تاریخ انتشار :شنبه ۱۸ آذر ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۱۶ ق.ظ
فاقددیدگاه

الماسی:راه تعامل با نفت را می دانیم و نیازی به سرشاخ شدن با آن ها نداریم/ حمزه اعتماد:ارزش افزوده طبق برنامه ششم براساس جمعیت اختصاص پیدا می کند که به نفع شهرستان است+تصاویر

دوراهک نیوز :نشست نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با دهیاران،شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهرستان دیر و با حضور فرماندار شهرستان در دیر برگزار شد.

ارزش افزوده طبق برنامه ششم براساس جمعیت اختصاص پیدا می کند که به نفع شهرستان است

به گزارش دوراهک نیوز : نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی گفت:با تشویق جوانان تحصیلکرده ی شهرها و روستاهای خود برای شرکت در دوره های آموزشی، بهانه ها را از نفت بگیرید.

سکینه الماسی در این نشست اظهار داشت:اگر مشکلات اشتغال اجازه دهد با شناختی که از منابع کشور دارم این ظرفیت را در خود می بینم خدماتی برای جنوب استان انجام دهیم که در تاریخ ثبت شود.

الماسی هدف از برگزاری این نشست را، شناخت و آغاز تعامل با شوراها و شهرداری ها برشمرد و افزود: با تلاش و دعوت از مقامات کشوری؛ هر هفته تا دو هفته یک مسئول کشوری برای بازدید از مشکلات مردم به جنوب استان آمده است.

ارزش افزوده طبق برنامه ششم براساس جمعیت اختصاص پیدا می کند که به نفع شهرستان است

وی با بیان اینکه،دهیاران و شهرداران ظرف ۱۰ روز داشته ها و نداشته های خود را مستند تهیه کنند تا پیگیری برای مشکلات موجود زودتر انجام شود،گفت:شهرداران و شوراها تمام بودجه های دریافتی را مشخص کنند تا بتوانیم نقش نظارتی خود را به درستی انجام دهیم.

نماینده شهرستانهای دیر،کنگان جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت:راه تعامل با نفت را می دانیم و نیازی به سرشاخ شدن با آن ها نداریم.

سکینه الماسی با بیان اینکه شوراها بازوان توانمند نمایندگان مجلس شورای اسلامی در هر منطقه خواهند بود،افزود:شوراها، دهیاران و نمایندگان و منتخبین مردم ،با تشویق جوانان تحصیلکرده در شهرها و روستاها برای شرکت در دوره های آموزشی مرتبط با صنایع نفت و گاز بهانه را از نفت بگیرند.

ارزش افزوده طبق برنامه ششم براساس جمعیت اختصاص پیدا می کند که به نفع شهرستان است

وی با بیان اینکه در حال حاضر با همکاری نفت،به دنبال پیوست فرهنگی اجتماعی حوزه انتخابیه خود می باشیم،گفت:باید با برگزاری سمینار و کارگاهای آموزشی برای خانم هایی که می خواهند نسل آینده این کشور را تربیت نمایند آنها را به علم روز مسلط نماییم.

الماسی با تاکید برمحدودیت اعتبارات در سال آینده،اظهار داشت:بودجه سال  ۹۷ کشور چندین صد میلیارد پایین تر از سال ۹۶ در نظر گرفته شده که این بودجه در سال آینده بر اساس عملکرد اختصاص و توزیع می گردد.

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای اولین بار از شورای اقتصاد برای مسئولیت های اجتماعی نفت مصوبه گرفته ایم گفت:دولت تدبیر و امید در تکمیل پروژه های ناتمام سنگ تمام گذاشته که اتمام بیمارستان دیر بعد از ۲۸ سال در این دولت یکی از این نمونه هاست.

سکینه الماسی، از افزایش یک نماینده به حوزه انتخابیه خود خبر داد و افزود:گستردگی حوزه جنوب استان و وجود تاسیسات عظیم نفت و گاز مانع خدمتگزاری کامل به مردم این حوزه شده و بر این اساس دنبال افزایش نماینده در این حوزه هستیم.

