌های دشمنان با روحیه بسیجی ممکن شد و اگر این روحیه در جامعه حفظ شود دچار خطر نمی‌شویم.

خطیب جمعه دیر با تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان در حادثه زلزله غرب کشور گفت: سخنان مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان موجب شد تا مسوولان بلافاصله در صحنه حاضر شوند و مردم نیز با کمک‌های چشمگیر خود به یاری زلزله‌زدگان بشتابند.

وی ادامه داد: سازمان ملل لشکرکشی عربستان به کشورهای منطقه و حمایتش از تروریست‌ها و نسل‌کشی مردم یمن را نمی‌بیند و کور شده است آن وقت نسبت به نقض حقوق بشر در ایران اظهار نگرانی می‌کند که ما می‌گوییم نگران باشید و نگران بمانید تا بمیرید.

تصمیم عجولانه درباره مساله ته‌لنجی کارگشا نیست

حسینی درباره اخباری مبنی بر  افتتاح  دفتر اتحادیه اروپا در تهران بیان کرد: انتظار داریم مسوولان کشور با توجه به نادانی اروپایی‌ها و حرف‌های نسنجیده آنان علیه ایران ، جوانب امر را بسنجند  و کاری نکنند که جاسوس‌خانه‌ای در کشور به وحود آید.

وی با اشاره به سناریوی استعفای سعد حریری بیان کرد: با درایت دبیرکل حزب‌الله، عربستان در این پروژه رسوا شد و نتیجه عکس گرفت.

امام جمعه دیر در رابطه با اخباری که این روزها در فضای مجازی شهرستان دیر پیچیده است ،گفت: خبری مبنی بر جایگزینی یک خانم به عنوان فرماندار شهرستان دیر از سوی مسوولان تکذیب شده است و مردم نگران نباشند.

وی درباره مصوبه جدید ته‌لنجی ابراز کرد: آقایان بدون مشورت بنر تشکر می‌زنند که مساله ته‌لنجی حل شد اما حالا فهمیده‌اند که این گونه نیست.

خطیب جمعه دیر خطاب به مسوولان کشور و استان گفت: اگر قرار است کالای ملوانی برداشته شود باید قبل از آن فکری به حال معیشت مردم و شغل جایگزین آن باشند وگرنه تعدادی دیگری به بیکاران جامعه افزوده می‌شود.

وی یادآور شد: اگر گمرک بسته شود با توجه به مرز گسترده آبی افراد سودجو راحت نمی‌نشنید و این بار به جای کالای ملوانی شاهد واردکردن کالای‌های ممنوعه که جوانان ما را به فساد می‌کشاند و حیثیت جامعه را بر باد می‌دهد خواهیم بود لذا تصمیم عجولانه درباره مساله ته‌لنجی کارگشا نیست.

حسینی گفت: ما از نماینده جنوب استان خواسته‌ایم که حضور بیایند و صحبت هایی که منتسب به ایشان در خصوص حوزه انتخابیه جنوب در فضای مجازی درج شده را توضیح دهند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.