تاریخ انتشار :سه شنبه ۷ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۶:۰۲ ق.ظ
فاقددیدگاه

افتخارِ بزرگ بین المللی برای تیم دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان استان بوشهر

با کسب ۳۱ مدال رنگارنگ در جمهوری چک؛
دوراهک نیوز : رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان استان بوشهر گفت: تیم دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان استان بوشهر با حضور ورزشکاران گناوه‌ای توانست به به ۱۲ نشان طلا، ۱۲ نشان نقره و ۷ نشان برنز در مسابقات بین‌المللی جمهوری چک دست پیدا کند.
به گزارش دوراهک نیوز محمدرضا ابراهیم‌زاده اظهار داشت: تیم دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان استان بوشهر متشکل از  یازده ورزشکار به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران به مسابقات بین‌المللی جمهوری چک اعزام شد که اکثر کشورهای مطرح جهان و هفت باشگاه کشور میزبان در آن حضور داشتند.

وی افزود: در روز اول این رقابت‌ها در ماده ۱۰۰ متر کلاس تی ۱۱، آرش خسروی بعد از دونده آلمان به مقام دوم رسید و در کلاس تی ۱۲ در ماده ۱۰۰ متر سیدحبیب حسینی لیراوی اول و ورودی مسابقات پارآسیایی جاکارتا را کسب کرد و امیر خسروانی مقام دوم و ناصر حسن‌پور سوم شدند.

رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم‌بینایان استان بوشهر تصریح کرد: در کلاس  تی ۱۳ در ماده ۱۰۰ متر حسین سعیدی اول، مهرداد بیابانی دوم و دونده چک سوم شد و در پرش طول در کلاس‌های تی ۱۱ ،۱۲ ، ۱۳ امیر خسروانی اول و ورودی مسابقات پاراآسیایی جاکارتا را به دست آورد، آرش خسروی دوم و حسین سعیدی سوم شدند.

وی بیان کرد: در پرش طول بانوان کلاس تی ۱۲، حکیمه گودرزی اول و در پرتاب وزنه کلاس تی ۱۲ سجاد نیک‌پرست اول ، سیدعرفان حسینی لیراوی دوم و فالح ناصری پوران سوم شدند.

ابراهیم‌زاده یادآور شد: در روز اول تیم ایران  ۵ تشان طلا، ۶ نقره و ۳ برنز کسب کرد که باعث شگفتی تمامی مسوولان و برگزارکنندگان رقابت‌ها و کشورهای شرکت‌کننده شد.

وی به فارس گفت: در روز دوم مسابقات باز هم تیم دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان استان بوشهر شگفتی آفرید که در کلاس تی ۱۲ در ماده ۲۰۰ متر ناصر حسن‌پور اول، امیر سروانی دوم و سیدحبیب حسینی لیراوی سوم شدند.

ابراهیم‌زاده گفت: در کلاس تی ۱۱، در ماده ۲۰۰ متر آرش خسروی اول و توانست ورودی مسابقات پاراآسیایی جاکارتا را کسب کند و حسین سعیدی دوم و مهرداد بیابانی سوم  و در۲۰۰متر بانوان کلاس تی ۱۲ حکیمه گودرزی اول، عذرا مهدوی‌کیا دوم شدند.

وی گفت: در ۴۰۰ متر بانوان کلاس تی ۱۲ حکیمه گودرزی اول و عذرا مهدوی کیا دوم شد و در پرتاب نیزه کلاس تی ۱۲، سیدعرفان حسینی‌لیراوی اول، سجاد نیک‌پرست دوم و فالح ناصری پوران سوم شدند.

ابراهیم‌زاده گفت: در پرتاب دیسک کلاس تی ۱۳، فالح ناصری پوران اول، سیدعرفان حسینی‌لیراوی دوم و سجاد نیک‌پرست سوم و در دوی ۱۵۰۰ کلاس تی ۱۳، عذرا مهدوی‌کیا اول شد و توانست رکورد آسیا را به میزان ۱۷ ثانیه بهبود بخشد.

رئیس هیات ورزش های نابینایان و کم‌بینایان استان بوشهر یادآور شد: در روز دوم برای تیم ایران ۷ نشان طلا، ۶ نقره و ۴ برنز به دست آمد که در روز پایانی مسابقات و در کل  ۳۱ نشان شامل ۱۲ نشان  طلا , ۱۲ نقره و ۷ برنز حاصل کار تیم اعزامی در این مسابقات بوده است.

وی بیان کرد: در این دور از مسابقات سجاد نیک‌پرست ، سیدعرفان حسینی‌لیراوی ، سیدحبیب‌حسینی لیراوی ، آرش خسروی و امیر خسروانی توانستند ورودی مسابقات پاراآسیایی جاکارتا را کسب کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.