تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ آبان ۹۶.::. ساعت : ۵:۵۴ ق.ظ
فاقددیدگاه

امام جمعه آبدان: نفت را نخواستیم، حداقل بگذارید نان سر سفره مردم بماند

دوراهک نیوز:امام جمعه آبدان گفت: مردم در بدترین وضعیت هستند، حرفمان این است که نفت را نخواستیم، حداقل بگذارید نان سر سفره مردم بماند.

امام جمعه آبدان

به گزارش دوراهک نیوز: حجت‌الاسلام محمد حمیدی‌نژاد امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر آبدان با تسلیت مصیبت جانسوز شهادت پیامبر اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) اظهار داشت: با فاصله‌ای که بین ما و پیامبر افتاده و تغییراتی که در اخلاق بشر رخ داده، نابترین اخلاق در قرآن بیان شده و متعلق به پیامبر است و خداوند انسان ها را به الگو گیری از ان دعوت کرده است.

وی اضافه کرد: تشابه کامل به پیامبر برای هیچ کسی ممکن نیست اما تشابه نسبی ممکن است و وظیفه داریم به عنوان مسلمان مسیر زندگی ما در مسیر زندگی پیامبر باشد.

امام جمعه آبدان بیان کرد: در نظام اسلامی مردم با درد فراوان وارد ادارات می شوند و مسوولین اهمیت چندانی نمی‌دهند بلکه دردی به درد مردم اضافه می کنند در حالی که پیامبر(ص) نسبت به هدایت مردم حریص است و باید مسوولین تلاش کنند تا مردم به بهشت بروند.

وی افزود: آیا برای این که جوانان به دین گرایش بیابند زمینه ازدواج و کار آنها را فراهم می‌کنند؟ کسی که در نظام اسلامی به عنوان مسوول درجه یک است می‌گوید ما به بهشت و جهنم مردم چه کار داریم، معاویه هم همین حرف را می‌زد و نه تنها به بهشت رفتن مردم کمک نمی‌کنند بلکه زمینه فریب جوانان را با برجسته کردن نیازهای کاذب مانند نیاز به موسیقی و دوستی از جنس مخالف تشدید می‌کنند.

امام جمعه آبدان

حمیدی‌نژاد ادامه داد: یکی از نکاتی که انسان حسرت می‌خورد مقایسه‌ ای است که بین اخلاق پیامبر و مسوولین انجام می‌دهد.

وی عنوان کرد: ساده زیستی رسول خدا تواضع حضرت، کسی که به معراج رفت، در بین یاران کسی او را نمی‌شناسد در حالی که درباره سادهزیستی مسوولین در کلام امام و رهبری می‌بینیم اما اولویت اول در نظام جمهوری اسلامی تجملات شده است.

وی گفت: با وجود این همه مشکلات بودجه عمرانی بسیار اندک و بودجه جاری افزایش یافته است. هر روز مدیرکل هوس می‌کند دکوراسیون را تغییر دهد، چرا این طور شده است؟ به جای خدمت به مردم خیانت به بیت‌المال افتخار شده است، حقوق‌های نجومی دریافت می‌کنند و تشویق می‌شوند و هزاران میلیارد دزدی می‌شود اما پست بالاتری می‌گیرند.

امام جمعه آبدان افزود: مردم در بدترین وضعیت هستند، مسوولین هم نه برای خدمت به مردم بلکه برای چپاول بیت‌المال  تغییر می‌کنند. بر مردم فشار وارد می‌شود، آمارهای دروغ از تورم  و اشتغال و مانند این، نان را گران می‌کنند، نفت را نخواستیم، حداقل بگذارید نان سر سفره مردم بماند.

وی افزود: با این وضعیت می‌توان اخلاق پیامبر را نشان دهیم و دل‌ها را جذب کنیم؟ مردم جهان به ما نگاه می‌کنند. هیچ مسوولی به دلیل حیف و میل بیت‌المال بازخواست نمی‌شود. حساسیت پیامبر به حدی است که برخی خواستند مانع جاری شدن یکی از اشراف شود، پیامبر فرمود اگر زهرا هم باشد حد را جاری می‌کنیم.

حمیدی نژاد اظهار داشت: در زلزله ای که اتفاق افتاد عده زیادی داغ‌دار شدند. این امتحان الهی بود تا ببینیم که تا چه حد به مردم و هم‌نوعان رسیدگی می‌کنیم. مسوول حلال احمر می گوید دولت به ما پول نمی‌دهند. برای این حوادث حاشیه درست می‌کنند، موضوع مسکن مهر را پیش می‌کشند تا کم‌کاری خود را بپوشانند.

امام جمعه آبدان

وی ادامه داد: یکشنبه آخر صفر شهادت امام رضا(ع) است. ولی نعمت ما ایرانی‌هاست انشالله خداوند توفیق دهد که به آن امام نزدیک شویم.

امام جمعه آبدان گفت: دوشنبه هفته بسیج شروع می شود. بسیج نعمت خدا به ملت ماست که اگر نبود انقلاب ما چیز دیگری بود.بسیج یعنی اخلاص و با کمترین امکانات بیشترین کارکردن که نمونه آن اربعین است که کار بسیج و مردم است. رهبری می فرماید فرهنگ بسیجی نیاز مملکت است. مسوولین اگر بسیجی باشد با بودجه اندک می‌شود مشکلات را حل کرد، اگر تنبلی نکینم، فرهنگ بسیجی در ادارات ما کمرنگ شده است.

وی اضافه کرد: امروز آمریکا با تمام وجود وارد عمل شده است. در لبنان نخست وزیر را گروگان می‌گیرند، از ارسال کمک به زلزله زدگان جلوگیری می‌کنند تا ایران ضربه بخورد. نزدیک شدن به آمریکا یعنی مرگ ما و فاصله گرفتن از امریکا یعنی قدرت. مردم این را چشیده‌اند و تا آخرین قطره خون در این پایداری و دوری از امریکا خواهند ماند.

حمیدی نژاد بیان کرد: زمزمه های برای نزدیک شده به اروپایی‌ها شنیده می‌شود. اینها کمتر از آمریکا نیستند، چرا غافل هستیم، اینها از طرف آمریکا می‌آیند. فقط بروید قرارداد توتال با وزارت نفت را ببینید که چگونه توتال می‌گوید با بازگشت تحریم ها ما در قرارداد خود تجدید نظر می‌کنیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.