ارزش افزوده طبق برنامه ششم براساس جمعیت اختصاص پیدا می کند که به نفع شهرستان است

وی افزود: بدنبال طرح پیوست سلامت با همکاری نفت هستیم که بر اساس آن بتوانیم به جای استفاده از اورژانس هوایی استان برای هر شهرستان یک هلی کوپتر داشته باشیم.

الماسی از راه اندازی کانال تلگرامی با مدیریت خود خبر داد و اظهار داشت:با تشکیل گروه های جداگانه برای شهرستان های جنوب استان در شبکه های واتساپ و تلگرام؛ تعامل و همکاری بیشتری در روزهای آتی خواهیم داشت.

نماینده شهرستانهای دیر،کنگان جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی،ضمن تجلیل از تلاشهای شبانه روزی فرماندار شهرستان دیر برای پیگیری و رفع مشکلات مردم،گفت:همه شهروندان و مسئولان شاهد تلاش شبانه روزی حمزه اعتماد فرماندار شهرستان دیر هستند، ایشان در پاسخگویی و خدمتگزاری در استان کم نظیر هستند.

ارزش افزوده طبق برنامه ششم براساس جمعیت اختصاص پیدا می کند که به نفع شهرستان است

فرماندار شهرستان دیر،نیز در این نشست گفت:در زمین‌لرزه‌ای که با شدت ۴.۹ در دیر رخ  داد ۲۴ نفر مصدوم شدند که بلافاصله با اورژانس به مراکز درمانی و بیمارستانی اعزام شدند.
حمزه اعتماد افزود:خسارت  هایی به ساختمان های اداری و غیر اداری در شهر دیر و بردستان وارد شده است که وضعیت این خسارت‌ها در دست بررسی است.

فرماندار دیر،با بیان اینکه همه شهرهای شهرستان دیر به صورت صد درصد گازکشی شده اند گفت:روستای جاشک تنها روستایی است که در این شهرستان در حال حاضر از نعمت گاز خانگی محروم می باشد که امیدوارم با پیگیرهای انجام شده گاز کشی این روستا نیز تا پایان سال به پایان برسد.

حمزه اعتماد افزود: ارزش افزوده طبق برنامه ششم طبق جمعیت اختصاص پیدا می کند که در این خصوص به نفع شهرستان شده است.

ارزش افزوده طبق برنامه ششم براساس جمعیت اختصاص پیدا می کند که به نفع شهرستان است

راه اندازی مجدد ته لنجی ،تامین اعتبار برای دیوار کشی دره فصلی شهر دوراهک، استخدام نیروهای بومی در شرکت های همجوار،استخدام و به کارگیری دهیاران،استخدام نیروهای بومی در شهرداری ها،افزایش سهمیه قیر رایگان،توسعه طرح های هادی، تامین اعتبار برای معدن زباله دهیاران،پیگیری و راه اندازی اینترنت در روستاها،راه اندازی ایستگاه آتش نشانی مستقل در بین دو روستای لمبدان بالایی و پایینی،ساخت مدرسه راهنمایی برای روستای الی شمالی،تسریع در تکمیل جاده دیر تا شاهزاده ابوالقاسم معروف به جاده مرگ،احداث سالن ورزشی در روستاها به ویژه برای بانوان،تکمیل چمن مصنوعی روستای الی جنوبی،تامین وسیله نقیله دفع زباله در روستاها، راه دسترسی به کوه نمک جاشک،تسریع در انتخاب بخشدار بردخون و همچنین تسریع در عملیات اجرایی اسکله خورخان بردخون از جمله درخواست هایی بود که از سوی دهیاران،شهرداران و روئسای شوراها در این نشست مطرح گردید.

ارزش افزوده طبق برنامه ششم براساس جمعیت اختصاص پیدا می کند که به نفع شهرستان است

در پایان این نشست از سوی نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی از تلاشهای عبدالله قانون خبرنگار صدا و سیمابا اهدا لوح سپاس تقدیر شد و همچنین آقای عباس پولادی نیز به عنوان مسئول دفتر سکینه الماسی در شهرستان دیر معرفی گردید.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.