تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۳:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

افتخار می‌کنم سعادت مادر شهیدشدن نصیبم شده است

مادر شهید مهدی اندرواژ گفت: از این که فرزندم را در راه اسلام و نظام هدیه کرده و افتخار مادر شهید نصیبم شده افتخار می‌کنم

به گزارش دوراهک نیوز    مادر شهید مهدی اندرواژ(خیر اندیش) امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر با بیان این که تاکنون در مراسم‌های همه شهدایی که به شهرستان آورده‌اند به نوعی حضور داشته‌ام و آنها را نیز همچون فرزند خود می دانم، اظهار داشت: پسرم را در راه اسلام و  نظام هدیه دادم و افتحار می کنم که سعادت مادر شهید شدن نصیبم شده است.

وی افزود: آخرین باری که مهدی به جبهه رفت هر شب خواب می‌دیدم که شهید می شود که البته به فرزند شهیدم گفته بودم در کارهای خیر نیازی به اجازه گرفتن از من نیست.

برادر شهید اندرواژ(خیراندیش) نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر گفت: وقتی برادرم برای ادامه تحصیل عازم شیراز شد که آنجا تصمیم گرفت مدرسه را رها و  در حوزه علمیه شیراز مشغول به فراگیری علوم دین شود و با توجه به سطح بالای استعدادی که داشت با توصیه اساتید از شیراز به قم رفت  و در مدارس علمیه حقانی، امام صادق(ع) و فیضیه قم و در محضر اساتیدی همچون آیت‌الله جوادی آملی و دیگران کسب فیض کرد.

جابر خیراندیش ادامه داد: وی با رزمندگان لشکر المهدی شهر فسا به عنوان یک نیروی ویژه خط‌شکن به جبهه اعزام شدند و در میدان های جنگ در کنار ایفای نقش تبلیغی خود به عنوان یک نیروی رزمی نیز انجام وظیفه کردند.

وی با بیان اینکه شهید درجه ولایتمداری بالایی داشت،اظهار کرد: اعتقاد وی این گونه بود که اگر اطاعت محض از ولی‌فقیه نداشته باشیم ولایتمدار نیستیم.

برادر شهید  مهدی اندرواژ(خیراندیش)عنوان کرد: این شهید بزرگوار قبل از شهادت خود شعری با مضمون گمنامی شهدا در دفترچه یادداشتش نوشته بود که بعدها خودش نیز شهید و بعد از ۳۱ سال گمنامی پیکر مطهرش شناسایی شد.

وی گفت: شهدا مایه افتخار و سربلندی جامعه اسلامی و ما هستند و بنده نذر کرده‌ام یکی از پسرانم را  به نیابت از برادر شهیدم به حوزه علمیه بفرستم.

خیراندیش با بیان این که شهدا در همه تنگناها به فریاد جامعه می‌رسند، اضافه کرد: حضور پیکر مطهر این عزیزان بعد از سال‌ها به خاک وطن بار دیگر روحیه استقامت و شهادت‌طلبی جامعه را تقویت می‌کند و روح تازه‌ای در کالبد مردم می‌دمند.

همرزم شهید مهدی اندرواژ(خیراندیش) نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر بیان کرد: در این عصر و زمانه شهدایی همچون شهید حجت الاسلام مهدی اندرواژ(خیراندیش) در ادامه راه سرخ ابا عبدالله‌الحسین(ع) راهنما و هدایت‌گر ما هستند.

سیدعبدالعلی موسوی کراماتی اظهار داشت: شهید یک نیروی فوق العاده فرهنگی بودند و همواره نمازهای یومیه خود به ویژه نماز صبح را مقید به حضور در مسجد بودند.

وی با اشاره به هنرمند‌بودن تمام اعضای خانواده خیراندیش افزود: این شهید بزرگوار از بدو تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی شهرستان همواره در مراسمات تشییع و هفت و چهلم شهدا و دیگر مراسمات مذهبی و فرهنگی با توجه به خط خوبی که داشتند فی سبیل الله و با اخلاص پارچه‌نویسی و شعارنویسی بر روی دیوارهای شهر را انجام می‌دادند.

این همرزم شهید تصریح کرد: یک سری از شهدا در کلاس و سنگر هم نشر معارف دین را فراموش نمی‌کنند که شهید خیراندیش نیز از این جمله بود و مکاتباتی که ایشان با شهید یدالله امینی داشتند پر از جملات ناب عرفانی است  و باید اساتید  و دانش آموزان این دست نوشته‌ها را مطالعه کنند.

وی در ادامه  با اشاره به خاطراتی این شهید بیان کرد: بنده در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیّر شاغل بودم  و بعضی از دوستان پیشنهاد دادند که شغلم را عوض و به جایی بروم که از نظر مادی بهتر باشد که بعدها یک روز از پست نامه‌ای برایم آوردند که از طرف این شهید بزرگوار بود و در آن نامه نوشته بودند که شما جای مقدسی مشغول به خدمت هستید و پیکر شهدا اولین بار به بنیاد شهید می آوردند و همانجا بمانید و این گونه شد که نصیحت های شهید بنده را نسبت به ماندن در همین اداره تشویق کرد و تا اخر همینجا ماندم.

موسوی کراماتی گفت: یکی دیگر از خاطراتی که از شهید به یاد دارم مربوط به بازگشت ایشان از جبهه بود که به بنیاد شهید مراجعه کردند و ما از ایشان خواستیم روی دیوار شعارنویسی کنند که شهید اندرواژ(خیراندیش) باید لباس یکی از شهدا را بدهید من بپوشم و من هم این کار را کردم  و دوباره گفت باید دعا کنید من شهید شوم و بعد این جمله را روی دیوار نوشتند« اول من یدخل الجنه شهید».

بنابراین گزارش ، حجت الاسلام مهدی اندرواژ(خیراندیش) در تاریخ ۶۵/۱۰/۴ در منطقه‌ عملیاتی “ام‌الرصاص” هنگام عملیات کربلای ۴ سرمست از شمیم شهادت و نسیم وصل جانان شربت شهادت نوشید و به خیل عاشقان‌الله پیوست و پیکرش پاکش بعد از گذشت ۳۱ سال  شناسایی شد.

گفتنی است مراسم تشییع پیکر شهید حجت‌الاسلام مهدی اندرواژ(خیر اندیش) روز سه شنبه هم‌زمان با سال‌روز شهادت امام جواد(ع) از بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیّر تا گلزار شهدای بردستان برگزار می شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.